Hier het advies van een contactlensspecialist: Nooit met kraanwater aan de lenzen en lenshouder komen, niet voor de kalk maar voor micro-organisme in het water die zich vast kunnen zetten op het materiaal! Gebruik contactlensvloeistof en laat je lenshouder drogen aan de lucht. Geopende lensvloeistof kun je het best bewaren in hele hete landen in de koelkast (ook weer bacterien die wij hier niet kennen!)
In het vliegtuig is het aan te raden de lenzen niet te dragen i.v.m. airco en gebruikte gefilterde lucht! Ten eerste droogt de airco je ogen en lenzen heel erg uit, ten tweede zijn de filters van het systeem niet altijd zuiver. Zo kan het verkoudheidsvirus van een ander via dat systeem bij jou in je ogen oogontsteking veroorzaken, dus lekker brilletje op!
Tot slot het zwemmen met lenzen in: In een chloorzwembad is het geen probleem, zachte lenzen gaan door het chloor wat vaster op het oog zitten. Na het zwemmen we even een half uur wachten met uithalen omdat ze wat vaster zijn gaan zitten. In natuurwater geldt eigenlijk hetzelfde als met kraanwater, niet doen!!!
Hoop dat iedereen wat heeft aan de adviezen en wens je een fijne vakantie!!