
Momenteel zijn mijn vriend en ik op een drie weken durende vakantie met onze zeeschouw It houten Hynder. We zijn vertrokken vanuit Maurik en via Maarssen, Weesp, over het Markermeer en via de Marker Wadden, naar Enkhuizen en vervolgens over het IJsselmeer naar Harlingen gevaren/gezeild.
In Harlingen bleek dat het perfect weer zou worden om de Waddenzee te bevaren en droog te vallen op het wad, en wel Richel, net voor Vlieland.
De Waddenzee steek je niet even zomaar over, zoals je op deze kaart goed kunt zien:

Dieptes varieren van 12/14 meter tot 0,30 m

Dag 1:

Daar gaan we met onze dame.

Tijdens het varen meerdere zeehonden gespot, waaronder een moeder met een jong.

Na ca 4 uur varen van Harlingen naar Richel, onze ankerplaats gevonden.
Na het ankeren zou het eerst nog hoogtij worden, pas tegen de avond zou het eb worden en zouden we droog vallen.

Na wat horten en stoten, mede mogelijk gemaakt door de ferry tussen Harlingen en Vlieland/Terschelling, lagen we dan eindelijk vast en konden we het wad op


Het is niet te beschrijven zo gaaf om te staan op een plek waar normaal vissen en zeehonden zwemmen en je je boot niet kunt verlaten om haar eens even goed van alle kanten te bekijken.
Hieronder nog wat sfeerplaatjes van die avond:

http://boktimg.nl/img/m/wEmakc.jpg
http://boktimg.nl/img/m/HKTBY2.jpg
Die avond/nacht hebben we vanuit de kuip, liggend op zitzakken naar de sterren gekeken. Met zo weinig lichtvervuiling hebben we zelfs de band van de Melkweg gezien.
Omdat het midden in de nacht weer hoog water zou worden, hebben we een aantal keren op moeten staan om het anker te verleggen en om te controleren of alles goed lag.
Dag 2:
Rond een uur of 7 was het water weer dusdanig gezakt dat we de krabbetjes en garnaaltjes op de bodem konden zien lopen/zwemmen.

Het terugtrekkende water laat een tof landschap achter.
Niet veel tijd en wat ferry golven later, lagen we weer droog:

Het roestbruine vlak is het deel dat normaal onder water ligt. Zoals je kunt zien heeft onze boot heel weinig diepgang (60 cm), dat betekent dat wij door heel ondiep water kunnen varen zonder vast te lopen.
Nog wat sfeerplaatjes van het Wadlopen:
http://boktimg.nl/img/m/woPXAU.jpg
http://boktimg.nl/img/m/rcHvZ0.jpg
http://boktimg.nl/img/m/cjLc9F.jpg
Een Japanse oesterbank, hier mag niet gevist worden, dus de oesters worden groot!
De Richel is een beschermd natuurgebied en staat onder beheer van Rijkswaterstaat. Zij hebben daar een vaste woonboot waar twee wadwachters de boel in de gaten houden, informatie verstrekken en informatie verzamelen over de aanwezige dieren.
Bijna alleen op de wereld, zo rustig.



Op de laatste foto zie je goed dat onze boot op een vrij smalle balk balanceert. Toch staat ze stabiel als een huis en kunnen we zonder moeite van en aan boord klimmen, ze beweegt geen moment.
Met hoogwater zijn we vertrokken richting Terschelling,

daar hebben we overnacht en 's ochtends vroeg om zes uur zijn we gaan varen, terug naar Harlingen.

Waarmee ons Wadden avontuur erop zit

Hopelijk heb ik met deze foto's en omschrijving een beeld kunnen schetsen van onze dagen Waddenzee! Mocht je zoiets ook mee willen maken, maar geen boot hebben, er zijn rederijen die je mee nemen om droog te vallen met een van hun giga klippers.
Bedankt voor het kijken

