Hamstertje met een gezwel? (+foto's)

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Meisje201
Berichten: 35192
Geregistreerd: 05-09-03

Hamstertje met een gezwel? (+foto's)

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 31-10-09 23:21

Ik schrok me vanmorgen een hoedje toen ik Ginger oppakte om even gedag te knuffelen.
Ginger heeft ineens een flink gezwel/abses/bloedblaar schuin boven haar linker pootje zitten.

Het is me niet eerder opgevallen dat ze iets heeft dus het moet snel op zijn komen zetten, anders had ik het denk ik toch wel gemerkt.
Het ziet er ontzettend naar uit en het ruikt een beetje naar een vieze oude wc..

Afbeelding
http://i33.tinypic.com/dqg95c.jpg
Afbeelding

Ik ga maandag uiteraard direct naar de dierenarts.
Maar wellicht kunnen jullie mij hier al iets over vertellen, wat het eventueel kan zijn, of er iets aan te doen is..
Zou het verschrikkelijk vinden als ik Ginger in zou moeten laten slapen :\ ze is nog veel te jong.. (nu net een jaar)

wonderworst_

Berichten: 2424
Geregistreerd: 12-09-07
Woonplaats: zoetermeer

Re: Hamstertje met een gezwel? (+foto's)

Link naar dit bericht Geplaatst: 31-10-09 23:23

iehh
weet je zeker dat het geen teek is? ik kan het niet goed zien ?!

Roselie

Berichten: 10764
Geregistreerd: 01-10-02
Woonplaats: Voorhout City

Re: Hamstertje met een gezwel? (+foto's)

Link naar dit bericht Geplaatst: 31-10-09 23:26

Is ze niet gebeten dat het is gaan ontsteken. maar dat stinkt is geen goed teken, ik moet meteen denken aan iets dat rot.
Ik zou er zelf niet aan gaan dokteren, maar idd maandag meteen naar de DA gaan. Succes en sterkte!

Meisje201
Berichten: 35192
Geregistreerd: 05-09-03

Re: Hamstertje met een gezwel? (+foto's)

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 31-10-09 23:30

Ik zou eigenlijk niet weten hoe een teek haar gebeten zou moeten hebben..
Ze is ook niet gebeten, ik houd mijn hamsters altijd goed uit elkaar en komen ook echt niet bij elkaar in de buurt.

Enige wat ik kon bedenken is dat ze mogelijk in haar kooi rare fratsen heeft uitgehaald en zich heeft bezeerd.. maar dat kan eigenlijk niet, haar kooi is echt hamsterproef zegmaar..

Arme Ginger.. :\

_Tara_

Berichten: 13203
Geregistreerd: 22-11-04

Re: Hamstertje met een gezwel? (+foto's)

Link naar dit bericht Geplaatst: 31-10-09 23:32

Wat 't ook is, ik hoop dat 't een beetje meevalt allemaal :(:)
Denk dat je er op dit moment ook niet heel veel aan kunt doen...

zonnebloem18

Berichten: 25317
Geregistreerd: 10-06-04
Woonplaats: Assen

Re: Hamstertje met een gezwel? (+foto's)

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-11-09 00:06

Het is een abces, in principe kan het netjes dicht gaan als je het goed schoonhoud maar het kan wel verstandig zijn om hier ook even een antibiotica kuurtje bij te geven dus toch even naar de dierenarts.

Nikki__

Berichten: 4934
Geregistreerd: 21-09-04
Woonplaats: Aan het water

Re: Hamstertje met een gezwel? (+foto's)

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-11-09 00:11

Ik denk inderdaad ook dat het een abces is. Eventueel zou je er wat calandullazalf (natuurlijke zalf) op kunnen smeren, mocht je dit in huis hebben. Maandag even langs de Dierenarts.
Denk niet dat je er in hoeft te laten slapen hoor!

knollentuin
Berichten: 10819
Geregistreerd: 04-10-08
Woonplaats: heemstede

Re: Hamstertje met een gezwel? (+foto's)

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-11-09 00:16

volgens mij mag calendula niet op een open wond,even op de tube lezen iig.
gewoon een beetje wondzalf van uit je paarden apotheek,acederm of ventramil ofzo,betadinezalf kan ook nog.
succes bij de dokter

zonnebloem18

Berichten: 25317
Geregistreerd: 10-06-04
Woonplaats: Assen

Re: Hamstertje met een gezwel? (+foto's)

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-11-09 00:17

Calendula mag wel maar honingzalf is nog beter.

Sneeuw88

Berichten: 1161
Geregistreerd: 20-07-08
Woonplaats: Groningen/Texel

Re: Hamstertje met een gezwel? (+foto's)

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-11-09 00:21

Hok goed schoonhouden zou ik zeggen..
Vind het heel goed dat je naar de DA gaat met je hammie! Het zou logisch moeten zijn, maar dat is het voor veel mensen niet..

Pluttersput

Berichten: 15038
Geregistreerd: 11-09-05

Re: Hamstertje met een gezwel? (+foto's)

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-11-09 10:02

Ziet er inderdaad uit als een abces dat open is gegaan. Goed schoonhouden, misschien met afgekoeld gekookt water even schoonmaken. Dat het stinkt kan zijn omdat het dus niet is opgen gegaan.

@sneeuw88: beetje een steek onder water, niet? Het hoeft niet altijd zo te zijn zoals jij de situatie nu schetst. Mijn zus had bijvoorbeeld een rat die constant open abcessen had, daar blijf je niet meer bezig. Ze had de zalf al klaarliggen, en mogelijke abcessen hield ze schoon en open, en dat is nog zeker een jaar goed gegaan. Beestje is aan ouderdom gestorven ;)

Meisje201
Berichten: 35192
Geregistreerd: 05-09-03

Re: Hamstertje met een gezwel? (+foto's)

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 01-11-09 10:08

Dank jullie wel voor alle hulpzame reacties!
Ik ga het dalijk zodra ze wakker is voor haar ontbijt (gewoontedieren zijn het ook, altijd rond 12'en gaat ze even eten en drinken ;) ) zal ik het even goed schoonmaken.
En morgen om 8 uur direct aan de telefoon hangen voor een afspraak bij de DA en een AB kuurtje

Sneeuw88, wat een rotopmerking.
Je hebt geen idee hoe ik voor mijn hamsters zorg en hoevaak ik het hok schoonmaak etc.
Elke 3 weken maak ik het hok helemaal schoon, sop ik het uit, schone bodembedekking, alle speeltjes in het sop, hangmatjes gewassen.
Dus bedenk dat voortaan even voor je wat zegt.

_Tara_

Berichten: 13203
Geregistreerd: 22-11-04

Re: Hamstertje met een gezwel? (+foto's)

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-11-09 10:22

Volgens mij bedoeld Sneeuw88 het juist goed hoor... Dat 't goed is dat je naar de DA gaat met je hamster omdat er ook heel veel andere mensen zijn die dat niet zouden doen...

Biancaa

Berichten: 4176
Geregistreerd: 03-11-05
Woonplaats: den haag ypenburg

Re: Hamstertje met een gezwel? (+foto's)

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-11-09 10:30

Zo lees ik het inderdaad ook, Sneeuw vindt het juist onwijs goed dat je naar de DA gaat met je hamstertje. Andere mensen vinden zo'n "klein ding" het meestal niet waard :(

Verder over het hok schoonmaken bedoeld ze denk ik dat je nu even extra erop moeten letten omdat de wond open is, dus gewoon een advies, geen verwijt!

Succes morgen bij de DA, ik denk ook dat het een abces is wat al langer onder de huid zat. Voor je met zalfjes gaat klooien zou ik het gewoon goed schoonhouden met gekookt water en heel misschien wat betadine erop (geen zalf dat sluit namelijk af waardoor je alle bacteriën opsluit).

noviceh

Berichten: 5343
Geregistreerd: 15-05-06
Woonplaats: Alkmaar

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-11-09 10:31

Lijkt inderdaad op een abces. Als ik jou was zou ik deze wond 2-3x daags goed uitspoelen met gekookt (afgekoeld! :P ) water. Op die manier hou je de wond mooi schoon, en het belangrijkste, deze blijft open. Mooiste zou zijn als je dit met een spuitje oid kan doen, dan kan je mooi gericht het water in de wond spuiten. Mocht er een korst overheen groeien, kijk dan of je deze er voorzichtig af kan halen, anders blijft die troep erin zitten. Natuurlijk moet dit wel makkelijk gaan, anders doet het ontzettend zeer voor het beestje. Als je dit zo bij houdt en het gaat goed, hoef je mi geeneens langs de da te gaan.

Meisje201
Berichten: 35192
Geregistreerd: 05-09-03

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 01-11-09 13:47

Als Sneeuw het bedoeld zoals jullie zeggen, dan bij deze mijn excuses. Ben wat happig als mensen maar denken dat ik niet goed voor mijn dieren zou zorgen terwijl het tegenover gestelde vaak waar is. :)

Hamster of niet, het is een dier, ik heb de zorg op me genomen en ook wanneer ie ziek is moet ik de verantwoording ervoor dragen, zo is het nu eenmaal :) Plus dat je echt van ze gaat houden, hoe klein ze ook zijn, dus moet er werkelijk niet aan denken om Ginger te verliezen.

Schoonhouden doe ik zeker! Net eerste keer gedaan, en om nou te zeggen dat ze het leuk vond wat ik deed.. Maar het lijkt er niet op dat het pijn doet.

Noviceh: Lief dat je het zo uitlegd, al denk ik wel dat ik naar de dierenarts ga, als het een abces is dan moet ze gewoon een AB kuurtje hebben. En dalijk is het wel iets anders en modder ik zelf maar wat aan en kost dat uiteindelijk haar leven.. Dus nee, maandag gewoon naar de dierenarts :)

Zo ziet het er trouwens uit na het schoonmaken:
Afbeelding

zonnebloem18

Berichten: 25317
Geregistreerd: 10-06-04
Woonplaats: Assen

Re: Hamstertje met een gezwel? (+foto's)

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-11-09 14:53

Ziet er heel netjes uit zo.
Ik zou tijdelijk de bodembedekking even vervangen voor krant of fleecedekens zodat er geen viezigheid in komt en met al die goeie zorgen komt het vast helemaal goed.

robin_hood

Berichten: 1063
Geregistreerd: 28-10-07

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-11-09 14:59

Zorg dat de wond schoon blijft, dus dat er niks gaat vastplakken aan de wond zoals bv. zaagsel. Het beste is het om hem op schone keukenrolvelletjes te zetten ( geen kranten ivm. drukinkt). Verder de wond niet afsluiten met zalf o.i.d. De evt. rommel moet uit de wond kunnen. Als de wond te vroeg sluit loop je kans dat er een nieuw abces ontstaat. Wees verder heel voorzichtig met antibiotica bij hamsters. Ze kunnen daar meestal niet zo goed tegen. Informeer anders ook eens bij http://www.kleineknaagdieren.nl / info@kleineknaagdieren.nl
De meeste dierenartsen hebben helaas te weinig verstand van kleine knaagdieren zoals hamsters. Informeer eens bij dé knaagdierenspecialist van Nederland: Frank Verstappen.
Dierenkliniek Hoofdstraat
Hoofdstraat 121
3971 KG Driebergen
Telefoon 0343-512063
Fax 0343-577283

noviceh

Berichten: 5343
Geregistreerd: 15-05-06
Woonplaats: Alkmaar

Link naar dit bericht Geplaatst: 02-11-09 01:04

Goed dat je evengoed langs de da gaat hoor, moet zeggen dat de wond er goed (schoon) uit ziet!

Bellisimo

Berichten: 873
Geregistreerd: 11-06-09
Woonplaats: Midden Nederland

Re: Hamstertje met een gezwel? (+foto's)

Link naar dit bericht Geplaatst: 02-11-09 03:33

Ik gok dat het een geknapt abcesje is. Zoals Robinhood al aangaf, van het zaagsel af halen en gewoon keukenrol in de kooi doen. Is even niet zo leuk voor het beestje, maar dan heb je de minste kans op vuil in de wond.

Je kan het eventueel ook nog schoonmaken met wat afgekoelde kamillethee. Dit heeft een natuurlijk antibioticum effect. Verder ziet het er gelukkig niet heel ernstig uit, maar ik denk dat een antibiotica kuurtje zeker geen kwaad kan.

Meisje201
Berichten: 35192
Geregistreerd: 05-09-03

Re: Hamstertje met een gezwel? (+foto's)

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 02-11-09 23:33

Bedankt voor de reacties!

Ik ben vandaag langs de DA geweest, zij vond het een raar plekje, maar dacht in eerste instantie wel aan een abcesje.
Ze heeft een spuitje gehad met AB en ik heb nog een drankje mee wat ze twee weken lang, elke dag moet hebben.
En 16 november terug voor controle, is het dan niet weg/minder, dan is het toch een tumor en moeten we gaan kijken of het weg te halen is of niet.

Gisteren haar hele kooi weer uitgesopt en ze heeft nu een wc/keukenpapier kooi :D

NuggT

Berichten: 5498
Geregistreerd: 20-12-04
Woonplaats: Delft

Re: Hamstertje met een gezwel? (+foto's)

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-11-09 16:43

Jeetje dat ziet er idd niet goed uit.
Ik heb het bij mijn eerste hamster ook gehad, maar was een ander soort plekje en zat onder z'n buik.
Uiteindelijk heb ik hem in moeten laten slapen.

Maar je hebt er iig medicijnen voor gekregen, nu maar hopen dat het goed blijft gaan. :)

robin_hood

Berichten: 1063
Geregistreerd: 28-10-07

Re: Hamstertje met een gezwel? (+foto's)

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-11-09 22:58

NuggT: was dat een dwerghamster of een Syrische ( goud-)hamster?
Dwerghamsters hebben namelijk een geurklier onder hun buik die vaak ( ook door veel dierenartsen) ten onrechte gezien wordt als een abces of gezwel.

Kaygee

Berichten: 2284
Geregistreerd: 30-10-06

Re: Hamstertje met een gezwel? (+foto's)

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-11-09 23:07

Dit zat op de schouder dus zal geen geurklier zijn, wel leuk dat je het zegt, ben namelijk 1,5 jaar geleden naar de Da geweest met mijn hamster met een pussig plekje op zijn buik, dat was een dwerghammie, denk dat ik nu dus weet wat die had!!

Nymphadora succes met je hamster! Hopelijk slaat het aan en geneest het plekje weer!

Sjolvir

Berichten: 25449
Geregistreerd: 26-03-05

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-11-09 23:10

robin_hood schreef:
NuggT: was dat een dwerghamster of een Syrische ( goud-)hamster?
Dwerghamsters hebben namelijk een geurklier onder hun buik die vaak ( ook door veel dierenartsen) ten onrechte gezien wordt als een abces of gezwel.


En goudhamsters hebben dan in hun flanken }> ... (weet ook niet iedereen)