[Info] Welke hond past bij mij?

Moderators: Essie73, NadjaNadja, ynskek, Polly, Telpeva, Muiz

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
GabberGill

Berichten: 7166
Geregistreerd: 11-06-04
Woonplaats: rotterdam

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-02-26 02:12

flooooo schreef:
Ooit heb ik in dit topic gepost, inmiddels wat jaren verder en de wens blijft eigenlijk bestaan, met eigenlijk hetzelfde dilemma qua niet hetzelfde willen en de rassen die we leuk vinden.
Om mezelf te herhalen: Gezin met 3 kinderen, 10/4/2, gewend aan honden. Oudste woont hier in co ouderschap en is ook (grote) honden bij de andere kant gewend. Wij hebben zelf altijd honden gehad in ons ouderlijk huis, variërend van Ridgebacks/jacks/friese stabijs/drentse patrijsen zeg maar. Ervaring met honden is zeker aanwezig. Het probleem: Wat we willen, net als toen. Heel bewust in de coronatijd geen hond genomen, het is geen tijdelijk leuk iets voor de verveling.
Voor dat we het over rassen (kruisingen ook zeker welkom!) gaan hebben, wat we te bieden hebben. We wonen in een stad maar rustig, we hebben meerdere hele fijne routes om ons huis om een hond echt uit te laten, variërend van 15-30 min tot dik een uur los kunnen lopen. We hebben een flinke tuin, flinke woning ook (beneden ruim 100 m2) dus dat zit wel goed. Kinderen zijn honden gewend en er dol op, ook goed gesocialiseerd, dat zit dus ook wel goed. Enige wat ik wel een ding vind: extreem kwijlen, daar ga ik zelf niet zo goed op.
Het probleem is, in mijn ogen, de man: hij wil een grote robuuste hond, prima! Maar hij wil een Ridgeback of een Cane Corse, bij kleiner denkt hij aan een Engelse Stafford, dat is inderdaad kleiner en robuust.
Ik (vind veel leuk): Italiaanse truffelhond, Corgi, Newfoundlander, Landseer, Old English Sheepdog, Leonberger.
Ik vind het image van de Engelse Stafford een beetje mwuah, hoor dan toch negatieve dingen en ben bang dat het niet wat voor ons gezin is. Ik ben me ervan bewust dat ik wel heel erg alle kanten op schiet qua rassen en grootte, komt deels ook door ervaringen in de omgeving. Ik ken van ieder van dit ras wel een paar honden in mijn omgeving of vanuit vroeger maar heb ze nooit zelf gehad.
Wat ik wil:
- Wel een robuuste hond. Maar lief voor de kinderen, zacht karakter, geen enorme jager of superdominant. Mag intimiderend zijn bij eventuele inbrekers maar niet bij verdere visite.
- Mag best wat beweging en uitdaging nodig hebben maar niet tot in den treure, niet zenuwachtig qua karakter.
- Een beetje aanhankelijk en leerbaar zijn is wel fijn, onze eigen ervaringen leren ons dat dat nogal eens verschilt.

Kortom: we zoeken een robuuste hond, zacht van karakter, mensgericht, niet zenuwachtig vanwege kinderen, mag wel actief zijn.


Ik heb eigenlijk 1 hier zitten die op alle punten aan jouw plaatje voldoet.

Afbeelding

De achterste

Het is de liefste en fijnste hond die ik ken. Het is een mix met 4 rassen: Am Staff, boerboel, mastino napolitano en Engelse mastiff.

Toen ik het las had ik vraagtekens,
Heb minimaal 25 filmpjes van het nest bekeken. Gedrag toetsen in vele situaties vanaf mijn telefoon.

Ik ben gek op deze rassen, maar he dat ben ik en mensen zullen me voor gek verklaren. Ze leven bij mij tussen de konijnen, katten, kinderen en ga zo maar door. Iedereen die binnenkomt gaat doodgeknuffeld naar huis. Ik heb mensen die als de dood zijn voor dit type hond maar die mijn honden willen hebben.

Deze hond kunnen we alles mee, zolang we goed volk hebben is het ook goed. Mijn 10 jarige dochter laat haar ook gewoon uit en mijn 3 jarige heeft haar ook vaak zat beet met hulp haha maar dat zeggen we er niet bij tegen de kleine.


Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Ze gaat overal mee naartoe:
Hardlopen
Paarden
Strand
Bos

Kwijlen doet ze niet. Ik zou dit type hond wel aanraden omdat ik al 20 jaar zulke honden om me heen heb en ze echt als zeer fijn ervaar. Ook buiten is ze heel duidelijk, negeert eerder dan dat ze in de verdediging schiet. Spelen met andere honden doet ze ook gewoon! Haar grenzen geeft zij heel netjes aan. Zij is vaker aangevallen door andere honden dan dat zij wat aan zou vallen. Ze bijt wel van zichzelf af als er een conflict ontstaat, maar prima te corrigeren en zonder gehavende honden.

Nogmaals,
Ik kan niet anders dan positief zijn met deze honden binnen mijn gezin. Ik zou me er alleen wel over inlezen en kijken naar of het voor jou past. Met alle honden ben ik jong al veel bezig met echt correct opvoeden en dat is niet altijd even makkelijk. De Bully bijv die heeft geen bord voor zijn koppie maar een heel flatgebouw. Toch kan mijn dochter van 3 hem uitlaten (hij is 5 maanden), wegsturen, en zij geeft hem ook zijn eten enzo. Geloof me, goud waard! Maar wel heel consequent en veel afblussen als ze zo jong zijn.

horsii

Berichten: 8829
Geregistreerd: 06-11-05

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-02-26 10:38

Oke, eigenlijk wil ik dit nog helemaal niet vragen.
Maar ivm oriënteren op fokkers en mogelijke wachtlijsten ga ik mij toch maar verdiepen.
Bij onze Mechelaar is een zeer kwaadaardig bultje weggehaald, snijranden waren schoon maar deze vorm komt vaak terug.
We nemen niet direct een andere hond maar willen wel voorbereid zijn. Toen onze vorige hond overleed wouden we het namelijk bij de mechelaar houden maar die kwijnde helemaal weg zonder maatje in huis.

Wij hebben nu twee honden.
Een Mechelaar van bijna twaalf, van pup af aan bij ons.
Fantastische hond.
In huis zeer relaxed, buiten altijd actief ook nu nog.
Zeer goede trekker op de canitrail en canicross. Korte cross of 30 km duurloop, ze geniet van alles.
Keer een dagje relaxed thuis ook prima.
Enige minpunt ze is onzeker en vind vreemde kids over de vloer niet fijn.
Ze was 7,5 toen onze dochter werd geboren, daarvoor weinig met kids in aanraking geweest.
Eigen kids en familie kids zijn echt haar favorieten, eigen.
Perfect met loslopen.
Vind niet alle honden leuk maar staat perfect onder appèl.
Altijd mee geweest naar de hondenschool.
Minpunt is dus dat ze niet van vreemde kids houdt en er nu wel veel vriendjes over de vloer komen dus een punt om mee te nemen bij een volgende hond.
Zelden een dierenarts gezien.

Ook hebben we een bijna vijf jarige langhaar Weimaraner.
Zeer lui in huis, actief buiten.
Zeer sociaal, blaft niet, iedereen wordt vriendelijk ontvangen, op zichzelf.
Ideaal in een gezinssituatie waar veel kids en visite over de vloer komen.
Maar qua ras beschrijving zijn ze vaak lastig met alleen thuis blijven, dominant en wantrouwend.
Dat is bodi dus allemaal niet, heerlijk dier.
Zou wat knuffeliger mogen haha.
Loslopen is een ding maar heeft hij de eerste bijna 3 jaar niet geleerd bij zijn vorige eigenaar en het is en blijft een jachthond.
Hij is allergisch voor bijna alles.

Wat wij te bieden hebben;

- zeer ruim huis
- 1000 m2 tuin waar de honden toegang toe hebben, bij de paarden komen ze niet ivm een valse pony }:0
- dagelijks een lange boswandeling naast de kortere wandelingen
- naast de fiets
- 3x per week canitrail of canicross, afstanden tussen de 5 en 30 km.
Meedoen aan officiële canitrails en canicross wedstrijden
- een gezin met twee kinderen van 1 en 4, vanaf geboorte met honden opgegroeid dus de hondenmand is verboden terrein
- vriendjes en visite over de vloer
- rustige omgeving aan de rand van een klein dorp
- uiteraard puppycursus, gehoorzaamheiscurcus, bij een jachthond mogelijk jachttraining

- na training kunnen loslopen is een pluspunt
- formaat bordercollie/labrador/Mechelaar/Weimaraner

We hopen nog een lange tijd van onze ouwe dibbes te mogen genieten

Afbeelding

Zelf heb ik ook een aantal rassen in gedachten.
Outcross behoort uiteraard ook tot de mogelijkheden.

VogeltjeM

Berichten: 4125
Geregistreerd: 31-12-07

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-02-26 10:49

Wat voor type vind je zelf leuk? Er zijn er denk ik verschillende die zouden kunnen passen :) zelf moest ik bijv denken aan:

-opnieuw een Belgische herder (minpunt: vriendjes over de vloer wordt bij jullie alleen maar meer en waarschijnlijk gedurende heel de hond zijn leven, gezien de leeftijd van je kinderen; lastig te voorspellen hoe dat voor een herder gaat zijn)

-opnieuw een weimaraner, of een viszla

-een dalmatier zou denk ik heel goed kunnen passen

-eventueel zo'n greyster, al weet ik niet hoe die zijn met loslopen

-een husky-achtige (minpunt: loslopen)

Ik heb zelf een vrij actieve koningspoedel die ook best zou kunnen passen, al weet ik niet hoe die zou reageren op 3x per week een afstand tot 30km :=

horsii

Berichten: 8829
Geregistreerd: 06-11-05

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-02-26 11:02

Ik vind heel veel honden leuk haha.
Een greyster is denk ik niet passend.
Ik ren op een duurloop 5,45 a 6,30 de km , een greyster wilt harder. Ik denk dat die meer voor het korte snelle werk zijn en op mijn duurlopen verveeld raken.
Husky's vind ik ontzettend leuk qua karakter maar inderdaad, hier in bosrijke omgeving hoef ik die niet los te laten.
De lange afstand is maar 1x per week.
Niet 3x per week 20 a 30 km per keer.

Neig zelf naar een sociaal gefokte Hollandse of Mechelse herder, langhaar Weimaraner, Duitse staande korthaar of Vizsla.

Vizsla's hoor ik alleen regelmatig dat alleen blijven zeer lastig is, klittenband honden.
Ze zijn hier niet veel alleen, maar na opbouwen is het wel fijn als ze een paar uurtjes alleen kunnen zijn met de tijd.

Dalmatiër is ook zeker een optie.

VogeltjeM

Berichten: 4125
Geregistreerd: 31-12-07

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-02-26 11:22

De poedel staat ook bekend om slecht alleen te kunnen blijven, maar zelf heb ik dat ondervangen door daar in de puppytijd heel secuur mee om te gaan (opgebouwd middels een online cursus) en dat gaat nu heel goed. :)

Met een jachthond blijft het zorgeloos loslopen altijd een aandachtspuntje maar het is heel persoonlijk hoe erg je dat vindt. Idem met een herder: hoe erg vind je het om je hond eventueel in de bench/ in een andere ruimte te doen bij bezoek?

Een ander aandachtspunt bij een herder kan ook de hoeveelheid benodigd mentaal werk zijn icm de prikkels die de hond kan verdragen. Het klinkt alsof jullie nu een hele fijne hebben getroffen, maar er zijn er ook veel die niet gedijen als huishond/in een gezin. Dat zijn honden die de prikkels van een gezin en veel wandelingen moeilijker kunnen verdragen, maar juist gebaat zijn bij een prikkelbare omgeving en véél mentale arbeid. Je kan veel ondervangen met het zoeken naar bepaalde lijnen maar er blijft toch altijd een onzekere factor bestaan. En ik spreek uit ervaring dat je marge om mee te gaan in wat je hond nodig heeft, veel kleiner is in een gezin. Je kunt veel managen, maar die kinderen/prikkels zijn er nou eenmaal. Daarom zou ik zelf "op safe" spelen in je huidige levensfase.

horsii

Berichten: 8829
Geregistreerd: 06-11-05

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-02-26 11:34

Inderdaad door wat jij omschrijft ligt voorkeur nu richting de jachthonden maar blijft de herder wel nog in gedachten.
Jody is een lot uit de loterij en voor een Mechelaar ontzettend mild.
De prikkels van de eigen kids maak ik mij geen zorgen over, wel die van kids over de vloer. Die zijn natuurlijk ook niet altijd honden gewend.
Jachthonden zijn dan toch een stuk relaxter.
Mijn zus had een labrador x Duitse staande langhaar en heeft nu een cesky fousek x labrador.
Net als onze Weimaraner kijken die niet op of om bij drukte in huis.
Die van mijn zus konden/kunnen ook prima loslopen, vanaf pup gewoon. Tuurlijk niet zoals de herder maar dat kan je ook niet verwachten.
De Weimaraner loopt alleen in het kleine vertrouwde bos vlakbij huis los en in omheinde gebieden. Op overige plekken aan de lijn, dat is prima.
Maar het is wel fijn als ze af en toe ook los hun ei kwijt kunnen.
Geen idee hoe de dalmatiër met visite en kids over de vloer is.
Ik ken er uit het verleden twee, die vonden het allemaal reuze gezellig.

Koningspoedels zonder poedel coupe zijn ook zeker leuk.
Vriendin van vroeger heeft altijd koningspoedels, vroeger veel samen gewandeld.
Leuke actieve honden.
Maar ik vraag mij af of ze de drive hebben om te trekken met canicross en canitrail of dat het meer gezellige meelopers zijn.
Ook van de zomer op motor weekend een zeer leuke koningspoedel ontmoet, van het hotel.
Lieve kroelkip Bruno.
Deze zijn allen niet nerveus maar ik weet dat er ook bij de poedels nerveuze tussen zitten, zit daar nog kleur onderscheid oid in?

Zo vind ik de langhaar Weimaraner ook milder als de korte.
De korte trekt mij niet. Scherper, nerveuzer..

VogeltjeM

Berichten: 4125
Geregistreerd: 31-12-07

Re: [Info] Welke hond past bij mij?

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-02-26 12:48

Mijn ervaring met poedels is dat dat wisselt. Er zijn rustigere lijnen en lijnen die wat meer op werken gericht zijn. Ik heb een hele sportieve := die zou perfect gaan op jouw stramien en ik weet zeker dat hij heel goed zou trekken. Hij heeft een enorme energie en werkdrift. Maar ik ken ook koningspoedels die veel chiller zijn dan de mijne. Ze zeggen dat de abrikozen het pittigste zijn bij de poedels (is de mijne ook). Maar ik denk dat als je echt een trekker zoekt, een poedel wel een gokje is in jouw situatie.

Lukasje
Berichten: 13432
Geregistreerd: 06-01-15

Re: [Info] Welke hond past bij mij?

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-02-26 16:23

Mocht je een duitse staande kiezen, zou ik geen werklijn kiezen. Die staan wel hoog in jachtdrift en energie.

horsii

Berichten: 8829
Geregistreerd: 06-11-05

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-02-26 16:46

Uiteraard wordt er naar een juiste lijn gekeken. Ook wanneer het een Weimaraner wordt.
Jachttraining lijkt ons erg leuk maar dat zal puur recreatief zijn dus daarin kunnen wij niet elke lijn zijn behoefte voldoen.

MarlindeRooz

Berichten: 39739
Geregistreerd: 27-02-10

Re: [Info] Welke hond past bij mij?

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-02-26 16:54

En een werklijn Labrador dan? En dan een wat fellere lijn?

Het blijft een Labrador dus kinderen zijn vaak hun favoriete hobby. Kunnen ook echt rustig zijn. Maar een werklijn Labrador is echt een sportieve hond.

Jester_

Berichten: 13043
Geregistreerd: 16-12-07
Woonplaats: Eerbeek

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-02-26 17:15

Mijn dalmatier vind iedereen in huis reuze gezellig. Soms vind ie het wat druk en dan verkiest ie of zijn mand of mijn aura :') ze zijn wel erg graag bij je, op je en met je haha.

Hij heeft wel veel werk en uitdaging nodig, maar is dan echt een geweldige familiehond. Zonder uitdaging kan die zich wel gaan vervelen

horsii

Berichten: 8829
Geregistreerd: 06-11-05

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-02-26 18:01

MarlindeRooz schreef:
En een werklijn Labrador dan? En dan een wat fellere lijn?

Het blijft een Labrador dus kinderen zijn vaak hun favoriete hobby. Kunnen ook echt rustig zijn. Maar een werklijn Labrador is echt een sportieve hond.


Vind de fieldtrial zeker leuk maar de meeste gaan alleen naar jagers en de normale labrador heb ik helemaal niets mee.
Zowel qua bouw als karakter niet.

mika11

Berichten: 11638
Geregistreerd: 12-12-10
Woonplaats: Noord Veluwe

Re: [Info] Welke hond past bij mij?

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-02-26 18:08

Bearded collie?
Barbet?

horsii

Berichten: 8829
Geregistreerd: 06-11-05

Re: [Info] Welke hond past bij mij?

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-02-26 18:30

Ga de barbet eens googlen.
Bearded trekt mij qua uiterlijk niet. Denk ook niet dat die aansluit bij mijn sport behoeften.

Jokonootje

Berichten: 5349
Geregistreerd: 26-05-03

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-02-26 18:54

horsii schreef:
Ga de barbet eens googlen.
Bearded trekt mij qua uiterlijk niet. Denk ook niet dat die aansluit bij mijn sport behoeften.


Ik raad ze nooit aan....
Maar in jou situatie durf ik het wel aan
Een Český fousek zou heel mooi passen! Als je meer info wil pb me vooral even ik heb er een rondlopen en ken er heelll veel

Ineke2

Berichten: 35193
Geregistreerd: 09-01-01
Woonplaats: Omgeving Rotterdam

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-02-26 20:21

horsii schreef:
MarlindeRooz schreef:
En een werklijn Labrador dan? En dan een wat fellere lijn?

Het blijft een Labrador dus kinderen zijn vaak hun favoriete hobby. Kunnen ook echt rustig zijn. Maar een werklijn Labrador is echt een sportieve hond.


Vind de fieldtrial zeker leuk maar de meeste gaan alleen naar jagers en de normale labrador heb ik helemaal niets mee.
Zowel qua bouw als karakter niet.

Dan zoek je niet goed of heb je niet genoeg geduld :)

parnassia
Berichten: 995
Geregistreerd: 30-08-01

Re: [Info] Welke hond past bij mij?

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-02-26 20:55

Twee compleet verschillende rassen, maar persoonlijk vind ik ze erg leuk; epagneul breton _ korthaar collie?

horsii

Berichten: 8829
Geregistreerd: 06-11-05

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-02-26 21:48

Jokonootje schreef:
horsii schreef:
Ga de barbet eens googlen.
Bearded trekt mij qua uiterlijk niet. Denk ook niet dat die aansluit bij mijn sport behoeften.


Ik raad ze nooit aan....
Maar in jou situatie durf ik het wel aan
Een Český fousek zou heel mooi passen! Als je meer info wil pb me vooral even ik heb er een rondlopen en ken er heelll veel



Vind het fantastische honden de cesky.
Zus heeft een halve. Moeder is een volle cesky, ontzettend leuke hond. Altijd leuk ook de nest reünie. Maar ik vind de meeste ontzettend lelijk }:0
Guus zijn moeder heeft niet heel lang haar, dan vind ik ze prachtig.
Karakter is top.

De bruine is Guus.

Afbeelding

Weet jij of er verschil in vacht zit bij de cesky lijnen.

Jokonootje

Berichten: 5349
Geregistreerd: 26-05-03

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-02-26 21:53

Ja zeker zit er verschil in!
En het helpt om ze in een stripvacht te laten zetten.
De meeste eigenaren brengen ze 2x per jaar om geplukt te worden.
Ik heb mijn reu in een stripvacht...

Afbeelding

Afbeelding

Op de standfoto zit hij een maand voor zijn volgende pluk afspraak. Dus heel veel langer laat ik het niet worden.

1x per 3maand gaat hij heen.
Helemaal bruine honden zijn minder ruwharig en hebben dus sowieso minder vacht.

Veyron is overigens wel erg groot voor zn ras met 46 kilo en 70 cm is hij een serieuze reu.

horsii

Berichten: 8829
Geregistreerd: 06-11-05

Re: [Info] Welke hond past bij mij?

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-02-26 22:54

Prachtige reu.
Lieve zachte honden.
Vriend vind hun uiterlijk mwah, maar gaat erbij op het lijstje.

Zoe_97

Berichten: 9536
Geregistreerd: 18-11-10
Woonplaats: België

Re: [Info] Welke hond past bij mij?

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-02-26 06:07

Ik denk dat een border collie ook prima passend zou zijn. Ik heb al meerdere pups verkocht aan mensen in gelijkaardige levenssituaties.

Ineke2

Berichten: 35193
Geregistreerd: 09-01-01
Woonplaats: Omgeving Rotterdam

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-02-26 08:14

Ik heb deze nog niet voorbij zien komen EPAGNEUL FRANÇAIS, deze honden hebben ook echt een geweldig lief en zacht karakter en zijn daarnaast heel geschikt om mee te sporten.

horsii

Berichten: 8829
Geregistreerd: 06-11-05

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-02-26 11:18

Ineke2 schreef:
Ik heb deze nog niet voorbij zien komen EPAGNEUL FRANÇAIS, deze honden hebben ook echt een geweldig lief en zacht karakter en zijn daarnaast heel geschikt om mee te sporten.


Kwam deze toevallig tegen bij de dierenarts van de week, dierenarts zij ook al die zien we nooit.
Lieve honden, qua uiterlijk trekken ze mij dan weer niet.
Ga eens verdiepen in hun gezondheid.

TinkerTreas

Berichten: 4306
Geregistreerd: 03-08-04

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-02-26 11:29

horsii schreef:
Ineke2 schreef:
Ik heb deze nog niet voorbij zien komen EPAGNEUL FRANÇAIS, deze honden hebben ook echt een geweldig lief en zacht karakter en zijn daarnaast heel geschikt om mee te sporten.


Kwam deze toevallig tegen bij de dierenarts van de week, dierenarts zij ook al die zien we nooit.
Lieve honden, qua uiterlijk trekken ze mij dan weer niet.
Ga eens verdiepen in hun gezondheid.


Ik ken dit ras niet persoonlijk, maar hier in Frankrijk worden ze veel gebruikt voor de jacht. En ze lopen hier nog wel eens zonder baas rond (wel meestal met telefoonnummer aan de halsband). Maar daar maak ik uit op, dat loslopen best wel een uitdaging kan zijn :D
Ze zijn inderdaad wel lief en vriendelijk.

dierenfan
Berichten: 11684
Geregistreerd: 27-02-10

Re: [Info] Welke hond past bij mij?

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-02-26 06:19

Kijk eens op bewust kruisen (honden) op facebook en ook op outcross Nederland. Er zijn zoveel leuke mixen en met zo'n brede rassen optie zit er vast iets tussen. Zo heb je ook tamaskan met vrij veel herder bloed maar net wat milder. Alleen thuis zijn kan werk punt zijn.
Echter steeds meer doen ze outcross met diverse rassen. Meer kans op gezonde hond is er bijna niet.
Ik heb nu een werklijn Duitse herder. Een goedzak eerste klas naar alles en iedereen maar kom niet aan met 30 km actief wandelen haha. Echter mijn vorige was zo asociaal als dat deze sociaal is. In combinatie met kinderen zou ik noet gokken op een pup maar voor herplaatser gaan.

Greyster kan prima overigens in jullie situatie. Ken dat ras al jarenlang en die passen zich prima aan qua activiteiten. Als er maar actie is. Ze zijn wel snel. En anders kijken naar de zogenaamde hounds die ze ook gebruiken bij de sledehonden sport. Hoewel dat vergelijkbaar is met greyster