Als de mens zelf verantwoordelijk is voor de bedreiging van een diersoort, vind ik wel dat we op zijn minst moeite mogen doen om de diersoort bestaansmogelijkheden te blijven geven.
Maar voor een diersoort waar slecht 440 stuks meer van rondlopen is het misschien wel wat laat om in te grijpen. Uiteindelijk zit je toch met hoge percentages aan inteelt wat de soort ook geen goed doet. Maar om dan stomweg te zeggen: we fokken er niet meer mee en laten de soort uitsterven, is ook weer zo bot.
Nu is het ook zo dat een leeuw een hogere aaibaarheidsfactor heeft dan het gemiddelde insect. Dus ook meer ledenwerving voor natuurverenigingen. En dat geld hebben ze nodig om andere soorten te beschermen waar wel nog iets te redden valt.