Echter twijfel ik hier behoorlijk aan, ik ben goed bekend met merles, hun mutaties en defecten. Maar toch laat deze mij twijfelen.
Maltese merles staan erom bekend dat ze blauw of rood zijn zonder de duidelijk merle kenmerken, dat maakt het ook gelijk gevaarlijk om ze in te zetten voor de fok. Mensen zonder kennis kunnen perongeluk een double merle fokken.
Anyway, zij heeft duidelijke merle kenmerken, haar kraag is merle, haar hoofd, ze heeft twee merle vlekken op haar heup en heeft donkere merle vlekken in de grote vlek, haar staart heeft merle en op de poten zijn de merle kenmerken ook terug te vinden. Kortom, duidelijke merle vlekken. Om die reden twijfel ik of het niet toch een gewone blauwe is die een extreem grote merle vlek heeft.
Nu wil ik haar eigenlijk op kleur laten testen, dus een volledig gespecificeerd rapport met de kleuruitslag. Zelf heb ik dit nog nooit laten doen en weet dus niet of dit particulier kan, of dat dit via de Raad of via de DA moet.
Wie kan mij hier meer over vertellen?
De dame in kwestie:

