Tips voor een weekendje Antwerpen?

Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Bonechi_

Berichten: 2187
Geregistreerd: 05-02-05

Tips voor een weekendje Antwerpen?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 03-10-12 15:55

Ik zie door de bomen het bos niet meer.... Online al een tijd gezocht naar een leuke accommodatie voor een weekendje Antwerpen. Elk hotel vindt zichzelf fantastisch, op loopafstand van alles etc.

Wie heeft er tips voor een romantisch weekendje weg ?! Ik zoek dat ene leuke plekje waar je met een warm gevoel aan terug denkt. Ik hoef niet per se in een van de grote hotelketens.

Wie weet er nog een leuk hotel of b&b in het centrum? Of leuke restaurantjes die niet in de boekjes staan?! :-) andere must sees?

Kortom, tips welkom!

stomphorst
Berichten: 187
Geregistreerd: 10-04-05

Re: Tips voor een weekendje Antwerpen?

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-10-12 18:34


Koetjesreep
Berichten: 1249
Geregistreerd: 18-10-09

Re: Tips voor een weekendje Antwerpen?

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-10-12 18:37

Ik vind persoonlijk de kaaien 's nachts heel erg leuk. er is daar ook een drijvend vlot, en dan kan je kijken naar de andere kant van Antwerpen (nl. Linkeroever), en dan zie je al die lichtjes... <3

Just_Biancaa

Berichten: 105
Geregistreerd: 06-04-09
Woonplaats: Almere

Re: Tips voor een weekendje Antwerpen?

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-10-12 14:45

Ik heb zelf in het Sir Plantin Hotel gezeten, erg mooi, luxe, romantisch hotel en niet duur (iig toen wij daar waren). Ligt niet helemaal midden in de winkelstraten, maar met tram 11 is het iets van 3 haltes vanaf het station. Ook lopend goed te doen. En er is een supermarkt in de straat waar het hotel is. Zou het hotel zeker aanraden

Ine23
Berichten: 4274
Geregistreerd: 16-11-09
Woonplaats: Zeeland

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-10-12 14:53

Qua lekkere restaurants heeft Antwerpen veel te bieden :D

Restaurant Marie is wat uit het centrum, maar de tram stopt op 200meter van het restaurant. Wij eten er bijna elke week (wonen letterlijk om de hoek) en kennen de eigenaresse ook erg goed, zij staat in de zaal. Super lekker eten, wel te reserveren als je gaat.

Spaghettiworld is in het centrum, hebben ze heerlijke pasta's aan eerlijke prijzen.

Nog wat uit het centrum, maar ook weer met tram zo te bereiken:
Italiaans: A Tavola in de Lange Lozannastraat, Brusketta, Il carpaccio, ... Allemaal in dezelfde buurt gelegen.
Ga niet bij Da Giovanni op de Groenplaats eten als je gezellig wil tafelen, want dat is fastfood op z'n Italiaans, daar willen ze je zo snel mogelijk weer buiten hebben.

Brasserie Appelmans in het centrum is ook erg gezellig en lekker, staat wel in alle boekjes.

Lekkere Sushi en andere Oosterse gerechten bij Zao Wang, in de straat waar ook Spaghettiworld is. Voor heerlijk Thais eten (mmmh :9 ) moet je bij Mai Thai zijn, ook pal in het centrum (http://www.mai-thai.be/)

Om te lunchen moet je bij Lunchbox zijn, ook in het centrum. Heeeel erg lekker eten en ecologisch verantwoord :j . Ook een goede prijs/kwaliteit-verhouding. Daar kan je trouwens ook een heerlijk luxe-ontbijt krijgen.
Exki is een keten, soort van broodjesbar met soepen en slaatjes etc. Ook allemaal eco-friendly.

Slaapgelegenheid ken ik niet zo goed, aangezien ik te voet naar de Groenplaats stap van thuis uit :+ .

Andere tips heb ik met hopen, als ik weet waar je interesses een beetje liggen?

Edit: met de bus/tram ben je ook zo in Zurenborg (of ze Vélo fiets tot aan het station van Berchem). Op de Draakplaats kan je heerlijk eten bij Moskou, de Burgerij (enkel burgers ;) ) en op de Dageraadplaats heb je ook ontzettend veel lekkere plekjes. De wijk is echt heel erg hip bij de Antwerpenaren zelf, maar net iets uit het centrum waardoor het niet zo toeristisch is en er leukere authentieke eetgelegenheden zijn. De huizen die er staan zijn ook magistraal mooi in bepaalde straten.
Tip! Zoek via http://www.delijn.be de route op om met de tram van het centrum naar dit soort wijken te gaan, want het is echt de moeite waard.

Het Zuid en het Eilandje zijn ook hippe wijken. Ga 's avonds naar het MAS (museum aan de stroom) en neem de roltrap tot op het dak, waar je kan uitkijken over de hele stad en alle lichtjes (gratis!) :+:

Bonechi_

Berichten: 2187
Geregistreerd: 05-02-05

Re: Tips voor een weekendje Antwerpen?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 18-10-12 15:35

Wow super bedankt! ook voor de pb!
We gaan morgen al, dus dat wordt genieten. We slapen aan de groenplaats. :-) restauranttips sla ik op in mijn mobiel. eens kijken waar we zin in hebben.

Ine23
Berichten: 4274
Geregistreerd: 16-11-09
Woonplaats: Zeeland

Re: Tips voor een weekendje Antwerpen?

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-10-12 15:43

Gezellig, midden in het hart van de stad! Ik wens je heel veel plezier, het wordt prachtig weer dit weekend!