
Benodigdheden, voor 12 personen
- 12 glaasjes. Ik heb de godis glaasjes van Ikea gebruikt.
- Een scheut Apfelkorn, Strongbow Gold of Calvados. (Liever zonder alcohol? Water volstaat ook)
- 1000 gram magere kwark
- 2 zakjes vanille suiker
- Kaneel
- 6 grote appels
- 100 gram suiker
- 400 gram speculaasjes
Bereiden bodem
Verkruimel de speculaasjes heel fijn, tot er geen brokjes meer in zitten. Doe er een scheutje drank en kaneel (naar smaak) bij de kruimels en meng de speculaas tot een dikke stroperige pap. Wil je geen alcohol gebruiken? Meng dan de speculaas met wat water.
Bereiden vulling
Schil de appels en snijd ze in kleine blokjes. Doe de appel en suiker in een pannetje met water en laat het even koken, tot de appel zacht is. Giet het water af en laat de appels uitlekken in een vergiet. Je kunt de stukjes daarna extra drogen in keukenpapier.
Meng de zakjes vanille suiker goed door de magere kwark.
In het glaasje
Schep een kleine eetlepel speculaas in een glaasje. Duw het een beetje plat. Daar boven op komt een eetlepel kwark. Vervolgens wat appeltjes boven op de kwark en daarover een klein scheutje drank. Wil je geen alchol gebruiken? Laat deze dan gewoon weg, hier hoef je geen water toe te voegen.
Als laatste nog een eetlepel kwark boven op de appels en je kunt wat kaneel boven op strooien voor wat extra smaak en een feestelijke uitstraling.
Na bereiden een aantal uurtjes in de koelkast laten staan. Dan wordt de kwark weer stevig en hard de speculaas.