Voedingsadvies

Moderators: Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola, Essie73

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Rianne84

Berichten: 660
Geregistreerd: 25-05-06
Woonplaats: Nijkerk

Voedingsadvies

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 13-04-08 21:17

Hallo,
heb een 10 maanden oud veulen dat over 3 weken volledig 24/7 op het land komt samen met een vriendinnetje!
Nu is mijn vraag wat bij te voeren en hoeveel?zat zelf te denken lucerne met podo supply er doorheen, en een pavokoek per dag! Moet ze daarbij nog hooi hebben en eventueel hoeveel?

sheyjoen

Berichten: 228
Geregistreerd: 17-08-05

Re: Voedingsadvies

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-04-08 21:24

In principe hoef je het veulen niet extra bij te voeren, mits er genoeg aan gras is natuurlijk. Onze veulens zijn van de week ook 24/7 het land op gegaan. Ze krijgen niets extra's zolang ze genoeg gras hebben. Tuurlijk hou je ze wel in de gaten. Je kan het veulen wel iets extra's geven, maar het heeft inprincipe voldoende aan het gras.

Rianne84

Berichten: 660
Geregistreerd: 25-05-06
Woonplaats: Nijkerk

Re: Voedingsadvies

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 13-04-08 21:27

Nou wil zowiezo wel iets bij voeren voor de groei he, want in gras zitten niet alle vitaminen! Heb gehoord dat hooi bij voeren ook beter zou zijn!

Alicia2u

Berichten: 3418
Geregistreerd: 14-09-06
Woonplaats: Zundert

Re: Voedingsadvies

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-04-08 05:34

Alleen gras is voor een groeiend veulen inderdaad niet genoeg. Ik denk dat je met de pavokoek erbij al een eind komt; daar zit in princiepe alles in. Je kunt ook op de website van pavo eens de voedingscalculator gebruiken Knipoog