Interrailvakantie Balkan; reis-/fotoverslag

Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Apollo
Berichten: 3952
Geregistreerd: 13-02-02

Interrailvakantie Balkan; reis-/fotoverslag

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 06-08-09 13:49

De allereerste interrail-vakantie van mij zit er inmiddels op! Ik ben met een vriendin 3 weken gaan interrailen (met de trein rondreizen). We hebben echt 3 fantastische weken gehad en we hebben veel gezien/gedaan/geleerd en ook relaxed.
Onze was:
Venlo-Wenen-Belgrado-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik-Zagreb-Ljubljana-Munchen-Venlo.

Bij deze dus een (poging tot) kort reis-/foto-verslagje. Aangezien er maar maximaal 15 foto's in een topic mogen heb ik een deel in links geplaatst;

Wenen:
Hopsakee op zaterdag 11 juli stapte we in de nachttrein vanuit Düsseldorf naar Wenen. In onze couchette sliep onder andere nog een mevrouw met een 5 mnden oude baby. 'Daar gaat onze eerste nacht' dachten we..gelukkig viel het reuze mee en sliep de baby goed door. 's ochtends rond half 10 kwamen we in Wenen aan. Ons Hostel do-step-in lag dicht bij het station dus die hadden we snel gevonden. Meteen ingecheckt en vervolgens de stad gaan verkennen. Doordat we maar 1 dag in Wenen zouden zijn, zijn we snel doorgegaan naar Schloss Schönbrunn (paleis van Sissi); dit wilde we sowieso zien. Het bleek inderdaad erg mooi te zijn en zelfs de rondleiding met de audio-guide werd lekker vlot en boeiend verteld. Daar hou ik van! ’s Middags nog wat door de stad rondgewandeld en ’s avonds lekker gaan uiteten met een wijntje en redelijk op tijd naar bed.
Afbeelding

Belgrado:
De reis overdag is warm geweest maar goed gegaan. In Boedapest spenderen we de 20 euro aan HUFjes die ik nog over had van mijn studiereis afgelopen april. We schieten de Mac binnen en kopen een voedselvoorraad voor in de trein. We krijgen wat zenuwen bij de grenscontrole, die mensen kijken wel heel streng. En onze interrailpassen worden grondig gecontroleerd en bediscussieerd. Met 1,5 vertraging bereiken we ’s avonds Belgrado. Na even zoeken vinden we ons Hosel Centar. We hadden in mei al gereserveerd maar bij aankomst blijkt het hostel overboekt te zijn. Er is nog 1 bed vrij en er wordt ons aangeboden om met zijn 2en in 1 bed te pitten. Pfft dacht het niet…vervolgens mag er ook 1tje op de koude harde vloer liggen. Na heel wat gedoe en behulp van andere backpackers sprokkelen we matjes en slaapzakken bij elkaar om een fatsoenlijkere bodem te creeëren. Uiteindelijk hebben we dan toch 2 redelijk bedden. Én na wat doorzeuren hoeven we maar voor 1 persoon te betalen. Het was duidelijk dat de administrati daar nog niet op orde was. Want onze kamergenoten bleken zonder reservering 2 uur voor ons nog binnen gelaten te zijn. Agjah, wij hebben een plekje. De volgende bekijken we de stad en wandelen we wat rond..er zijn niet heel veel bijzondere dingen. Het park (kalemegdan) is mooi om even te chillen en mooie uitzichten, het military museum dat we bezoeken blijkt weinig interessant te zijn. Verder wandelen we wat rond door Belgrado en pikken een aantal terrasjes. De 2de dag gaan we naar ‘het strand van Belgrado’. Het is ontzettend heet..en het strand heeft meer weg van een steengrill dan wat anders. In het water zijn heel veel mensen en om de haverklap wordt er door de badmeesters op een fluitje geblazen. Waarom dat zo vaak gebeurde konden we niet echt achterhalen, maar het leek erop alsof mensen niet aan elkaar mochten zitten? Na 1,5 uur verplaatsten we ons van de steengrill naar een schaduwplekje op de grasveldjes iets verderop. Hier is het heerlijk relaxen! ’s Avonds gaan we uiteten in een erg gezellig straatje van Belgrado waar allerelei restaurantjes zijn en gezellig muziek wordt gespeeld.

Op naar Belgrado:
http://www.mijnalbum.nl/Foto-OPOVR4OH.jpg

Station Belgrado:
Afbeelding

Kalemegdan:
Afbeelding

De steengrill:
http://www.mijnalbum.nl/Foto-4SHBETSH.jpg

Sarajevo:
We hadden gepland om met de trein vanuit Belgrado naar Sarajevo te gaan. Maar we horen van andere reizigers dat de bus veel sneller is; namelijk maar 7 uurtjes i.p.v. de bijna 11 uur van de trein (als we al de aansluiting zouden halen). De bus rijdt lekker door en in Sarajevo worden we gedropt op een verlaten busstation. Met de andere backpackers gaan we richting hostel Ljubicica. Karen en ik hebben een 2 persoonskamer en een mevrouw brengt ons erheen. Bij ons ‘hostel’ aangekomen blijkt dat we slapen bij een oud vrouwtje in haar appartementje die een slaapkamer voor ons ter beschikking stelt! Even vinden we dit wel jammer omdat je dan niet tussen andere reizigers zitten..anderszijds; het is midden in het centrum en als we laterna de 16 persoonskamers van de andere zien dan ben ik erg blij met onze locatie. Het oud vrouwtje, ‘our grandma’, is erg aardig, ook al spreekt ze geen woord engels. Sarajevo blijkt verder echt een geweldige stad te zijn! We hebben het er ontzettend naar onze zin; zo gezellig daar. We doen ook de rondleiding met de wartunnel en naar het Olympisch stadion. Dit is allemaal erg indrukwekkend en heel interessant, het is zo raar dat gewoon amper 15 jaar geleden daar nog oorlog was. Verder gaan we ook het nachtleven van Sarajevo verkennen…dit blijkt erg goed te zijn want de volgende dag valt er weinig met ons aan te vangen; we hebben een kater.

Pauze tijdens de busreis naar Sarajevo:
Afbeelding

Sarajevo:
http://www.mijnalbum.nl/Foto-4WSJMGI7-1.jpg
Afbeelding

WarTunnel tour:
Afbeelding
http://www.mijnalbum.nl/Foto-7ADP8QGV-1.jpg

Karen & ik vanuit het Olympisch stadion, wat verwoest is.
Afbeelding

‘Grandma’s slaapkamer’:
http://www.mijnalbum.nl/Foto-PYZAXAYI.jpg

Mostar:
Na een mooie treinrit komen we aan in Mostar. Dit blijkt een erg toeristische (jaha hier komen we de eerste Nederlanders en ook groepen japanners tegen) klein stadje te zijn. De brug is inderdaad erg mooi en het is een plaatje om te zien. Maar binnen een paar uurtjes hebben we het wel gezien. We besluiten lekker op het strandje beneden bij de brug te gaan liggen en relaxen hier lekker.

Treinreis Sarajevo-Mostar:
http://www.mijnalbum.nl/Foto-VFDXOLLY.jpg

Mostar:
Afbeelding
http://www.mijnalbum.nl/Foto-JJEQP7LE.jpg

Bomen groeien uit door de oorlog verwoestte huizen, door het gevaar van mijnen duurt het opruimen erg lang;
Afbeelding

Dubrovnik:
Met bus vertrekken we vanuit Mostar naar Dubrovnik. We komen hier op het heets van de dag aan en moeten nogal lang zoeken naar ons ‘Appartment Stella’. Na een klein peking-express-avontuurtje vinden we het dan toch..het blijkt een supermooi appartement te zijn waarbij je badkamer en keuken deelt met andere reizigers/vakantiegangers. De mensen zijn erg aardig en gastvrij. We blijven hier 5 dagen om vooral te relaxen. Al moeten we wel 255 trappen op lopen om van Old town bij ons appartement te komen en verder nog een stukje bergopwaarts..maar dat zorgt weer voor mooie beenspieren. Dubrovnik is ook weer best toeristisch, zeker old-town. Maar het is er wel mooi en het strand blijkt daarentegen weer rustig te zijn voor zo’n stadje. We zonnen in Dubrovnik, doen de wandeling over de stadsmuren van Old-town, gaan een dagje naar het heerlijk rustige en mooie eilandje Lokrum, gaan BBQen met de Denen die ook in Sarajevo waren, en gaan zee-kayakken. Een lekker weekje dus!

Old-town met Lokrum Island op de achtergrond:
Afbeelding

Chillen op Lokrum Island:
Afbeelding

Uitzicht vanuit onze kamer:
http://www.mijnalbum.nl/Foto-PIPTRIU8.jpg

Sunset Dubrovnik:
http://www.mijnalbum.nl/Foto-FCGAMKJY.jpg

Zagreb:
Met de bus vertrekken we op zaterdag 25 juli naar Split. Vanuit Split zouden we trein nemen naar Zagreb. Maar door het treinongeluk één dag eerder rijden er geen treinen. Nergens staat aangegeven of er wel/geen treinen naar Zagreb rijden. Bij navraag blijkt dat er bussen rijden. Dit is allemaal goed geregeld, we krijgen een flesje water en kunnen de bus in. De bus rijdt rechtstreeks en om half 9 zijn we op station Zagreb. We gaan naar ons Hostel Ravnice. Dit ligt op ca. 10-15 minuten met de metro buiten Zagreb centrum. Maar het is een erg gezellig en gemoedelijk hostel. Het ziet er prima uit, erg aardig receptioniste en alles is prima geregeld. We plannen meteen een tripje naar de Plitvice lakes voor de volgende dag. We kunnen met de bus mee die ons komt oppikken vanuit het Hostel. Om 7:10 uur de volgende ochtend worden we opgepikt. We crossen 1 uur door Zagreb om andere reizigers op te pikken. Uiteindelijk bereiken we om half 11 de Plitvice Lakes. We besluiten de een-na-langste route te lopen omdat we om half 5 weer bij de bus moeten zijn. Helaas is het af en toe file-lopen met al die andere bezoekers, maar het is absoluut de moeite waard! Het prachtige blauwe water, het geluid van de watervallen! Gelukkig wordt het ook nog iets rustiger omdat we een langere route hebben gekozen..dus dat maakt het nog net iets mooier! De volgende dag wandelen we wat rond door Zagreb, niet heel bijzonder eigenlijk. We zijn ook nog wat vermoeid van de dag ervoor en gaan lekker in een parkje in Zagreb liggen. We vermaken ons zo prima!
Station Zagreb:
http://www.mijnalbum.nl/Foto-CEQMOIEH.jpg

Plitvice Lakes:
Afbeelding
http://www.mijnalbum.nl/Foto-GNCRLQYA.jpg
Afbeelding


Ljubljana:
Na een treinritje van 3 uur komen we in Ljubljana aan. We gaan naar ons Hostel Simbol Castle. Het is een mooi hostel al is de sfeer minder welkom dan bij het vorige Hostel. Onze 6 persoonskamer ziet er prima uit en als we de spullen hebben neergezet lopen we meteen de stad in. Ljubljana is niet groot maar wel ene gezellig klein stadje met veel restaurantjes en bars. We lopen ook nog omhoog naar het kasteel, vanuit de buitenkant ziet het er spectaculairder uit dan van binnen. Binnenin is het namelijk allemaal modern gebouwd. Maar het uitzicht is wel erg mooi! De volgende dag gaan we met de bus naar Lake Bled. Een erg mooi weer en we hebben daar de hele dag lekker op het gras bij het water gelegen. De temperatuur was perfect en de omgeving is erg mooi. We wandelen rondom het meer en vertrekken ’s avonds weer terug naar Ljubljana. Dit is onze laatste echte avond dus we gaan na het eten naar een cocktailbar en drinken ter afsluiting 2 heerlijke cocktails. De volgende ochtend ontbijten we nog op de berg bij het kasteel en lunchen nog in Ljubjana. ’s Middags nemen we de trein naar München.

Ljubljana:
http://www.mijnalbum.nl/Foto-HRXA3PY3.jpg
Afbeelding
http://www.mijnalbum.nl/Foto-G6FQSP3K.jpg

Lake Bled:
Afbeelding

München:
We zijn hier eigenlijk niet ‘echt’..we komen ’s avonds namelijk om half 10 aan in München en na even zoeken en de verkeerde S-bahn nemen, komen we toch bij het Meininger hostel uit. Prima Hostel, we slapen hier en de volgende dag is onze laatste reisdag. Namelijk: München-Venlo. De treinreis verloopt stipt op tijd en om 4 uur staan we weer op Nederlandse bodem. Nu kijken we terug op een geweldige reis waarbij Bosnië & Hercegovina en dan met name Sarajevo toch wel het meest verrassend was, in positieve zin. Ik kan iedereen die een zon,zee,strand vakantie moe is, een interrail-reis aanraden!
Back home;
http://www.mijnalbum.nl/Foto-EUP63S6T.jpg

Mootje
Berichten: 15719
Geregistreerd: 19-01-08

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-08-09 13:54

Wow, dat is nog eens een niet-standaard vakantie!

Mooie foto's en erg leuk verslag.. :D

Ntlie_

Berichten: 12499
Geregistreerd: 29-06-04
Woonplaats: Zeeland

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-08-09 21:40

Wow! :wow:
Is niet echt een vakantie die ik zelf zomaar zou uitkiezen, maar na het lezen van je verslag vind ik het toch wel übergaaf! :D
Hele leuke foto's ook! Prachtig :D