Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly
monsterina schreef:is jouw vriend echt gek van de husky of meer het type hond? kijk anders een rond voor een alaska malamute. die zijn over het algemeen iets minder hysterisch als een husky maar wel net als de husky behoorlijk eigenzinnig. loslaten is voor vele geen optie, ze hebben nogal een jacht instinct. (net als de husky) een goede opvoeding is een pre! evenals voldoende beweging geven (en dan wordt er niet bedoelt een rondje om het huis om te laten plassen...) kijk eens op http://www.amcn.nl daar staat wat info en ook een telefoonnummer van de ras en pupinfo.
(zelf in het bezit van een malamute)
Roosje1987 schreef:@ Augurk: Dat is dan ook een kruising met een iets minder wolfachtig (doch ook eigenzinnig) ras. Hoe is ze met andere dieren zoals paarden en katten? Dat gaat ook niet denk ik?
Ook een malamute zou ik niet in de buurt van een paard willen hebben. Al zijn deze inderdaad iets minder 'hysterisch' (haha, leuke woordkeus) dan een husky. Maar net zo rooflustig!
Vilgert schreef:Wij hebben een Alaska Malamute reu van 3 jaar oud. Je moet heel consequent zijn in de opvoeding, ook als het nog zo'n lief schattig pluizebolletje van enkele maanden oud is. Voorzichtig zijn met kleine kinderen, want ze zijn nogal snel op de tenen getrapt en waar een andere hond wegloopt zal deze snauwen. Als de paarden bij de stal vastgebonden staan gaat het prima en loopt hij eronder door. Laat hem echter niet los bij de wei want dan zal hij erachter gaan jagen. Loslopen gaat zowiezo niet want als hij iets bewegends ziet is hij weg. Samen met de kat gaat prima, de kat is de baas. Poolhonden hebben vaak een beetje last van verlatingsangst, dus als je weggaat gaan ze huilen of slopen. 's Nachts is hij gewoon in huis en doet hij niks, als ik echter werken ben zit hij buiten in de kennel want ik ben bang dat hij het hele huis op de kop zet. En je hebt een goede stofzuiger nodig want als ze verharen dan kun je iedere dag borstelen maar dan nog verliezen ze bergen haren.
Verder hebben wij er een hele leuke hond aan, maar je moet weten waar je aan begint!
Roosje1987 schreef:@ Augurk: Dat is dan ook een kruising met een iets minder wolfachtig (doch ook eigenzinnig) ras. Hoe is ze met andere dieren zoals paarden en katten? Dat gaat ook niet denk ik?
Ook een malamute zou ik niet in de buurt van een paard willen hebben. Al zijn deze inderdaad iets minder 'hysterisch' (haha, leuke woordkeus) dan een husky. Maar net zo rooflustig!
Roosje1987 schreef:Jeetje wat een horrorverhaal!! Brrr.....
Hier moet ik dan wel weer een kanttekening bij plaatsen. Dit is géén normaal honden gedrag en zit absoluut niet in de aard van de husky of malamute. Dit is gestoord hondengedrag en zulke dieren moeten wat mij betreft dan ook meteen ingeslapen worden. Huskies en malamutes zijn dan wel pittig maar ook eerlijk! Ze 'verslinden' normaal gesproken géén kinderen of puppies. Kleine honden daarentegen begrijpen ze weinig van en dat is dus wel nogal een risico vind ik zelf.
Kinderen moet je natuurlijk wel heel voorzichtig mee zijn in verband met het feit dat deze honden wel voor zichzelf en hun roedel opkomen en kinderen vaak niet weten wat voor houding ze moeten hebben bij deze honden.
Sowieso nooit honden en kinderen alleen laten of uit het oog verliezen uiteraard.