Konijn... snurkt?

Moderators: NadjaNadja, Essie73, Muiz, Polly, Telpeva, ynskek

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Hanmar

Berichten: 16998
Geregistreerd: 28-05-07

Konijn... snurkt?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 07-05-11 14:20

Allereerst: de afgelopen tijd is mijn konijn al meerdere malen bij de dierenarts geweest! Dit topic plaats ik dus voornamelijk om andere meningen te horen :+

Een paar weken geleden heeft mijn konijn last gehad van 'kramp', waarmee we uiteraard direct naar de DA zijn geweest. Pijnstilling en 2 medicijnen om de darmen op gang te krijgen/te houden. Dat moest oraal toegediend worden wat na een aantal keer voor wat problemen ging zorgen. Toch mee doorgegaan, week later mocht hij van de darmmedicatie af en kon hij de pijnstilling via injecties krijgen. Hoewel het konijn inmiddels weer zeer actief was en goed at/keutelde, maakte hij een vreemd, snurkachtig geluid. Toch weer even teruggegaan naar de dierenarts, die net als ik zelf al vermoedde, dacht dat iets in zijn neusje terecht was gekomen. Misschien wat medicatie, omdat het oraal toedienen telkens zo'n gedoe was geweest. Enfin, hij had een injectie met antibiotica gekregen zodat het niet ging ontsteken, mocht het naar beneden zakken. Al vrij snel daarna was het geluid weg.

Natuurlijk hou ik hem nu nog meer dan anders in de gaten dus misschien heeft hij dit altijd al gedaan en is het me gewoon nooit opgevallen. Maar... kan het zijn dat een konijn snurkt? :') Als hij rustig zit te 'suffen', zeg maar gerust te slapen, dan maakt hij héél zachtjes een soort knorrend snurkgeluidje. Als hij wakker wordt, maakt hij ook echt zo'n typisch geluid dat een snurker ook maakt als hij/zij wakker wordt. Hij doet het overigens niet de hele tijd en ik hoor het hem ook niet doen, als hij gewoon rondloopt of zit te eten.

Als het aan blijft houden bel ik natuurlijk nog een keer de dierenarts, maar de ervaring leert dat die er ook weinig van kan zeggen. Ze kunnen immers niet in zijn neus kijken... En daarnaast is het naar de dierenarts gaan voor hem toch elke keer wel een heftige gebeurtenis qua stress en hij is de afgelopen weken er al een keer of vier geweest. Wil hem dus niet onnodig heen en weer slepen en het lijkt niet acuut genoeg om de spoeddienst in het weekend te bellen, vandaar dat ik eerst Bokt eens wilde raadplegen :)

Boyzone

Berichten: 757
Geregistreerd: 11-05-06
Woonplaats: Houten

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-05-11 14:27

Ik kan niet zeggen of het normaal is dat een konijn snurkt, maar die van mij zaagde echt bomen om.
Ze is uiteindelijk 6,5 jaar oud geworden.
Een konijn is een kwetsbaar dier, misschien maandag even bellen naar de kliniek?

lau4lau

Berichten: 520
Geregistreerd: 02-08-10
Woonplaats: Gelderland

Re: Konijn... snurkt?

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-05-11 14:29

oh, dat zou ik niet weten, mijn konijnen hebben nog nooit gesnurkt. ik zou het nog eventjes aan kijken denk ik. Is je konijn verder niet benauwd ofzo?

boyzone, ze is al een aantal keer naar de da geweest ;)

pubelia

Berichten: 10018
Geregistreerd: 12-03-04
Woonplaats: In een huis

Re: Konijn... snurkt?

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-05-11 17:40

Hoe lang is het geleden dat jou konijn voor het laatst antibiotica heeft gekregen?

Eet die, drinkt die, ontlast die goed? Hoe ziet zijn vacht eruit? (glimt het of ziet het er dof uit?)
Wat voor een algemene indruk heb je van het konijn? Is je konijn even actief als normaal?

Wijslander

Berichten: 5943
Geregistreerd: 19-06-09

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-05-11 17:43

Eén van mijn konijnen snurkt al vanaf dat hij jong was, precies zoals je beschrijft. Hij is nu 4 en heeft verder nog nooit wat gemankeerd. Ik heb ook niet het idee dat het snurken hem hindert... Het hoort gewoon bij hem, blijkbaar!

Hanmar

Berichten: 16998
Geregistreerd: 28-05-07

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 07-05-11 19:41

pubelia schreef:
Hoe lang is het geleden dat jou konijn voor het laatst antibiotica heeft gekregen?

Eet die, drinkt die, ontlast die goed? Hoe ziet zijn vacht eruit? (glimt het of ziet het er dof uit?)
Wat voor een algemene indruk heb je van het konijn? Is je konijn even actief als normaal?


De AB is als het goed is een week geleden uitgewerkt en dat merkte ik ook aan hem; hij was toen eigenlijk weer helemaal fit enzo. Hij ziet er verder prima uit, heeft één plek in zijn vacht: we hadden 'n keer 'misgeprikt' bij het geven van de pijnstilling. Daar zit nu weinig haar meer en een klein, zwartig plekje. Heb er destijds over gebeld, of ik het goedje uit zijn vacht moest halen, maar het kon geen kwaad. Dat plekje houd ik sowieso in de gaten maar hij heeft er geen last van en reageert niet als ik het aanraak. Het wordt ook niet groter.

Verder ziet zijn vacht er prima uit, hij wast zich regelmatig, oren zijn schoon en hij is zo actief als ik met dit weer van hem verwacht (hij is altijd overdag wat slomer met hitte; 's avonds wordt hij dan actiever en dat gaat nu dus precies zo). Qua hoe hij zich gedraagt maak ik me dus geen zorgen en als daar verandering in komt vertrek ik uiteraard linea recta naar de DA... Maar omdat dat ook nogal wat stress oplevert wil ik dat ook weer niet overhaasten.

Wel grappig om te horen dat meer konijnen kennelijk aan snurken doen. :+

maaike2800
Berichten: 1025
Geregistreerd: 04-06-09
Woonplaats: ridderkerk

Re: Konijn... snurkt?

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-05-11 19:46

heeft hij witte of gele snot aan zijn neus?

Hanmar

Berichten: 16998
Geregistreerd: 28-05-07

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 07-05-11 19:53

Nee, niks van dat alles... Schone oren, schoon onder z'n staart, geen spul uit zijn neus - dat had hij overigens ook niet toen hij echt hard aan het snorken was bij de DA en hij daar antibiotica voor kreeg; het was meer preventief omdat het geluid haast wel uit zijn neus móest komen.

Het is lastig te zeggen, hij heeft er volgens mij geen last van en ziet er verder ook niet ziek uit, maar toch vroeg ik me af of dit niet toch ergens op wijst... Kennelijk doen meer konijnen het, dat is wel een geruststelling. Dacht eerst dat het zachtjes tandenknarsen was, maar het lijkt toch echt uit zijn neus te komen.