Kat met nierprobleem.....

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
xxJacqyxx

Berichten: 557
Geregistreerd: 22-02-05

Kat met nierprobleem.....

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 08-11-09 16:01

Ik weet dat hier al ontzettend veel over geschreven is, maar ik wil toch even jullie raad........

Sinds afgelopen donderdag weten we dat onze Joost (Rode je weet wel kater van 9) een nierprobleem heeft. Hij was wat te dik en moest afvallen. We waren op de goede weg, aangezien meneer zijn grote hobby slapen en eten is. Hij woog in mei 8.3 kilo, maar toen we hem op de weegschaal hadden gezet bleek dat hij 2 kilo in 6 maanden tijd kwijt was geraakt! >;) Ik had toen een gevoel dat er iets aan de hand was, en we zijn toen dus naar de DA geweest.

In de eerste instantie kon de DA niks zien en/of voelen, dus is er bloed bij hem afgenomen. Het resultaat was zeer zorgwekkend. Zijn waardes waren ontzettend hoog, en volgens de DA hadden ze vroeger een kat afgemaakt als een waarde 700 was. Bij Joost was dit 680, dus tegen die 700 aan. De DA kon me ook niet de garantie geven dat hij er goed uit komt.

Hij was ook uitgedroogd, en ik moest 's middags terugkomen om hem een infuus te geven. Natuurlijk stonden we 's middags netjes bij de DA, en kreeg hij zijn infuus. De volgende dat (vrijdag) moesten we ook weer terugkomen om hem weer een infuus te geven.

We kregen ook een doosje Fortekor mee en zakjes met speciaal een speciaal nierdieet. (Royal Canin, Hills en nog een merk) Volgens de DA HOEFT hij dit voor voorlopig nog niet meteen, omdat het het belangrijkste is dat hij uberhaupt eet. Dit mag zijn eigen voer zijn, (Royal Canin Light), vers of wat dan ook.

Natuurlijk probeer ik hem dat nierdieet te geven, maar op dit moment wil meneer eigenlijk bijna niks eten......

Ik maak me best wel zorgen om hem. De kat van mijn moeder is ook een nierpatientje, en hij kreeg van een andere dierenarts meteen het nierdieet voorgeschreven, Fortekor, en andere pillen die ervoor zorgen dat hij niet meer misselijk is. Inmiddels hoeft hij geen misselijkheidspillen meer, en doet het super op het nierdieet en de Fortekor.

Wat is jullie mening? Moet ik hem voorlopig "gewoon" voer geven i.c.m. de Fortekor? Of moet ik a la minute overstappen op het nierdieet? :?

Sorry voor dit lange verhaal.......... :o :o :o , en alvast bedankt voor alle reacties!

Mist

Berichten: 9688
Geregistreerd: 17-02-03
Woonplaats: noord brabant

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-11-09 17:53

Al wil hij alleen maar rosbief eten...eten moet ie ! dus op dit moment is het niet belangrijk wat hij eet. Je kunt de schadelijke stoffen die in voer (wat het ook is) beperken door er renalzin door te mengen.

Dat infuus in etappes geven daar heb ik nog nooit van gehoord ! De meeste (in katten gespecialiseerde) da's zijn van mening dat een infuus minimaal 2 dgn achter elkaar moet om te ontgiften, liefst zelfs 3 dgn.

Heb vanmorgen ook een heel verhaal getyped in dit topic : [BB] Is Hills voer eigenlijk wel goed?

Haal voor de zekerheid wat blikjes hills a/d in huis, op dit moment zit hij in een cirkel van weinig niet eten, waardoor hij ook weer zwak en misselijk wordt. Desnoods kun je hem een dag of 2 dwangvoeren, mischien gaat hij dan weer zelf eten. Als je net met fortekor begonnen bent dan kan dat de misselijkheid ook verklaren trouwens, dat duurt een week of 2 voordat ze er aan gewend zijn.

Trouwens (nog) niet wanhopen hoor, ik heb eens een kat gehad bij wie ze de nierwaardes niet meer konden meten omdat het te hoog was voor het toestel ! Deze kat heb ik nu net 2mnd geleden moeten laten inslapen....maar hij heeft nog bijna 4 jaar vrolijk geleefd !

Heeft hij misschien al zweertjes op de tong ?

zonnebloem18

Berichten: 25317
Geregistreerd: 10-06-04
Woonplaats: Assen

Re: Kat met nierprobleem.....

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-11-09 20:02

Even 1 ding over nierkatten behandel niet naar de waardes maar naar hoe de kat zich voelt.
Er zijn katten met een waarde in de 800 die zich nog heel fit voelen dus let niet te veel op de cijfertjes.
Als je kat aangeeft zich goed te voelen moet je gewoon zorgen dat hij goed blijft eten en drinken.

Ik zou wel aanraden te beginnen aan een nierdieet dat belast zijn nieren toch wat minder als normaal voer.
Hills K/d is dan erg goed.

xxJacqyxx

Berichten: 557
Geregistreerd: 22-02-05

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 09-11-09 09:36

Dank jullie voor voor jullie reacties en adviezen!

Ik ga straks weer even de DA bellen, en vragen of ik inderdaad misschien ook natvoer kan krijgen. Misschien wil meneer dit wel eten. Hij heeft gisteren ook weer zo ontzettend slecht gegeten! Maar hij wil wel een snoepje ofzo, dat is dan wel weer het rare!

Ik heb geen zweertjes op zijn tong gezien, dus daar zal het denk ik niet aan liggen.

Keet

Berichten: 31095
Geregistreerd: 15-08-04
Woonplaats: Eastsean

Re: Kat met nierprobleem.....

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-11-09 13:13

Mijn jonge dame (5) is ook nierpatient. Ze doet het super op haar nierdieetvoer en de Fortekor.
Ik raad je ook aan om wel het nierdieet te gaan voeren, maar de overgang geleidelijk te laten verlopen.
Dus zijn brokjes gaan mengen: eerst 95% zijn eigen voer en 5% nierdieet. En zo elke 3 dagen het percentage nierdieet verhogen en zijn oude voer evrlagen tot je volledig over bent.
Heeft bij mij prima gewerkt. Juul doet het super op haar dieetbrokjes en dagelijkse medicijnen, gelukkig geen moeilijke pillen slikker.

Sies

Berichten: 3257
Geregistreerd: 21-04-06
Woonplaats: Overasselt

Re: Kat met nierprobleem.....

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-11-09 13:17


xxJacqyxx

Berichten: 557
Geregistreerd: 22-02-05

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 09-11-09 13:23

@ Sies en Evelli

Dank jullie wel voor jullie adviezen en de site!

Ik heb vanochtend de DA gebeld, en ik heb besloten dat ik vanavond natvoer ophaal van Hills en/of RC. Het probleem met Meneer is dat hij nu dus helemaal zijn eigen voer niet meer wil eten. (RC Light) Misschien dat hij wel het natvoer wil eten........ Met de Fortekor heb ik trouwens ook geen problemen met hem, want volgens mij denk hij dat het snoepjes zijn! :Y)

Pyralis
Berichten: 110
Geregistreerd: 29-12-08
Woonplaats: Twente

Re: Kat met nierprobleem.....

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-11-09 14:02

Hij moet eten!! Als een nierpatient niet eet, zijn alle middelen geoorloofd om hem weer aan het eten te krijgen (vis,leverpastei wat ie maar hebben wil!) Als hij niet uit zichzelf eet, moet je dwangvoeren (klinkt erger dan het is, met een spuitje vloeibaar voedsel in zn bekkie spuiten) Als hij weer uitzichzelf eet moet je overgaan op het nier-dieet. Laat je even weten hoe het gaat?

Keet

Berichten: 31095
Geregistreerd: 15-08-04
Woonplaats: Eastsean

Re: Kat met nierprobleem.....

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-11-09 14:04

Inderdaad, hij MOET eten. Is heel belangrijk :)
Veel succes ermee, ik weet wat voor klap het is als je erachter komt. Ben er kapot van geweest in februari.

Sies

Berichten: 3257
Geregistreerd: 21-04-06
Woonplaats: Overasselt

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-11-09 14:04

witvis koken bij slechte eters wil nog wel eens helpen!

Chubby

Berichten: 14090
Geregistreerd: 17-06-03
Woonplaats: Roosendaal

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-11-09 14:20

Probeer het eens met écht vlees ;) Met name voor nierpatienten is het belangrijk dat ze uberhaupt blijven eten. Dus paaien mag! Daarbij komt dat vlees alleen goede eiwitten bevat voor carnivoren én veel vocht wat uitermate belangrijk is voor blaas- en nierpatienten.

Begin gewoon met stukjes soepvlees, kipfilet, rundergehakt ed om te zien wat hij er van vindt. Wellicht eet hij het zo graag dat je kunt overwegen volledig over te stappen van de brokjes op vlees.

Overigens, Fortekor is vaak ook een fijn medicijn wat de eetlust weer opwekt.

Een paar interessante links:
www.voernatuurlijk.nl
www.carnivoer.nl
www.carnibest.nl

xxJacqyxx

Berichten: 557
Geregistreerd: 22-02-05

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 09-11-09 17:20

@ Pyralis

Ik hou jullie op de hoogte. ;) Thanx!

Ik was er trouwens van overtuigd dat ze dan absoluut juist geen vers mochten hebben. Hij kreeg altijd van mij een stukje gehakt of rauwe kip als ik iets aan het bereiden was. Ik neem aan dat alles wel gewoon rauw mag, en dat het niet gekookt moet zijn?


@ Evelli: Ik was er inderdaad behoorlijk kapot van. Heb behoorlijk zitten janken, maar nu moeten we het allemaal positief inzien toch? :o

Laura_
Berichten: 5574
Geregistreerd: 01-04-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-11-09 19:01

2 maand geleden ongeveer zijn we ook met ons katje naar de da gegaan en daar kwam ook uit dat die wat aan ze nieren heeft. hij heeft toen 2 dagen daar gelegen en is 3x gespoeld volgens mij. ook omdat die hoge waardes had.

oOok niervoeding en Fortekor meegekregen. Hij at die niervoeding wel, maar niet dat die zei jummie. Die Fortekor nam die wel makkelijk in. Denk dat die ook dacht dat t snoepjes waren.

Nouja sinds een week gaat het weer slechter, eet niet goed meer enzo, is 2 dagen achter elkaar naar dierenarts geweest voor een infuus met vocht en vanavond weer naar de dierenarts om weer een infuus te geven. Alleen als die ondertemperatuur heeft dan gaat die t niet redden.

Ik denk dat ik einde deze week geen katje meer heb. T gaat echt slecht met hem en de dierenarts zegt ook dit is het laatste dat ik ga doen.

Mist

Berichten: 9688
Geregistreerd: 17-02-03
Woonplaats: noord brabant

Re: Kat met nierprobleem.....

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-11-09 22:08

@laura: heel veel sterkte, helaas weet ik maar al te goed hoe het voelt. Heb inderdaad ook slechte ervaring met ondertemp. heb liever dat ze koorts hebben, ondertemp is slecht nieuws

@TS: alles behalve varkensvlees ! en ...ook daarbij kun je renalzin gebruiken om de schadelijke fosfaten te neutraliseren.

MissPippin

Berichten: 2324
Geregistreerd: 21-06-02

Re: Kat met nierprobleem.....

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-11-09 22:10

bij ons op de praktijk worden die katten opgenomen en 2 dagen lang worden de nieren gespoels dmv infuus. acuut overgana op nierdieet en fortekor idd. evt icm renalzin (voedingssupplement)

vuurneon
Berichten: 50066
Geregistreerd: 17-10-03

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-11-09 22:13

Helaas hebben wij onze kat vorige week maandag moeten laten inslapen: in ruim 1 week tijd was hij doodziek: hij kotste vreselijk, sterk vermagerd, licht uitgedroogd en hij was inderdaad onderkoeld. Nieren waren er mee opgehouden... Maar goed: hij was 18.5 jaar oud. Dus daar was ook niets meer aan te doen en zijn lichtje was gedoofd... Hij haalde zelfs zijn neus niet meer op voor verse zalm.

Advies? Zet inderdaad maar een lekker stukje vis voor de neus! Zalm vind volgens mij elke kat lekker :) Zolang hij maar eet.

xxJacqyxx

Berichten: 557
Geregistreerd: 22-02-05

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 09-11-09 23:17

Eerst een vraagje: waar haal je renalzin vandaan en moet je het er gewoon overheen gooien?

Vanmiddag ben ik eerst naar de supermarkt geweest, en heb ik een lekkere kipfilet voor hem gehaald. Hij vond hem in ieder geval heerlijk, en heeft maar 1 klein stukje laten liggen. Ik heb hem in tweeen gesneden, dus heeft hij morgen ook nog wat.

Vanavond zijn we weer bij de DA geweest om natvoer te halen. 's Avonds heb ik het natvoer gemengd met zijn brokjes omdat ik toch wou dat hij iets meer binnen kreeg, en wat denk je...... *\o/* HIJ HEEFT HET HELEMAAL OPGEGETEN! *\o/* Ik ben zo blij!!!!!!

Nu nog duimen dat de waardes over een maandje (want dan moeten we weer terug komen) gedaald zijn!!!!!

vuurneon
Berichten: 50066
Geregistreerd: 17-10-03

Re: Kat met nierprobleem.....

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-11-09 00:59

Dat is goed om te horen! :D Super dat hij heeft gegeten :)

MissPippin

Berichten: 2324
Geregistreerd: 21-06-02

Re: Kat met nierprobleem.....

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-11-09 10:05

renalzin koop je bij de dierenarts

Mist

Berichten: 9688
Geregistreerd: 17-02-03
Woonplaats: noord brabant

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-11-09 21:18

MissPippin schreef:
renalzin koop je bij de dierenarts


en je kunt het over al het eten doen (max 4 pompjes per dag) dus ook over versvlees of gekookte vis etc.