0ojannekeo0 schreef:Sizz, het geslacht is wel van belang, mits stamboek papieren, met een merrie kan je fokken, met een hengst ook mits goed gekeurd anders heb je er niet veel aan om "fatsoenlijk" te fokken. en met een ruin kan je helemaal niet fokken!
Dat is zeker waar.
Maar bedenk dat er niet veel mensen zijn die een sportpaard kopen om er mee te fokken. Bij taxeren kijk ik meestal dan ook puur naar de sport. Al zegt het natuurlijk wel wat over de kwaliteiten van het paard als de merrie ster is. In het geval van een ruin ook. (Om misverstanden te voorkomen: Een ruin kan ster worden als hij het goed genoeg gedaan heeft op een hengstenkeuring.)
DresslOver schreef:@ sizz
*verhaal*
Ik denk dat het meer met de lichamelijke conditie van het dier te maken heeft of hij wel of niet met pensioen moet gaan. Wij hebben een pony van 31 jaar gehad die toen nog z'n L parcoursen sprong. Uiteindelijk hield het natuurlijk wel op en kon hij het niet meer aan.
Het ene beest kan het langer volhouden dan het andere, dit moet je per dier bekijken.
Toch hoor je vaak zat dat mensen een oudere pony zoeken met een heleboel ervaring en daar nog behoorlijk geld voor willen neerleggen. Op een oude fiets moet je het leren.
Maar ik snap jou punt en het kwam echt niet banketstaaf over.
vincentlover schreef:een goed karakter is ook mooi meegenomen, maar met alleen een leuk karakter kom je er niet.
Hier kan ik me deels in vinden.
Het is waar dat je met alleen een goed karakter niet komt. Maar met geen karakter kom je nergens! Het paard moet het willen, dan kun je op andere fronten beter wat inleveren.
Je ziet vaak zat dieren die het misschien net niet kunnen maar op karakter goed mee kunnen doen. Daar heb je i.m.o. 100 keer meer aan dan aan die talentvolle dieren die je zo kunnen laten zitten. Je moet er een hebben die het altijd voor je wilt doen en voor je door het vuur gaat. Daar kan je pas verder mee komen.