Spelagressie wat is dat?

Moderators: NadjaNadja, Essie73, Muiz, Polly, Telpeva, ynskek

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Wispeltuur
Berichten: 1651
Geregistreerd: 06-09-09
Woonplaats: Helmond

Spelagressie wat is dat?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 22-11-11 21:38

Tja ik zit hier aan mijn enorme werkstuk over honden gedrag, het is een casus over Bob de rottweiler van 9 maanden oud die angstagressie vertoond.
Nu is 1 van de vragen in dit werkstuk: Wat is spelagressie en hoe train je dit uit de hond? Alles wat ik moet weten hebben we behandeld in de lessen maar spelagressie heb ik eigenlijk nog nooit van gehoord, ik kan wel gissen wat het is maar dat gaat hem niet worden denk ik :')

Dus kan iemand mij vertellen wat spelagressie prescies in houd? Is dit tegen mens of dier of kan dit in beide gevallen? En dan nog het belangrijkste hoe trainen we het er uit? Of zou je het er helemaal niet uit willen trainen omdat het normaal gedrag is?

Ik hoop op goede reacties, moet het morgen al afhebben :o

Bedankt!

Jilletje

Berichten: 8228
Geregistreerd: 18-11-06

Re: Spelagressie wat is dat?

Link naar dit bericht Geplaatst: 22-11-11 21:40

ik denk dat je meer zult vinden op een honden forum, heb het net gegoogled en kreeg meteen resultaten ;)
kan je zelf ook doen

Anoniem

Re: Spelagressie wat is dat?

Link naar dit bericht Geplaatst: 22-11-11 21:47

Spelagressie is als een hond doet alsof hij agressief is, maar het is spel. Bv in oren bijten, of bij jou in handen en voeten :)

Je ziet dan wel dat er steeds een spelbuiging wordt gemaakt, dat is om de ander uit te nodigen om mee te doen, maar ook om duidelijk te maken dat het een spelletje is, en niet serieus. Ze bijten dan niet hard, en ze borstelen ook niet. Grommen uit spel gebeurt wel, maar naar mensen toe eigenlijk nooit. Naar elkaar wel.


Anoniem

Re: Spelagressie wat is dat?

Link naar dit bericht Geplaatst: 22-11-11 22:03

Ah, het is wat ingewikkelder dan het daar staat uitgelegd PA.

Hondenverhoudingen zitten echt heel ingewikkeld in elkaar :)

Wispeltuur
Berichten: 1651
Geregistreerd: 06-09-09
Woonplaats: Helmond

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 22-11-11 22:05

Bedankt voor de reacties!

Ik heb al gegoogled maar daar kwam vaak de vraag hoe ver een hond in dit gedrag mocht gaan en niet wat het inhoud.

Heel erg bedankt Yamcha, dat is zeker helder! :D

Anoniem

Re: Spelagressie wat is dat?

Link naar dit bericht Geplaatst: 22-11-11 22:15

Graag gedaan :) ben blij dat je er wat aan hebt :)

Machie

Berichten: 16282
Geregistreerd: 11-09-02
Woonplaats: bij de berg

Re: Spelagressie wat is dat?

Link naar dit bericht Geplaatst: 22-11-11 22:19

Mijn hond heeft een soort van spelagressie. Als je niet beter weet zou je denken dat hij mij op wil eten tijdens het spelen. Grommen, oren naar achteren, wit van het oog zichtbaar, maar met een kwispelstaart en geregeld een spelboog :)

Anoniem

Link naar dit bericht Geplaatst: 22-11-11 22:21

Wat betreft eruit trainen: ik doe dat zelf niet. Ik geef wel grenzen aan, bv hoe hard er gebeten mag worden. Maar in principe heeft een hond die door de moeder goed is opgevoed, er een goede bijtrem op zitten.
Met andere honden mag hij het zelf bepalen en een goed gesocialiseerde hond kan dat ook. Anders móet je daar als eigenaar in sturen.

Wilawander

Berichten: 15093
Geregistreerd: 12-03-06
Woonplaats: Enschede over de grens.

Re: Spelagressie wat is dat?

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-11-11 13:33

Spelagressie hebben hier alle honden en wil ik ook zeker er niet uit hebben daar we hondensport doen. Dit is dan zeer goed te gebruiken. Socialisatie en een goede bijtrem is dan zeker heel belangrijk.