Wij hebben hier een konijn ( raskonijn van een zeer bekende fokker, dwergkonijn kleur midden marter blauw en 2 jaar oud en in bezit van tatoe ) die wij volgende week laten dekken. Dit laten wij doen bij de fokker,tevens goede bekende, en door een rammetje van het zelfde ras en de zelfde kleur.
Maar.. waar moet je allemaal op letten en wie heeft er nog tips? Uiteraard gaan we de voedster bij de ram zetten en niet andersom en pas als het duidelijk is dat ze vruchtbaar is. ( zie je vrij duidelijk bij haar, haar achterkant is dan een beetje rood en als je op haar rug krabbelt doet ze haar kont omhoog

De fokker houdt zijn beesten op zaagsel, maar wij eigenlijk ook met wat stro. Is dit gewoon mogelijk of niet? We zullen vast tips ook krijgen van de fokker maar misschien heeft iemand nog handige tips? We hebben een hele grote ren en proberen ze bij elkaar te houden maar als dat na een tijdje toch niet goed gaat dan hebben we nog een ren die leeg staat.
Jong(en) blijven hier, dus geen broodfok ofzo.
Dus heeft iemand nog tips waar je tijdens en na de dracht goed op moet letten dan hoor ik het graag

Gr Agnes.
p.s. mijn vriend zit al jaren bij de pluimvee vereniging en fokt samen met zijn vader al 20 jaar kippen. Nu willen we gewoon 1 nestje van het konijn. De fokker vertelde dat een dwergkonijn vaak 1 jong krijgt en niet meer dan 3.