Zeer volle uier,maar geen (schijn) dracht.

Moderators: Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola, Essie73

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
catalyst1

Berichten: 1597
Geregistreerd: 28-09-06
Woonplaats: Doetinchem

Zeer volle uier,maar geen (schijn) dracht.

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 14-07-08 15:54

Na aanleiding van een topic (over "folie") wat ik net las,deze vraag:

Mijn zus heeft een jaar geleden een quarter gekocht.Toen ze haar kocht had ze een hele volle uier,ook gespannen en vies tussen de tepels in.Het jaar daarvoor heeft ze een veulen gehad,maar toen we haar kochten was ze al zeker een half jaar afgespeent.
Bij de keuring hebben we het aan de DA gevraagt,maar deze had eigenlijk nog nooit zoiets gezien, maar zag ook geen reden voor ongerustheid.
Nu zijn we dus een jaar verder.Het paard is enorm opgeknapt ( had het niet zo goed gehad in het verleden) en de ergste spanning is van haar uier af,ook is ze lang niet meer zo vies tussen haar tepels in. (voorheen kwam er ook bij de hengstigheid enorm veel viezigheid uit haar vulva,dat is nu ook een stuk minder/bijna helemaal weg).
Maar ze heeft nog steeds een enorme uier. Als je zou zeggen dat het een zogende merrie is,zou je het zo geloven. Er is nooit melk o.i.d. uitgekomen.
Zijn er hier mensen die dit herkennen?Is ze gewoon een Dubbel F Cup merrie of kan hier een medische oorzaak ten gronde liggen?
Ben heel benieuwd, helaas heb ik zo geen foto van haar uier.

mariska32

Berichten: 5765
Geregistreerd: 07-01-05

Re: Zeer volle uier,maar geen (schijn) dracht.

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-07-08 15:58

het kan ook vervetting van het uier zijn,heeft de pony van mijn vader ook Knipoog
ook kan er een ontsteking spelen maar dat is meestal dan eenzijdig zover ik weet.
uier schoonhouden en als er verder geen problemen zijn je niet druk maken. [maar toch graag een foto voor vergelijk]