Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird
mvdende schreef:tinkergirl89 schreef:
Ik begrijp denk ik jou berekening niet
Ik doe gewicht van de zak brokken gedeeld door hoeveelheid brokken = hoelang doe je met een zak (12 kg aan 200 gram per dag = 60 dagen)
En dan bedrag van de zak brokken gedeeld door aantal dagen (79,95 / 60 = €1,3325 = €1,33)
Maar wat fijn dat Skip verzekerd is en dat daar het grootste gedeelte mee gedekt kan worden aan zorgkosten
Het is inderdaad diep triest dat de kosten zo hoog opgedreven worden dat het in sommige (steeds meer) gevallen een overwegingspunt wordt om wel of geen ingreep te laten doen… lijkt me vreselijk om in die situatie te staan
Maar zo ver is t bij jou gelukkig nog niet, t gaat nu over de lastige kwestie hondenbrokken (en dat is sowieso idd al een oerwoud aan mogelijkheden, de een nog duurder dan de ander)
Ik kan je verder alleen heel veel succes wensen
Dáár zit "de fout"
Skip weegt 25kg een 1% van het lichaamsgewicht is 250g brok. Ik doe dus met 1kg 4 dagen, vandaar mijn €79÷12=€6,58 per kg ÷ 4 dagen = €1,65 per dag.
Ik doe met een zak van 12kg dus geen 60 dagen maar 48 dagen en dan is de prijs per dag natuurlijk hoger.
mvdende schreef:Véél te veel granen/ koolhydraten. En Véél te weinig % vlees.
Ik zoek echt minimaal 60% vlees, liefst 70+%. Koolhydraten gaat mijn hond niet goed op.
veneri schreef:Als je makkelijk wilt voeren dan is kvv een optie misschien? Je hebt genoeg merken die van die schijfjes verkooen zoals rodi, duck, energique, darf en vast nog wel meer.
Mijn hond houd niet van kvv en doet het er niet goed op. Voor hem zijn de gestoomde worsten van kivo ideaal.hij weegt 12kg en ik haal 5 maaltijden uit een worst van 600gr.
Voor brokken haalt hij vaak zijn neus op. En hoe weinig hij daar ook van eet, hij heeft er altijd bergen ontlasting van.
mvdende schreef:Mijn hond is geen moeilijke eter, alleen brokken vind hij maar meh... vers vlees is geen probleem en eet hij al 5 jaar met veel smaak.
En mooie ontlasting is juist het probleem bij Skip.
Alle brokken met teveel "vulstoffen" dus koolhydraten, gaat hij enorm van aan de schijt!
Ik ben na 6 jaar nog steeds opzoek naar een brok die ten minste redelijk gegeten wordt, mooie stevige ontlasting geeft ipv diaree én max €60 per 12kg kost.
Dit ter afwisseling van het vlees om de kosten wat te drukken en voor de momenten dat ik vlees vergeten ben of gewoon ff geen zin heb met vlees te klooien maar gewoon binnen 30 seconden een beker brok in z'n bak wil hebben.
mvdende schreef:Update:
Zak Primal Spirit is leeg. Deze keer 3 maanden mee gedaan ipv een half jaar, beter voor het behoud van de kwaliteit.
Skip vond het niet te vreten! En liet regelmatig z'n brokken een aantal uur staan. Helaas, leek een mooi compromis, maar deze ga ik niet nóg een keer bestellen.
Dus opnieuw de zoektocht naar een goede brok. De Alpha Spirit is wéér duurder geworden, nu €77 per 12 kg en valt nu dus al helemaal buiten budget.
Ik ga maar eens enkele uren weer zoeken naar brok.
mavantos schreef:mvdende schreef:tinkergirl89 schreef:
Ik begrijp denk ik jou berekening niet
Ik doe gewicht van de zak brokken gedeeld door hoeveelheid brokken = hoelang doe je met een zak (12 kg aan 200 gram per dag = 60 dagen)
En dan bedrag van de zak brokken gedeeld door aantal dagen (79,95 / 60 = €1,3325 = €1,33)
Maar wat fijn dat Skip verzekerd is en dat daar het grootste gedeelte mee gedekt kan worden aan zorgkosten
Het is inderdaad diep triest dat de kosten zo hoog opgedreven worden dat het in sommige (steeds meer) gevallen een overwegingspunt wordt om wel of geen ingreep te laten doen… lijkt me vreselijk om in die situatie te staan
Maar zo ver is t bij jou gelukkig nog niet, t gaat nu over de lastige kwestie hondenbrokken (en dat is sowieso idd al een oerwoud aan mogelijkheden, de een nog duurder dan de ander)
Ik kan je verder alleen heel veel succes wensen
Dáár zit "de fout"
Skip weegt 25kg een 1% van het lichaamsgewicht is 250g brok. Ik doe dus met 1kg 4 dagen, vandaar mijn €79÷12=€6,58 per kg ÷ 4 dagen = €1,65 per dag.
Ik doe met een zak van 12kg dus geen 60 dagen maar 48 dagen en dan is de prijs per dag natuurlijk hoger.
Maar zo moet je niet rekenen natuurlijk. De ene brok moet je veel meer van geven dan de andere, omdat die geconcentreerder is. Zou dus om te beginnen aanhouden wat er op de zak staat en daarna op het oog als je hond afvalt of te dik wordt.
welmoedz schreef:Ik geef zelf laatste tijd Britt, is eigenlijk altijd 50 euro per 12 kg (lijkt permanent in de aanbieding bij voeronline). Meerdere smaken.
Op voerwijzer 5*
https://www.voeronline.nl/brit-fresh-ch ... adult.html
Flux schreef:welmoedz schreef:Ik geef zelf laatste tijd Britt, is eigenlijk altijd 50 euro per 12 kg (lijkt permanent in de aanbieding bij voeronline). Meerdere smaken.
Op voerwijzer 5*
https://www.voeronline.nl/brit-fresh-ch ... adult.html
Mag ik je heel hartelijk bedanken voor deze tip?Dit is precies het soort voer dat ik zoek voor mijn actieve collie die dagelijks 600 / 700 gram barf wegvreet maar alsnog slecht op gewicht te houden is. Dank dank dank. Ik heb een kleine zak gekocht.
@TS, ik denk dat dit ook perfect zal zijn voor jouw Skip! Je moet 5% inleveren op de koolhydraten maar daartegenover staat dat deze brok vetter is en Skip er dus minder van hoeft te eten. Ik heb even de vergelijking gemaakt met de brok die je in je beginpost postte van alpha spirit waar je dus 1% van zn lichaamsgewicht van gaf:
Alpha Spirit (multiprotein)
3307 cal / kg
250g p/d = 826,75 cal p/d
9 kg = €77,99
9 x 4 = 36 voerbeurten
77,99/36 = €2,16 per dag
Brit Fresh Duck with Millet (active dog)
4200 cal / kg
200g p/d - 840 cal p/d
12 kg = €49,95
9 x 5 = 60 voerbeurten
49,99 / 60 = €0,83 per dag!
Dus Skip eet 50 gram minder dus doe je langer met een zak. Zelfs als je daar niet voor kiest is het goedkoper dan wat je nu voert. Ik zou als ik jou was een kleine 2,5 kg zak proberen te scoren via voeronline (i know i did) en kijken of Skip het extra vet verdraagt.
dierenfan schreef:Brit heb ik hier onlangs ook gevoerd. Ik was niet heel tevreden in de zin van erg veel scheten. Verder aten ze het wel goed