Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird
melody7 schreef:Is er niet een traject van Brugge (of een opstapplaats in de buurt)-Amsterdam van Flixbus oid.? Dan ben je vaak goedkoper uit.
emr schreef:Wat je eventueel nog zou kunnen doen, een student aanspreken in NL en vragen of je met korting mee mag reizen. In de meeste gevallen kan dit prima!
mirriezz schreef:Helaas, geen go-pass opties in nederlandWel geweldig dat dat in België zo werkt! Ik heb er tijden met veel plezier gebruik van gemaakt.
Ik weet wel dat ik ook een optie had om in België meteen een kaartje naar mijn woonplaats in Nederland te kopen. Dit was wel duurder dan een gewone Go-Pass, maar wel goedkoper dan een Nederlands kaartje naar de bestemming in België. Ik weet niet meer precies hoe ik die boekte. Volgens mij was dat niet bij de NMBS rechtstreeks, maar bij de NMBS-international of zoiets. Op diezelfde website kon je ook kaartjes kopen voor de Thalys via de NMBS. Met zo'n kaartje hoefde ik niet in te checken in Nederland.
Het kan ook gunstig zijn om een gesplitst kaartje te kopen, zoals je zelf voorstelt. Dan kost het je idd 7,50 tot aan Roosendaal en betaal je daarna een Nederlands kaartje. Die kun je online aanschaffen, maar zijn wel ongeloofelijk duur. (19,70 enkele reis) Met zo'n online kaartje hoef je naar mijn weten niet in te checken, maar als dat je optie is, is het misschien goed dat nogmaals na te vragen aan andere bokkers (voor je niet meer van het treinstation af kunt op je bestemming xD)
De kruidvat/blokker-kaartjes die genoemd zijn zijn denk ik je beste optie om iets goedkoper te reizen. Je reist dan voor ongeveer 15 euro een hele dag binnen Nederland. Je hebt dan dus nog een GoPass naar Roosendaal nodig. Deze kaartjes moet je wel inchecken, maar dat is echt binnen 2 seconden gedaan. Op het perron waar de trein aankomt, staat speciaal een incheckpaal voor iedereen die nog even daar moet inchecken. Kaartje erlangs, bliep en ingecheckt. Er staan ook altijd conducteurs op het perron waar je hulp aan kunt vragen.