Zwangere cavia en cavia's samenzetten

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Winandaa_

Berichten: 1521
Geregistreerd: 08-10-06
Woonplaats: hier

Zwangere cavia en cavia's samenzetten

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 15-08-09 14:59

Hallooooo. :D

Ik heb twee cavia-vragen. Ten eerste vermoed ik dat mijn cavia in blijde verwachting is... maar ik weet het niet 100% zeker. Ik had eerst 2 cavia's. Omdat er pas een was overleden, en mijn andere daar erg van slag van leek, heb ik snel een nieuw vriendinnetje erbij gehaald. Ik heb deze cavia op 2 juli voor mijn verjaardag gekregen van een vriendin. Ik ben zelf een leuke mee wezen uitzoeken. We zijn hem op de kinderboerderij gaan halen, omdat er verder in de omgeving niet echt een goede dierenwinkel of caviafokker is, en ik zelf nog niet kan autorijden. Nu vertelde de man van de kinderboerderij mij dat er een kleine kans bestond dat deze cavia zwanger was. Het leek mij trouwens best een grote kans, want terwijl ik deze aan het uitzoeken was pikte hij er nog een mannetje uit die perongelijk tussen de vrouwtjes was gaan lopen. Nu denk ik dus dat mijn cavia zwanger is. Ze heeft een bobbel in haar buik, die een beetje van de ene kant naar de andere kant gaat, en beweegt. Ook heeft ze sinds een paar dagen grotere tepels gekregen. Weten jullie misschien nog meer kenmerken voor mij? Ik heb al veel op google gezocht, maar overal stonden weer andere dingen.

Dan nu mijn tweede vraag. Mijn zwangere caviavrouwtje zit bij een heel oud vrouwtje, dat de laatste tijd steeds rustiger lijkt te worden. Ze wil ook minder vaak opgepakt worden, en bromt soms een beetje. Wel lijkt ze helemaal gek op de zwangere cavia. Als ik die oppak begint ze tot ik haar weer terug zet van die roepgeluiden te maken (wieeep wieeep). Maar nu weet ik dus niet of ik ze apart moet doen. Ik kan het heel makkelijk doen. Ik heb een boven en een onderhok, die afzonderlijk van elkaar ook al groot genoeg zijn, maar ik weet niet of het nodig is.

Kunnen jullie mij helpen??? :D
Groetjes, Winanda.

Latruda

Berichten: 2096
Geregistreerd: 23-02-07
Woonplaats: De Hunnebed Hoofdstad!

Re: Zwangere cavia en cavia's samenzetten

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-08-09 15:01

als jouwn andere caafje een vrouwtje is kun je ze rustig bij elkaar laten..
Vrouwtjes helpen elkaar bij de geboorte.

Winandaa_

Berichten: 1521
Geregistreerd: 08-10-06
Woonplaats: hier

Re: Zwangere cavia en cavia's samenzetten

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 15-08-09 15:09

Okee bedankt.. :) Ik denk dat ik ze dan allebei op 1 verdieping zet, want de zwangere cavia zit altijd in het trapgat en ik ben bang dat daar wat mee gebeurt.

Nu nog antwoord op de vraag of iemand weet of ze zwanger is ja of nee en hoe je dat kunt testen???

maaikemuis
Berichten: 5511
Geregistreerd: 16-06-06
Woonplaats: Het randje van Almere

Re: Zwangere cavia en cavia's samenzetten

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-08-09 15:16

Ik zou de cavia's zeker bij elkaar houden. Cavia's zijn groepsdieren en worden heel ongelukkig als ze zonder soortgenoten in een hok zitten.

Zwanger.... ik denk dat je daar met de tijd achter gaat komen ;)

Latruda

Berichten: 2096
Geregistreerd: 23-02-07
Woonplaats: De Hunnebed Hoofdstad!

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-08-09 15:21


PlukenKrul

Berichten: 812
Geregistreerd: 14-09-07
Woonplaats: Grunn

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-08-09 20:17

Als je je handen om haar buik houdt, dan voel je waarschijnlijk de jongen al bewegen. En op een gegeven moment kun je de jongen ook horen knarsentanden!
Ga er maar vanuit dat ze zwanger is. Ze is nog geen één jaar hoop ik?
Je ander zeugje kan er gewoon bij blijven hoor.
Hopelijk gaat alles goed. Succes!