Ik heb jaren geleden van mijn opa (die inmiddels overleden is) een leren halster gekregen, met een naamplaatje. Daarop stond de naam Boxberger Bloem Nu ben ik wel benieuwd of iemand meer info heeft over dit paard. Het enige wat ik weet is dat het waarschijnlijk een draver is, maar kan op internet weinig vinden. Wie kan mij helpen aan info en misschien een foto??
NAAV Stakes Duindigt zondag 2 oktober 2005 Sluiting 3e inleggeld ( € 40) dinsdag 5 juli 2005 tot 9.30 uur Indien geen schriftelijke melding van schrappen wordt gedaan voor de sluitingsdatum zal het paard gehandhaafd blijven.
Duindigt, zondag 17 juli 2005 ======================
01. Boxbergen-prijs (1e afdeling)
(Gespl.H’cap). Ren voor alle paarden van 3 jaar en ouder. Afstand 1900 m. (3-jr.:HG-6,5). Dotering: €
02. Boxbergen-prijs (2e afdeling)
(Gespl.H’cap). Ren voor alle paarden van 3 jaar en ouder. Afstand 1900 m. (3-jr.:HG-6,5). Dotering: €
03. Boxberger Bloem-prijs
Ren voor alle paarden van 2 jaar. Gewicht: 59 kg. Belasting: voor elke gewonnen ren 2 kg. Afstand 1000 m. Dotering: €
04/AV. Sheikan Star-prijs
Ren voor alle Arabische Volbloedpaarden van 4 jaar en ouder. Gewicht 4-jarigen: 58 kg, ouderen 60 kg. Belasting: voor elke gewonnen som van € 250 sedert 1-7-2004 1 kg. Ontheffing: paarden die niet zijn gestart 3 kg, maidens 2 kg. Afstand 1900 m. Prijzen: €
Ins. 5 juli tot 9.30 uur - Gewichten 6 juli vanaf 13.00 uur - Vag. 11 juli tot 10.00 uur
Stoeterij Boxbergen is een fokkerij van Trakehners. Daarnaast hebben ze zo te zien aan de koerslijsten van Duindigt ook Engelse Volbloeden lopen voor de rennen. De familie Boxbergen is een bekende (adellijke) naam in paardenland. Het bijbehorende kasteel en landgoed waar ook de stoeterij gevestigd is ligt in Overijssel. Eric Bloem is een trainer op Duindigt. Misschien is het zo dat de fokkerij samen met Eric Bloem die prijs sponsort. Zo krijg je de Boxberger-Bloem Prijs.
het is idd wel een engels volbloed die gekoerst heeft vandaar dat die koers van dit jaar die naam heeft gekregen. die koers wordt dan vernoemd naar een oud renpaard. soms is het ook het geval dat dat paard diezelfde koers jaren ervoor gewonnen heeft. volgens mij hebben wij vroeger ook boxbergers op stal gehad maar weet het niet zeker. zal het van de week eens na vragen en dan laat ik het je weten! groetjes
boxberger cook(1978), speed(1982), civano(1984) en ceasar(1988) zijn allemaal paarden die in die jaren de nederlandse derby gewonnen hebben. fotos hiervan staan op www.huybers.com in het ren archief bij derbywinnaars 1978 tm 2005. bij nader inzien denk ik niet dat er vroeger bij ons boxbergers op stal gestaan hebben, maar ik zal toch even informeren. wel weet ik dat er op dit moment geen boxbergers meer actief zijn in de nl rensport.
Boxberger Bloem was geboren in 1976 en behoorde destijds tot de renstal van Dhr.Nuy die haar ook gefokt heeft.Zij stond in training bij Mick Ryan in Engeland en heeft hiet menig prijsje weggehaald.Dit tot nu toe,ik zal even verder informeren,dit weet ik uit het blote hoofd.