Straffen is zinloos, ik weet niet hoe je hebt gestraft, maar ik zou het voortaan achterwege laten. Zowel bij honden als katten heeft straffen weinig zin, niet op het moment zelf, en zeker niet achteraf. Het dier legt de link niet met het feit dat hij niet mag plassen op die plek, maar bijv wel met 'ik mag helemaal niet plassen' of 'als het baasje mijn plas vindt wordt het baasje boos' (en dan krijg je stiekeme plassers die gaan plassen op een plekje waar jij het niet vindt, of dieren die hun eigen stront opeten...)
Heb je 1 bak, of 2? Van nature doen katten hun verschillende behoeftes (poepen + plassen dus
) op verschillende plekken en niet op dezelfde. Wat ook kan helpen is de kap van de bak doen, of een andere vulling proberen.
(Het kan overigens heel goed iets medisch zijn, van blaasontsteking tot blaasgruis, je kan dus altijd voor de zekerheid langs de DA gaan, kost weinig maar dan weet je zeker waar je mee zit)