Mijn arme Keetje heeft verplichte boxrust...

Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
CaylinnMae
Berichten: 2936
Geregistreerd: 01-06-03
Woonplaats: Groningen

Mijn arme Keetje heeft verplichte boxrust...

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 30-11-06 16:55

Begin november is Caylinn Mae verhuisd naar een vriendinnetje om mee te spelen in Overijssel.
Ze kan daar de hele dag buiten staan, dat leek me wel zo fijn voor haar. De eerste dag gaf nog
wat problemen wat je hier kan lezen (is geschreven door Esther, waar Caylinn nu dus staat):


Esther schreef:
Caylinn staat nu gelukkig een beetje rustig in de stal, rustiger dan Bente en ze staan nu wat te eten. Claudia is net weggereden..

Ze kwamen vanmorgen aan met Ullwin en Caylinn in de trailer, vol goede moed!!
Als eerst besloten Tea te scheren, alles was nog rustig, dus dat kon mooi. Ik had van te voren Tea geborsteld en even met de kruimeldief geoefend, dat was even eng, maar tijdens het scheren vertrok ze bijna geen spier, alleen onder de hals kriebelde het wat, maat op het einde stond ze gewoon lekker op rust!! Helemaal trots dus *o/* .
Claudia's vader heeft het heel netjes gedaan en we hebben er niet zoveel af gehaald. Hij zag ook dat het veulen van Tea wat naar de ene kant lag, en hij moest dus een beetje om het model denken, hihi.. Blij dat iemand anders het ook ziet.. Er stak echt wat uit, want daarboven was het weer ingevallen..

Toen Tea klaar was, ze gaapte even een paar keer en maar in het land..

Toen werd het tijd om Caylinn en Bente in het land te zetten..
Ze liepen allebei netjes mee en galoppeerden het land in. Toen begonnen de problemen, Caylinn rende als een razende door het draad ala Tea, hihi..
Ze hoorde Ullwin vanuit de trailer, werd op de hielen gezeten door Timber, die zich ook niet kon gedragen en in een vreemd weiland met een vreemd paardje, dat kon ze ven niet aan!!
Caylinn gevangen en weer in het weilan gezet. Een weer door het draad heen..
Nog eens geprobeerd en toen was het Bente weer die op de knietjes onder het draad door ging.. Stelletje gekken!!!
Nogmaals geprobeerd, nu met Tea erbij, die gewoon ging vreten en Caylinn voor de derde keer door de draad. Claudia in tranen, die schrok er erg van.. Ach gut
Ulwinn begon ook nog eens te stampen en te piafferen in de trailer.. Het was een grote puinhoop!!!!!
Dus toen maar besloten om Bente en Caylinn samen in een box te zetten, een paar dagen, dat ze even aan elkaar kunnen wennen en dan rustig het land in kunnen, heeft bij Tea ook al een stuk geholpen.
Ze staan dus nu samen hooitjes te eten in de stal, al is Bente nog niet zo heel lief, het komt wel goed. Bente maakt zich nog wat druk, omdat Tea als een gek in het land staat te hinniken!! Maar dat komt wel in orde..

Het was gewoon even wat te veel voor die lieve kleine Caylinn..
Waarvan ik overigens moet zeggen, wat een drafwonder!! Kwijl Oh, my God!!! Echt fantastisch, zo een heb ik volgens mij nog nooit gezien!!! Echt geweldig!! Die raakt de grond bijna niet!!! Hoop daar nog een boel mooie plaatjes van te kunnen schieten..
Hopelijk kalmeert de boel hier snel en kan het hele cluppie straks naar buiten, maar we wachten er een paar daagjes mee. Is wel niet goed vor het jonge spul, maar het is niet anders..

Claudia, ik hou je goed op de hoogte en zal zo vaal mogelijk foto's sturen, het komt helemaal goed, dat zul je zien!!!!!

Groetjes Esther..


1.
Afbeelding
2.
Afbeelding

Daarna ging het super, de paardjes vonden het super! Lekker spelen met elkaar en Caylinn vindt vooral Timber'
de hond leuk om achteraan te rennen Haha!


3.
Afbeelding
4.
Afbeelding
5.
Afbeelding
6.
Afbeelding

Lekker veulen zijn en vies worden Haha!
7.
Afbeelding
8.
Afbeelding
9.
Afbeelding
10.
Afbeelding

Toen kreeg ik een vervelend berichtje van Esther met deze foto erbij:
11.
Afbeelding

Esther schreef:
Gisteren kwam ik bij het weiland om de waterbakken te vullen en natuurlijk moest Bente daar met de neus bovenop staan. Naa een poosje kwam ook Caylinn eraan gehuppelt..
Ze staat voor me en ineens zie ik dat ze behoorlijk wat bloed aan haar been heeft gekleeft. Ik schrik natuurlijk.. Huilen
Mijn vader gehaald en Caylinn even aan het halster gedaan en even bekeken, blijkt het dat ze een beste snee in haar been heeft. Het heeft behoorlijk gebloed, dus het ziet er 'gelukkig' erger uit dan het is.
Ik met een spons het wat afdeppen en er blijft een snee over en nog wat geronnen bloed dat ik er nu nog niet af wil rossen..
Ik heb er een beetje zalf op gedaan, zodat er geen viezigheid in komt. Normaal doe ik dat liever niet maar jullie weten inmiddels hoe vies Caylinn kan zijn, hihi..
Dan voel je je toch behoorlijk rot, als een paardje dat niet van jezelf is gewond is. Ik kan ook niet zeggen hoe het gebeurt is, het is zeker geen schop geweest, daar is de wond niet naar en het zit op de binnenkant van haar been, maar het blijft een mysterie.
Toen ze wegliep liep ze wel wat kreupel, maar het doet natuurlijk pijn en ik had er aan gezeten..
Ik hoop dat het niet te ernstig blijkt en dat het goed geneest.. Huilen


En toen hebben we toch de DA maar laten komen, waar deze update van kwam:

Esther schreef:
Ik vertrouwde het al niet zo, die wond van haar, zie dagboek, en vandaag heb ik dus in overleg met Claudia de DA gebeld.
Er zat wat rotzooi in en dat kwam er ook uit en het zinde mij niet.

De Da kon gelukkig vrij snel al langskomen en heeft naar de wond gekeken. Helaas, daar lag inderdaad een pees bloot. Niet een heel belangrijke, maar hij was wel beschadigd.
Caylinn liep ook niet helemaal zuiver.
Caylinn kreeg een antibioticaspuit en ze heeft geprobeerd wat haar weg te scheren en dat moet ik in de komende dagen ook nog doen en dan de wond dus heel goed schoon maken. Er zit nogal wat prut aan gekleefd.
Ook moet arme arme Caylinn nu boxrust houden, anders houdt de pees de wond open en krijg je ook meer littekenweefsel.
Daarna is ze ingeent, de oogjes zijn even bekeken en Tea nog even een spuit en de DA ging weer.

Als het schoonmaken niet lukt moet ze worden gesedeerd om het schoon te maken, maar daar gaan we nu niet van uit.

Ik zat zo eens te denken wat het nu kon zijn.. Op vijdagochtend lag het stek ineens wat los aan de kant bij het huis. Ik had gedonder op het werk, ben veel weggeweest en geloof ik, in het donker pas bij de paarden geweest. Ik kan mij niet voorstellen dat ik het heb gemist, maar ik weet het niet meer, het kan haast geen toeval zijn.
Ik heb het gewoon gemist, denk ik dan...
Al was er dan waarschijnlijk toch niets meer aan te doen geweest, je voelt je toch een beetje rot. Mijn vader zei tegen mij dat we dan blij moeten zijn dat we geen prikeldraad meer hebben.
Maar wat kan er dan gebeurt zijn, hebben ze lopen stoeien en zijn ze erdoorheen geknalt??

In ieder geval staat Bente nu heel zielig te zijn in het weiland, die heeft natuurlijk weer het meeste lawaai. En Caylinn staat lekker rustig op een dikke laag stro in de stal te eten met Tea bij zich..

Gelukkig is een vriendin van mij dierenartsassistent en kan zij mij mooi helpen, hihi..


12.
Afbeelding

13.
Afbeelding

14.
Afbeelding

Esther, langs deze weg (als je dit leest) wil ik je nog even extra bedanken voor de goede zorg! OK dan!

Nicole288

Berichten: 31575
Geregistreerd: 05-01-05
Woonplaats: Noord-Brabant

Re: Mijn arme Keetje heeft verplichte boxrust...

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-11-06 19:31

Oei, dat ziet er vervelend uit Ach gut Gelukkig wordt ze wel goed verzorgd, hopen maar dat ze snel opknapt en weer bij haar vriendinnetje kan!
(wat een heerlijk modder monstertje op sommige foto's Haha! )

maroes

Berichten: 4493
Geregistreerd: 24-05-04
Woonplaats: Zoetermeer

Re: Mijn arme Keetje heeft verplichte boxrust...

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-11-06 22:45

Het ziet er naar uit zo op de foto`s.Maar de verbetering is al goed te zien.
Ik hoop dat ze snel opknapt en weer lekker kan rennen met haar vriendjes.

Lynn_Nikita

Berichten: 26442
Geregistreerd: 29-03-06
Woonplaats: Limburg

Re: Mijn arme Keetje heeft verplichte boxrust...

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-11-06 22:46

beterschap!!!

WenK

Berichten: 10649
Geregistreerd: 10-01-03
Woonplaats: 't Gooi

Re: Mijn arme Keetje heeft verplichte boxrust...

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-12-06 10:36

Oei dat is niet fijn, maar echt top van Esther, deze goede zorgen! Denk dat Caylinn daar heel fijn staat nu... Beterschap voor je kleintje...

CaylinnMae
Berichten: 2936
Geregistreerd: 01-06-03
Woonplaats: Groningen

Re: Mijn arme Keetje heeft verplichte boxrust...

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 01-12-06 12:44

Gelukkig hebben we wel een goede update! *LOL*

Caylinn staat weer lekker buiten met har vriendinnen,
want de pees was alweer bedekt door vlees en hij had
zich goed hesteld. Was nog wel even spannend toen
ze de wei in ging, maar ze bleef eigenlijk heel rustig
(fjord he Haha!) De wond zelf kan nu beter genezen aan
de buitenlucht en zo zal ze ook minder stijf gaan lopen,
omdat ze meer kan bewegen Ja

De wond:
Afbeelding

Gelijk jezelf weer vies maken he, je bent veel te schoon Schijnheilig
Afbeelding

Gek sprongetje
Afbeelding

CaylinnMae
Berichten: 2936
Geregistreerd: 01-06-03
Woonplaats: Groningen

Re: Mijn arme Keetje heeft verplichte boxrust...

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 03-12-06 21:29

Het is ook niet stil in Overijssel, gisternacht hebben de paarden een nachtwandeling gemaakt Nagelbijten / Gniffelen

maroes

Berichten: 4493
Geregistreerd: 24-05-04
Woonplaats: Zoetermeer

Re: Mijn arme Keetje heeft verplichte boxrust...

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-12-06 22:44

Ach jee echt?Niks ernstig?
Zal eens op Fw lezen.

Anoniem

Re: Mijn arme Keetje heeft verplichte boxrust...

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-12-06 09:32

fijn dat het beter gaat en ze weer buitenloopt!

maar wat hebben ze nu weer uitgehaald dan? Nors opkijken

CaylinnMae
Berichten: 2936
Geregistreerd: 01-06-03
Woonplaats: Groningen

Re: Mijn arme Keetje heeft verplichte boxrust...

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 04-12-06 12:15

Esther schreef:
Vannacht in een wei vlak bij de mijne dacht een fjord of ijslander, hee als ik hier tegen het draad leun kan ik er misschien wel uit..
Het gaat in dit geval om een fjord van de vrouw waarmee ik les heb of een ijslander van de moeder van mijn zus haar vriend..
Een van de paarden kwam uit de wei en zo gingen dus twee fjorden en twee ijslanders op onderzoek uit..
Gelukkig trok de drukke weg niet echt en zijn ze rustig aan naar mijn wei gelopen.. Hier een grasje, daar een grasje en volledige vrijheid..
Hmmm, is wel jammer dat we hier maar met z'n vieren van kunnen genieten he?? Ja, dat vonden de anderen ook, maar gelukkig bedacht Wyra, een fjord, zich dat er hier in de buurt nog een kleine kudde stond die haar wel leuk leek, dus op pad naar mijn kudde.....
Daar is de hele troep door ons draad heen gegaan, hoe weten we niet, waarschijnlijk gewoon rennen, dan voel je het het minst..
Ze hebben aan de andere kant van de wei het draad open gemaakt en daar konden ze er dus met z'n allen weer uit..
En toen was daar die vrouw die uit bed kwam, a.k.a. mijn moeder. Die zag ineens een bruin paard in mijn wei staan... Huh, nee dat is niet een heel smerige fjord.. Er stonden verder ook geen fjorden meer in de wei, die stonden verspreid over het erf.. Mijn moeder liep naar buiten, mijn vader was er toen ook al bij en er stond ook nog één in de tuin en Bente kwam om het hoekje van de groententuin gestiefeld..
De rest liep op de oprit..
Een meisje van 23 wordt vervolgens wakker gemaakt.. Es, je paarden lopen los, kijk maar even door het raam.. Dus ik kijk.. ik kijk.. loopt daar een hele kudde paarden voorbij.. De overigen hadden zich inmiddels aangesloten bij de rest.
Ik herken de paarden bonk meteen op de deur van mijn zus haar kamer. Haar vriend slaapt hier en hij kan dus mooi even opbellen naar zijn moeder dat haar paarden hier staan, en neem die andere eigenaar ook maar mee...
Buiten aangekomen zie ik dat mijn kudde aan de ene kant staat en de vreemden aan de andere kant van het plein, en Tea ertussenin als een echte matriarch, zij zal de anderen wel even beschermen.
Geprobeert de hele kudde in de wei te zetten en opeens stonden de vreemden in de wei en de mijne op de oprit, dus konden we die mooi pakken en in de boxen zetten.. Ik was gisteravond vergeten de halsters af te doen dus Tea en Caylinn hadden allebei nog een halster om, wat nu erg mooi uitkwam..
Toen meteen gecontroleerd, dritt het been van Caylinn bloed weer en Tea heeft wat schoppen gehad, maar gelukkig niet in de buurt van haar beebs, geloof ik..
Ik laat ze even kalmeren, ze zijn behoorlijk onder de indruk van het gebeurde.. Caylinn ga ik zo wel even bekijken.. Het valt mee, het heeft een beetje aan het randje gebloed maar de wond zit nog mooi zo dcht als het zat.. Even lekker spoelen, direct maar even haar antibiotica gegeven en even een beetje betadine erop gespoten, wat ze heel eng vondt en ze sloeg precies tegen de bus aan, gelukkig niet mijn hand, maar verder deed ze het weer prima..

Gelukkig komen de eigenaren al vrij snel en ze nemen de paarden mee naar huis. Mijn vader gaat het stek repareren en zo loopt alles gelukkig goed af, maar het was weer een avontuur!!

(Kan het hier nou nooit eens normaal gaan!! Gestoord )

CaylinnMae
Berichten: 2936
Geregistreerd: 01-06-03
Woonplaats: Groningen

Re: Mijn arme Keetje heeft verplichte boxrust...

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 13-12-06 22:17

Noujah, er reageert niemand... Beetje jammer,
is blijkbaar niet interessant genoeg Verdrietig

Het gaat in ieder geval goed met mijn veulie,
de wond is nu oppervlakkig, er komt geen troep
meer uit en ze loopt weer als een trein Ja

Odie
Berichten: 1132
Geregistreerd: 03-02-05

Re: Mijn arme Keetje heeft verplichte boxrust...

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-12-06 00:12

Tip: Smeer honing met mierixwortel op de wond om wildvleesgroei te voorkomen.

CaylinnMae
Berichten: 2936
Geregistreerd: 01-06-03
Woonplaats: Groningen

Re: Mijn arme Keetje heeft verplichte boxrust...

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 14-12-06 07:53

De wond is al bijna weg inmiddels Haha! En hij wordt goed in de gaten gehouden door een DA, maar toch bedankt voor je tip Ja

Odess

Berichten: 2827
Geregistreerd: 28-05-04
Woonplaats: Overijssel

Re: Mijn arme Keetje heeft verplichte boxrust...

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-12-06 19:01

Jeetje wat een verhaal! Gelukkig trekt de wond mooi weg Lachen Dan schrik je je toch ook een hoedje, als de kudde ineens los loopt Bloos!

Strohalmpje

Berichten: 1210
Geregistreerd: 29-03-06
Woonplaats: Lopik

Re: Mijn arme Keetje heeft verplichte boxrust...

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-12-06 22:31

Wat een verhaal zeg!!! gelukkig dat het goed geneest en ik hoop dat de pees er verder geen schade aan over heeft gehouden! Over de kudde... dan schrik je idd wel als je paarden ineens los rondlopen.... maar gelukkig is alles goed afgelopen Knipoog

_pauline_
Berichten: 1612
Geregistreerd: 11-08-06

Re: Mijn arme Keetje heeft verplichte boxrust...

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-12-06 10:40

hallow wat een verhaal.. gelukkig is het wel goed afgelopen Haha!

Arabian_Girl

Berichten: 4733
Geregistreerd: 08-07-03

Re: Mijn arme Keetje heeft verplichte boxrust...

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-12-06 12:06

Wat een verhaal zeg!!Gelukkig zijn ze niet met zijn alle aan de wandel gegaan Haha!

CaylinnMae
Berichten: 2936
Geregistreerd: 01-06-03
Woonplaats: Groningen

Re: Mijn arme Keetje heeft verplichte boxrust...

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 17-12-06 12:10

Het gaat al veel beter met de wond nu.

Veulie was een beetje in de war Haha!
Afbeelding
En op de grote versie hiervan kan je de wond goed zien Ja
http://www.mijnalbum.nl/GroteFoto-NQPPUBVC.jpg
(link even kopiëren en plakken, anders doet hij het niet)

joyce83

Berichten: 5765
Geregistreerd: 03-10-06
Woonplaats: Vlodrop, limburg

Re: Mijn arme Keetje heeft verplichte boxrust...

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-12-06 12:17

Heb je misschien een ijzeren drinkbak? een paard wat ik ken heeft als veulen namelijk een ongeluk gehad met de drinkbak en heeft op dezelfde plek zo'n wond.

CaylinnMae
Berichten: 2936
Geregistreerd: 01-06-03
Woonplaats: Groningen

Re: Mijn arme Keetje heeft verplichte boxrust...

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 17-12-06 12:20

Nee, er staan alleen van die plastic speciekuipen, dus dat kan het niet geweest zijn.
Hoe is het verder met die wond van dat paard gegaan? Heeft hij er nog last van?

joyce83

Berichten: 5765
Geregistreerd: 03-10-06
Woonplaats: Vlodrop, limburg

Re: Mijn arme Keetje heeft verplichte boxrust...

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-12-06 12:21

nou het is alweer een aantal jaren geleden. De eigenaresse heeft hem verkocht omdat ze eigenlijk van plan was om met hem te gaan springen. Maar bij hem was volgens mij wel een pees door. Hij heeft daarna wel nog normaal (niet kreupel) gelopen. Ik weet helaas niet hoe het nu met hem gaat.

Jeskim
Berichten: 2842
Geregistreerd: 14-05-06
Woonplaats: Paasloo

Re: Mijn arme Keetje heeft verplichte boxrust...

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-12-06 17:45

Sjah, ik lees het nu pas...
Caytje gaat goed hoor!!! Die danst alweer door de weide en de wond ziet er goed uit..
Laatst zette ik haar van de stal in de weide en ze vloog met een rotgang door de wei, samen met Bente natuurlijk en Jeskim..
Ze moet nu alleen het vertrouwen wat in mij terug krijgen, ik ben nu wel de boeman.. die met water gaat spuiten en aan de plek gaat zitten en korstjes weg haalt.. En dan ook nog betadine erop sprayen, dat heb ik geweten, ze trapte met één mep de bus uit mijn handen, de dondersteen, hihi..
Maar het lijkt er op dat ik haar niet meer hoef te kwellen, dus nu maar weer even lekker verwennen, en dan over naar de orde van de dag.

Claudia geen dank.. Ik wil toch DAassistente worden en dit was een goede leerervaring, hihi.. Al moest ik soms wel kokhalzen van de pus... Kon ik vast wat wennen..

CaylinnMae
Berichten: 2936
Geregistreerd: 01-06-03
Woonplaats: Groningen

Re: Mijn arme Keetje heeft verplichte boxrust...

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 18-12-06 18:14

Esther, mijn held Haha!