Twee weken geleden is Rox in de les met iemand anders na een half uur moeilijk gaan lopen. We hebben nog redelijk nieuwe bakvulling, dus de ruiter heeft de hoeven uitgekrabt en is toen weer opgestapt: niets meer aan de hand.
Donderdag heeft dezelfde ruiter gereden, vrijdag heb ik gereden en zaterdag is ze gelongeerd; alledrie de dagen was ze gewoon goed.
Zondag had ik een onderlinge springwedstrijd en ik ben gewoon gaan rijden, wist toen nog niets. Na een tijdje tijdens het inrijden ging ze moeilijk lopen, omdat ik niet van de vorige keer wist ben ook ik de hoeven gaan controleren. Daar zat wel het eea stevig in vast, daarna liep ze gewoon weer rad en ben ik doorgereden.
Maandag voor de zekerheid toch gewoon lekker gestapt niet teveel gedaan. Maar de dagen erna werd ze steeds weer na een half uur kreupel. Heel erg maf, ze loopt gewoon een half uur helemaal goed, niets op aan te merken en vervolgens loopt ze ineens stokkreupel. We hebben dit even aangekeken en haar toen bijna 10 dagen op rust gezet, veel gewandeld op het harde en afgespoten. Ik was zelf op vakantie overigens, maar dat terzijde.
Rox haar been was niet warm, niet dik, ze heeft geen wondje, niks! De hoefsmid is langsgeweest om te controleren op hoefproblemen: ook helemaal niks, picobello in orde. Nu ben ik net weer thuis en heeft Rox gister voor het eerst weer les gelopen (niet met mij) dit ging de hele tijd goed. Er is rustig aan gedaan maar ze heeft toch drie kwartier gelopen, helemaal goed!
En vandaag was het dus weer mis
Ik snap dr geen bal van. Rox heeft wel eens een geestelijk dipje als ze veel en hard werkt (dat is de laatste maanden zo geweest, we hebben ontzettend fanatiek getraind) maar dan moet het toch op een gegeven moment na een week rust weer over zijn. Er is echter niets wat ergens duidelijk op duidt; niet warm, niet dik, niet kapot en ook dat het steeds pas na een half uur ofzo op komt zetten...
Wie herkend dit? Is het reden om de veearts te bellen? Ik heb het idee dat hij dr ook niet zoveel mee kan, hij kan niet in dr been oid kijken toch? Misschien heb ik het fout dan wil ik het ook best weten.
Overigens is dit de eerste x in de afgelopen 3 jaar dat ze echt kreupel is. Verder heeft ze nooit wat.
Gister was de eerste keer na 10 dagen rust, en vandaag is er meteen gestopt nadat ze niet goed was.
Hoop dat alles zo goed gaat komen!