Sinds kort heb ik het topic FotoKunst ontdekt op Bokt waar ik erg enthousiast over ben! Wat is er nou leuker dan jouw foto's delen met andere fotografie liefhebbers en ook nog tips meekrijgen om zelf vooruit te gaan! Ik ben zelf een amateur fotograaf en zie het fotograferen als een uit de hand gelopen hobby.
De reden dat ik dit topic open is het feit dat ik me persoonlijk enorm erger aan de fotoshoots die op Bokt aangeboden worden. Het lijkt alsof iedere amateur fotograaf die bij de Mediamarkt een spiegelreflex camera aangeschaft heeft, zich een 'professionele fotograaf' kan noemen.. Bij professionele fotografie gaat het niet alleen om het maken van een foto, daar komt ook een groot stuk kwaliteit bij kijken. Ik heb verschillende advertenties gezien waarin een betaalde shoot aangeboden wordt en de voorbeeld foto's die getoond worden zijn onscherp of hebben een horizon die scheef loopt. Dat zijn in mijn ogen toch wel een van de minimale vereisten waar een goede foto aan moet voldoen.
Ik ben ook van mening dat iedere beginnende fotograaf de kans moet hebben om ervaring op te doen, maar vermeld dan op zijn minst in je bericht dat je beginnend fotograaf bent. Dit is uiteindelijk ook wel zo eerlijk naar de mensen toe die jou willen vragen voor een shoot. Zelf begrijp ik ook niet dat sommige mensen zich zo positief aan durven te bieden, een foto kan voor mensen heel belangrijk zijn.. denk aan een laatste foto voor het overlijden van je paard. Als ik een fotograaf zou inhuren voor zo'n shoot, zou ik er ook zeker van willen zijn dat de foto's perfect zijn.
Ik ben heel benieuwd hoe mijn mede bokkers hier over denken. Misschien is er een mogelijkheid om echte professionele fotografen een soort keurmerk te geven of om ze specifiek in een aparte lijst te vermelden? Ik wil mensen behoeden voor een 'lage prijs fotoshoot' die uiteindelijk gruwelijk tegenvalt want daar is niemand mee geholpen
zal dat niet eens in mijn mond halen
Al lever ik wel redelijke kwaliteit al zeg ik het zelf. Zie inderdaad dat menige bokkers die absoluut niet aan het "professionele plaatje" voldoen zichzelf toch prof noemen en daar erger ik me toch behoorlijk aan. En al helemaal als ze dan 25 euro ofzo vragen, als je een prof bent dan vraag je geen 25 euro
Zég dat dan gewoon.