Citaat:Ormel: zwaardere straffen voor dierenmishandeling
vrijdag 5 februari 2010
Het CDA wil dat een rechter bij het straffen van dierenmishandeling de dader een verbod van maximaal tien jaar op kan leggen voor het houden van dieren. Deze week is het initiatief wetsvoorstel van CDA-kamerlid Henk Jan Ormel behandeld. Hij diende dit initiatief wetsvoorstel in, samen met de PvdA.
‘Dierenmishandelaars komen er nu meestal met een boete vanaf’, aldus Ormel. Door de strafmaat te verhogen, hopen we dat rechters ook zwaarder gaan straffen. Nu kan een celstraf bijvoorbeeld alleen maar opgelegd worden wanneer iemand het dier van iemand anders iets aandoet. Straks kan dit ook als het gaat om iemands eigen dier.’
Nu geldt bij dierenmishandeling nog dat de rechter een proeftijd kan opleggen, waarbij een verbod voor het houden van dieren geldt van maximaal drie jaar. ‘Maar mensen die het leven van een dier tot een hel maken, moeten stevig worden aangepakt’, vindt CDA-Kamerlid Van Toorenburg. Zij behandelde namens het CDA het initiatiefwetsvoorstel. Volgens haar moet ook het onderscheid verdwijnen dat nu kan worden gemaakt tussen het mishandelen van het dier van een ander of een dier van jezelf.
bron: http://www.cda.nl/Actueel/Nieuws/Nieuws ... eling.aspx
Pfff, eindelijk.... en nu maar hopen dat het wordt aangenomen.

