de konijnen van bokkers beoordelen op bouw:

Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
silvericathy

Berichten: 1991
Geregistreerd: 08-09-09
Woonplaats: Spaubeek

de konijnen van bokkers beoordelen op bouw:

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-02-11 11:37

Halloa..

als aller eerste, ik weet niet zeker of dit de juiste plaats is om het topic neer te zetten

ten tweede:

ik ben dit topic begonnen omdat:
het me interessant lijkt om foto's die duidelijk te beoordelen zijn na de bouw van het konijn te beoordelen van andere forum gebruikers
het gaat als volgt: iemand plaatst een foto waaraan wij duidelijk kunnen zien hoe het konijn gebouwd is van de zijkant...de volgende die dit topic leest beoordeeld het konijn op de foto en kan eventueel zelf een foto plaatsen..
vertel ook iets over je konijn, welk ras- leeftijd - geslacht en eventueel hoe je eraan komt.

Moderatoropmerking:
Dit topic lijkt sterk op het topic dat ook loopt over het beoordelen van paarden van anderen dat op PP loopt.
Om te voorkomen dat dit een verzamel topic wordt, gelden hier (zoals in het algemeen op Bokt) een aantal regels:
[*] Foto's mogen alleen in link worden geplaatst, dus niet zichtbaar in het topic.
[*] Als je meerdere konijnen wilt laten beoordelen, plaats deze dan in één post: dus niet meerdere posts onder elkaar.
[*] Geen foto's quoten.
Bedankt voor de medewerking.


Ik zal met mijn nijntjes beginnen:
Flupke Man Hangoor konijn uit de dierenwinkel nu bijna 4 jaar oud:
http://94.100.121.162/983600001-9836500 ... _2fTp.jpeg

Happy Vrouw Hangoor konijn zelf gefokt op school wordt in mei 1 jaar oud, draagt haar oren nog niet zoals het zou moeten:
http://94.100.120.141/1201250001-120130 ... _CaMa.jpeg
Laatst bijgewerkt door Nickeltje op 11-02-11 13:03, in het totaal 1 keer bewerkt
Reden: Regels toegevoegd en foto's in link geplaatst.

Brendariss
Berichten: 158
Geregistreerd: 12-10-09
Woonplaats: Nieuwegein-Zuid

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-02-11 11:48

Ach wat een poepies! Lijken erg op mijn eerste konijn qua kleur en bouw.
Zien er gezond uit. Dacht alleen dat de oren inderdaad wel eerder gaan hangen dan een jaar in de meeste gevallen.
Ik heb 2 kruisingen hangoor en gewoon dwergkonijn, en die hebben allebei rechtopstaande oren, terwijl ik toch wel dacht dat de hangoor zou overheersen.

Ikzelf ben alleen geen voorstander van een konijn kopen in de dierenwinkel, er zitten er genoeg in de opvang, maargoed daar gaat het hier niet om.

silvericathy

Berichten: 1991
Geregistreerd: 08-09-09
Woonplaats: Spaubeek

Re: de konijnen van bokkers beoordelen op bouw:

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-02-11 11:50

ben normaal ook geen voorstander van dieren uit dieren winkel...maarja was 4 jaar geleden was toen 13 jaar, en wilde eigenlijk naar het asiel toe alleen mijn ouders wilde geen dier uit het asiel halen, heb hun geprobeerd over te halen maar het was of dit of niks...achja ben nog altijd blij met mijn keuze mega lief dier :D

StillAngel

Berichten: 6168
Geregistreerd: 03-03-07
Woonplaats: Vlakbij Alkmaar

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-02-11 11:55

Laatst bijgewerkt door Nickeltje op 11-02-11 13:04, in het totaal 1 keer bewerkt
Reden: Foto's in link geplaatst.

silvericathy

Berichten: 1991
Geregistreerd: 08-09-09
Woonplaats: Spaubeek

Re: de konijnen van bokkers beoordelen op bouw:

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-02-11 19:01

wat een leuk ding die storm:P

judith__

Berichten: 1823
Geregistreerd: 13-09-09
Woonplaats: onbekend

Re: de konijnen van bokkers beoordelen op bouw:

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-02-11 19:07

leuk konijn die storm mooi kleur en bouw. het is een dwerg?

dierenfan
Berichten: 11087
Geregistreerd: 27-02-10

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-02-11 20:21

Happy hollander x dwerg 23-6-6 geboren zusje van Funny gekregen van mensen die eigenlijk hele nest zelf wilden houden voor bij hun konijnenren om de populatie groter te maken.
http://i51.tinypic.com/2r56xl5.jpg

Funny broer van happy gecastreerd
http://i53.tinypic.com/2ihr0oz.jpg

Jikke witte vlaamse reus raszuiver 14 februari 2007 gekocht bij fokker
http://i51.tinypic.com/r02ek2.jpg

Frummel is een ??? ras en van 15 mei 2007. Had een nijn gevonden wat niet bij mijn nijnen samen kon. Heb deze naar opvang gebracht en om de opvang te steunen vanuit de opvang weer een nijn terug meegenomen.
http://i54.tinypic.com/21jpvuo.jpg

Bongo januari 2010 geboren alsdus zijn tatoeage. Raszuivere vlaamse reus op straat gevonden met enorme agressie. Inmiddels is de agressie verdwenen net als zijn ballen (sorry bongo) en leeft hij lekker samen met de rest
http://i51.tinypic.com/i54pxl.jpg

dierenfan
Berichten: 11087
Geregistreerd: 27-02-10

Re: de konijnen van bokkers beoordelen op bouw:

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-02-11 20:23

storm is een californian volgens mij als ik het zo zie

Faniek

Berichten: 16245
Geregistreerd: 21-07-02
Woonplaats: De Blesse

Re: de konijnen van bokkers beoordelen op bouw:

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-02-11 22:06

Daar is hij te klein voor ;)
Storm is een kleurdwerg met de aftekening Rus.
Alle konijnen zien er hier goed uit, Jikke is denk ik ooit te dik geweest? Ze ziet er nu goed uit, maar gezien haar grote aan wammen, al hebben veel grote vleesrassen er vaak last van.
Voor echte rashangoren zien we graag bollere koppen. Maar bouw is erg moeilijk bij konijnen, je moet eigenlijk voelen, achterhand, geblokt etc.

dierenfan
Berichten: 11087
Geregistreerd: 27-02-10

Re: de konijnen van bokkers beoordelen op bouw:

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-02-11 22:24

jikke is absoluut nooit te dik geweest. Wat het wel is geen idee maar kan ook gewoon ouderdom zijn of fout met fokken want de ouders hadden het ook. Maar daar dacht ik toen nog niet bij na. Mijn droom kwam uit ik mocht een vlaamse reus en verder niet nagedacht dat goede fokker zoeken op niet te verre afstand voor het gemak.
Wat de afstamming is van Bongo geen idee maar hoop dat hij die wammen niet krijgt. Weet dat ze vaker voorkomen maar vind het erg voor het konijn omdat dit niet makkelijk is voor het konijn zelf. Vind het niet mooi maar dat is een bijzaak. Vind dit gewoon jammer voor haar. Wassen is niet makkelijk enz.
Helaas loopt ze al een half jaar rond met een hernia en regelmatig verlamde achterhand. Niets aan te doen aldus de dierenarts en zolang ze geen pijn aan geeft lekker laten doen en als ze pijn aan geeft dan haar de rust geven. Nu geniet ze nog vollop van het leven zoals het is en ze zit er niet mee dat de achterhand soms niets doet dan gaat ze wel door op haar voorhand slepend.
Waar ik op let nu is rust en hopen dat ze niet te gek doet en droog verblijf.

Faniek

Berichten: 16245
Geregistreerd: 21-07-02
Woonplaats: De Blesse

Re: de konijnen van bokkers beoordelen op bouw:

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-02-11 23:42

Dan is het inderdaad erfelijk bepaald wat je veel bij voorheen gehouden vleeskonijnen ziet, ook zo bij de Franse Hangoren. Bongo zal het denk ik niet krijgen, rammen hebben het over het algemeen niet. Op een show mag een ram het ook absoluut niet hebben. In deze mate een voedster trouwens ook niet. Als de vader het ook had dan is het wellicht een oudere lijn.
Een Vlaam is inderdaad gevoeliger voor hernia's en problemen in de achterhand, daarom vind ik het ook zo jammer dat ze nu nog grotere konijnen proberen te fokken. Grote konijnen ik vind ze ook absoluut geweldig, maar voor dieren niet beter denk ik.

silvericathy

Berichten: 1991
Geregistreerd: 08-09-09
Woonplaats: Spaubeek

Re: de konijnen van bokkers beoordelen op bouw:

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 12-02-11 10:20

ow I like Funny en Frummel :D
wat goed van je trouwens dat je Frummel uit de opvang hebt gehaald :)

Mischa

Berichten: 3534
Geregistreerd: 15-03-05
Woonplaats: Ergens in het mooie Reestdal

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-03-11 20:53

Leuk topic! komen leuke konijnen voorbij ook.

Mijn konijnen:
http://www.mijnalbum.nl/Foto-7GPEW76P.jpg

Naam: (L)Ollie
Ras: Dwerg
Geslacht: (ex) ram
Leeftijd: 5 jaar
Gewicht: 1,5 kg.
Afkomst: boerderij
http://94.100.120.170/1139750001-113980 ... _AhC3.jpeg

Naam: Angelus (Angel)
Ras: Chinchilla (middelmaat)
Geslacht: voedster
Leeftijd: ongeveer 7 jaar
Gewicht: 2 kg.
Afkomst: hobbyfokker
http://94.100.114.73/958500001-95855000 ... _judq.jpeg

Naam: Haylie
Ras: Vlaamse reus
Geslacht: voedster
Leeftijd: 1 jaar
Gewicht: 8 kg.
Afkomst: tentoonstelling
http://www.mijnalbum.nl/Foto-3PNAN7YG.jpg

dierenfan
Berichten: 11087
Geregistreerd: 27-02-10

Re: de konijnen van bokkers beoordelen op bouw:

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-03-11 20:57

wat een leuke nijnen!!!

xLianneZorro

Berichten: 3054
Geregistreerd: 04-02-11
Woonplaats: Overijssel

Re: de konijnen van bokkers beoordelen op bouw:

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-03-11 21:05

Naam: Chips
Leeftijd: 9 Maandjes
Ras: Hollander
Toen hij ong. 4 weekjes oud was is zijn moeder overleden, wij hebben het risico genoeg om hem verder met de fles op te voeden. En met suc6 alles is goed gegaan en ik vind dat het tot een super mooi konijn is opgegroeid. Hij is echt mijn beste maatje, om het weekend als ik naar me vader ga gaat hij altijd mee. En hij vind het ook leuk om in de zomer mee te gaan naar de paarden lekker in het weiland rond te huppelen! :D

Chips als kleintje:
http://i53.tinypic.com/161j539.jpg

Chips een paar weken geleden:
http://i55.tinypic.com/a44whc.jpg

silvericathy

Berichten: 1991
Geregistreerd: 08-09-09
Woonplaats: Spaubeek

Re: de konijnen van bokkers beoordelen op bouw:

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 06-03-11 13:08

wat een leukerd is Chips :D
wat goed van je dat je hem een kans hebt gegeven, ik zou het zelfde doen als ik de mogenlijkheden had...en mijn ouders mee zouden werken :)

StillAngel

Berichten: 6168
Geregistreerd: 03-03-07
Woonplaats: Vlakbij Alkmaar

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-03-11 13:13

sorry ik had dit topic niet meer in de gaten gehouden maar bedankt nog voor de omschrijving! :D Het is het liefste konijn ter wereld kan ik je garanderen ;) Durf er ieder kind bij te zetten hoe brutaal ook :')

StillAngel

Berichten: 6168
Geregistreerd: 03-03-07
Woonplaats: Vlakbij Alkmaar

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-03-11 13:17


xLianneZorro

Berichten: 3054
Geregistreerd: 04-02-11
Woonplaats: Overijssel

Re: de konijnen van bokkers beoordelen op bouw:

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-03-11 14:07

Dankjewel !:D Alle konijnen tot nu toe vind ik vreselijk leuk! :o

saskiakefie
Berichten: 18434
Geregistreerd: 14-01-07
Woonplaats: Mariënheem

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-03-11 22:19

Inderdaad leuke konijnen :)
Om on topic te gaan. Ik vind alle konijnen van dierenfan te dik. Ik weet niet wat ze te eten krijgen?
Chips vind ik ook te dik. De rest ziet er wel goed uit :)

Nu de mijnes:

Naam: Tijs
Leeftijd: geschat op 1?
Ras: geen
Geslacht: Exram
gewicht: 1,8 kilo
Afkomst: Konijnenopvang

http://s488.photobucket.com/albums/rr24 ... C_0188.jpg

http://s488.photobucket.com/albums/rr24 ... C_0190.jpg

Naam: Fire
Leeftijd: 2
Ras: Rode nieuwzeelander
Geslacht: Exram
Gewicht: 3,2 Kilo
Afkomst: Fokker

http://s488.photobucket.com/albums/rr24 ... CF6688.jpg

http://s488.photobucket.com/albums/rr24 ... CF6681.jpg

Naam: Silversalvation
Roepnaam: Sil
Leeftijd: 2
Ras: Klein Zilver
Geslacht: Voedster
Gewicht: 2,4 Kilo
Afkomst: Fokker

http://s488.photobucket.com/albums/rr24 ... CF0292.jpg

http://s488.photobucket.com/albums/rr24 ... CF6484.jpg


Naam: Wieweet
Leeftijd: 2
Ras: Klein zilver
Geslacht: Voedster
Gewicht: 2,4
Afkomst: Fokker

http://s488.photobucket.com/albums/rr24 ... CF0207.jpg

http://s488.photobucket.com/albums/rr24 ... CF6949.jpg

xLianneZorro

Berichten: 3054
Geregistreerd: 04-02-11
Woonplaats: Overijssel

Re: de konijnen van bokkers beoordelen op bouw:

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-03-11 14:39

Oké jou mening ;) Maar ik vind Chips zeker niet te dik

silvericathy

Berichten: 1991
Geregistreerd: 08-09-09
Woonplaats: Spaubeek

Re: de konijnen van bokkers beoordelen op bouw:

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 08-03-11 11:49

mijn nijntje is zeker niet te dik haha...
vraag me in de zomer soms af hoe het kan dat hij een hele volle voerbak dagelijks verslind, en hij nog steeds dun is :D ligt miss wel aan het feit dat hij zomer's 24/7 buiten lopen kan en dat dus ook de hele dag doet.
hij krijgt eigenlijk teveel, maar hij slaat het niet op dus hij wordt niet dik.
heb eens gerekend hoeveel dat hij eigenlijk zou mogen hebben maar das maar de helft van wat hij krijgt, ben bang dat hij dan te weinig gaat krijgen.
kan trouwens zijn ribben voelen, er een beetje onderin en de ruggengraat voel ik ook in de zomer.

voordat er reacties komen van ja dat moet je kunnen voelen, of hij krijgt teveel te eten: Ik ben ervoor naar de dierenarts geweest, hij heeft mij verteld dat als mijn konijn het 24/7 verbrand dat hij best de hoeveelheid van een volle bak voer mag hebben, moet wel regelmatig gewogen worden...als hij teveel gaat wegen dan moet er iets minder voer gegeven worden.

saskiakefie
Berichten: 18434
Geregistreerd: 14-01-07
Woonplaats: Mariënheem

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-03-11 22:50

Wow wat heb jij dan een slechte dierenarts :oo Konijnen mogen echt niet zoveel voer hebben.. De mijne krijgen de helft van wat er voor staat (dat is 25 gram per kilo lichaamsgewicht). Al verbrand ie alles, dan nog is het niet goed. Laat hem lekker veel hooi en groenvoer eten dan is zeker in de zomer dat krachtvoer helemaal niet nodig.

nandolufyou
Berichten: 605
Geregistreerd: 01-11-09

Re: de konijnen van bokkers beoordelen op bouw:

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-03-11 12:29


silvericathy

Berichten: 1991
Geregistreerd: 08-09-09
Woonplaats: Spaubeek

Re: de konijnen van bokkers beoordelen op bouw:

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 09-03-11 13:05

@ saskiakefie: ik heb ook een raar konijn :)
eet namelijk geen hooi...allerlei merken al probeert maar niks nana nopes
fruit/ groente krijgt hij ook :) alleen hier krijgt hij meestal wat diaree van...hij krijgt maar kleine stukjes.