alleen er staat nergens op het zakje of je de pasta moet koken met of zonder deksel op de pan?
Wie kan mij helpen?
Liefs, Rosanne.
Moderators: NadjaNadja, Essie73, Polly, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird
Eerst even erin laten zakken en als de spaghetti gezakt is, deksel erop
Succes!! levine schreef:Met de deksel erop, doen wij iig. altijdEerst even erin laten zakken en als de spaghetti gezakt is, deksel erop
Succes!!
Karin schreef:De pan waarin ik mijn pasta kook heeft niet eens een deksel en toch gaat het altijd goed.
Het schijnt wel sneller te gaan met deksel, maar ach, die paar minuten...
Anoniem schreef:Ik breng het water in ieder geval aan de kook met de deksel erop,simpelweg omdat het dan sneller kookt.
de pasta zelf ook met deksel,alleen zet hem iets schuin op de pan zodat de stoom weg kan.
anders heb je kans,dat het water overstroomt over de pan heen(en dat gaat heel snel!).
maar je kan ook rustig de deksel eraf laten hoor,af en toe even losroeren met een vork.
. Met deksel kookt het alleen maar sneller over.
Zo hoort het ook. En de pasta al dente koken, niet langer dan 5 minuutjes. Anders krijg je van die ver doorgekookte pasta
Om t water snel aan de kook te hebben, doe ik t eerst in de waterkoker.. intussen weeg ik de hoeveelheid pasta af en als t waterkookt gooi ik t erop.. gaat veel sneller dan wanneer je moet wachten tot t water in de pan kookt..
Karin schreef:Ik kook ook altijd eerst water in de waterkoker als ik pasta kook, gaat idd veel sneller dan op het vuur.

Wendel schreef:Karin schreef:Ik kook ook altijd eerst water in de waterkoker als ik pasta kook, gaat idd veel sneller dan op het vuur.
Dacht dat ik de enige was die dit deed, maar er zijn meer!