Hallo, Ik heb een chihuahua en hij verhaard zo ontzettend erg. Nou weet ik dat het weer van deze zomer niet erg goed doet. Ik heb ook een furminator borstel hier mee, maar hij blijft zo erg verharen. Ook geef ik hem schapenvet.
Heeft iemand tips hoe ze sneller door de verharing te krijgen?
Verharen kan komen door verkeerde voeding voor de hond. Wat voer je je hond? Je zou eventueel kunnen veranderen van voer om te kijken of daar de vacht van verbeterd.
Sinds wij carnibest voeren verhaart onze hond een stuk minder en ziet zijn vacht er beter uit. Niet dat ik je aan de KVV wil hebben, maar ik geef dit voorbeeld om aan te geven dat een wisseling van voer de vachtconditie kan verbeteren.
Verder denk ik dat je goed moet blijven borstelen. Je zou ook nog visolie kunnen geven ter verbetering van de vacht.
Dat is het mooie, hij zit zo goed in zn vel ( vacht ) glimmend,strak in zn pakkie. En.. Hij krijgt carnivoer :p 1x in de week ( soms 2x ) een eitje en elke avond schapenvet. Wat doet visolie precies dan? Weet dat schapenvet goed voor de vacht ook is.
Visolie heeft meerdere positieve effecten. Wij geven het voornamelijk aan onze hond voor de gewrichten, maar het heeft ook een positieve uitwerking op de vacht.
mmm.. als hij verder goed in zijn vel zit zou ik zeker niet wisselen qua voer.
Misschien helpt het wel als je hem een keer laat plukken bij de trimmer? (Ik heb dat zelf nog nooit laten door, maar ik hoor en wel goede verhalen over)
Wassen en daarna een goede kam/borstel beurt geven helpt ook om veel losse haren mee kwijt te raken.
quartel
Berichten: 15920
Geregistreerd: 14-04-10
Geplaatst: 07-08-11 22:22
ik heb ook net de furminator gekocht en even getest op mijn vreselijk verharende labrador...... Normaal ligt er iedere ochtend een tapijtje van haren op de vloer. En nu.......helemaal niets meer lekker borstelen zou ik zeggen
Hoe meer je borstelt, hoe meer je hond zal verharen Voeding kan zoals hierboven gezegd is veel doen, maar je kan ook (in de rui periode) je hond 1x per week in bad doen, dat versneld het rui-proces
papagroom
Berichten: 5410
Geregistreerd: 19-07-10
Woonplaats: Friesland
Geplaatst: 08-08-11 00:49
Wat is t probleem eigenlijk???? Honden verharen nou een keer....en zo veel zal er van zo`n klein beestje toch niet af komen..
Furminator sowieso niet te vaak gebruiken hooguit 1 keer in de 2 weken anders gaan ze alleen maar extra verharen. Verder sowieso niet te veel borstelen een kortharige hond heeft nauwelijks vachtonderhoud nodig.
ik gebruik de furminator ook maar 1x in de week soms 2x, en dat een kleine hond nauwelijks vehaart.. Papagroom zet hem maar is op je schoot je hele kleding zit onder die heerlijke kruipharen. dat een hond verhaart weet ik.maar ik vraag advies hoe je dit kunt "versnellen". ik ga van de week langs de dierenwinkel en koop ik visolie.
Ik zeg zelfs 1x in de maand gebruiken die furminator. Voeding lijkt me in dit geval sterk. Medisch? Het klinkt als een rui. Even een bezoekje aan de trimsalon. Of zelf flink wassen. 3x in de shampoo, goed weken en masseren. Uitspoelen en flink fohnen. Succes