silvester schreef:Als je aangeeft dat je ook bereid bent om wat westernlessen te gaan nemen (met die paarden of een ander lespaard; mits je dat ook echt wilt), dan zou ik als eigenaar dat een positief gebaar vinden.
_Linda schreef:Als ik de eigenaar was en ik zou toevallig een bijrijder zoeken, dan is iemand met een engelse achtergrond niet meteen een "-1". Als er een klik is, goed om gaat met de paarden en open staat om western te leren en bereid is daarin ook les te nemen (en dus wat geld in te steken), dan heb je toch een grote kans

.
Ik zou dan inderdaad ook les willen ja
Hetzij van de eigenaar zelf, hetzij van een instructeur..
Pienb schreef:Bij mij zou het wel een -1 zijn. Maar, ik ben erg veeleisend en wil grote shows doen dus er komt alleen iemand op die beter rijd dan ik.
En ik zou mijn (show)paard niet 'lenen' om een engelsruiter western te laten oefenen.
Maar, ik ben een uitzondering

Ik vind jouw term "lenen" wel een klein beetje kort door de bocht als ik eerlijk ben
Dat is mijn insteek namelijk helemaal niet! Ik kan echter wel snappen dat je niet wil dat iedere jan doedel zo op je paarden stapt, vooral niet als je er zelf op hoog niveau mee rijdt..Ik zou zelf waarschijnlijk ook angst hebben dat diegene mijn paard "verpest"..
Maar aan de andere kant, als er goede begeiding is? Ik sta er voor open en ik mag van mezelf zeggen dat ik een goede, vriendelijke (!) basis heb ..
Maflinger_S schreef:Als je een aantal andere topics leest zal je zien dat het vinden van een westernbijrijder nog lastiger lijkt te zijn dan een "gewone", Engelse dus. Als deze mensen een bijrijder zoeken en jij meldt je aan terwijl je nog geen ervaring hebt in westernrijden dan sta je zeker niet op -1, zeker niet als je aangeeft de overstap door middel van lessen wel te willen maken. Daarbij komt dat de basis hetzelfde is en als je die beheerst kan je aan de slag.
Dat is dus eigenlijk in mijn voordeel!
sflj schreef:zou mij niet uitmaken.
Want -ondanks dat mijn paarden geen shows hoeven lopen

- mogen ook veel westernruiters en nog meer 'show-' ruiters ze nog niet de hoeven uitkrabben!
Ik zou gewoon willen weten hoe je rijdt en met paarden omgaat. De rijstijl doet er niet toe. Rijden is rijden.
Pienb, jij vindt jezelf erg goed rijden?
Het gaat natuurlijk om mijn hele houding en de klik met de paardjes
Ik heb in ieder geval veel respect voor paarden en zo ga ik ook met ze om, ik denk dat dat in ieder geval al een pluspunt is 
Iedereen bedankt voor de reacties tot nu toe!