Aangezien de andere discussie over de lengte van de ruiter die op een shet rijdt nogal langdradig werd, en er niet zo heel veel nieuwe dingen meer werden gezegd, wil ik hierbij een nieuwe discussie starten
Er wordt vaak gezegd dat de ruiter te lang is voor de shet waar zij/hij op rijdt. Dit valt uiteraard ieder1 op. Maar wat ik nou zo gek vind is dat er altijd(echt waar, altijd!) commentaar wordt gegeven over de lengte vd ruiter bij een shet, maar bijna nooit bij de lengte van de ruiter bij een ijslander! Terwijl beide pony's toch bekend staan om hun enorme sterkte, en dat er langere, zwaardere mensen op kunnen rijden, dan er normaal gesproken op een pony met dezelfde stokmaat wordt gedaan.
Mijn vraag aan jullie is dus: Waarom wordt het bij ijslanders WEL geaccepteerd dat daar langere mensen op rijden en bij shetlanders NIET?

Ken ook een meisje die 2 shetten heeft. Steekt ook wat uit met de benen, maar rijdt er nog hardstikke leuk dressuur en springwedstrijdjes mee. Kan makkelijk. 
