Mijn 4 jarige ruin is donkerbruin van kleur. In de zomer wordt hij sowieso wel iets lichter van kleur maar ik vind dat er de laatste maand iets raars aan't gebeuren is met die vacht.
Een dikke 2 maand geleden is hij helemaal mooi uitgeruifd, eigenlijk terwijl er nog veel paarden in hun wintervacht zaten. Maar hij heeft dan ook geen dikke wintervacht gehad. Hij zag mooi donkerbruin en blonk als een spiegeltje.
Nu sinds een maand vind ik dat hij precies doffer in zijn vacht begint te zitten. Hij ziet veel bleker, eigenlijk naar de gele kant toe. Als je zijn vacht van dichtbij bestudeert vind ik dat die precies een soort van donsje over zijn zomervacht krijgt (die geel-achtige haren dus). Vandaag borstelde ik hem en er kwam toch wel wat haar af (terwijl die al een dikke maand geen haar meer verloor met ruiven).
Wat mij ook opvalt: mijn paard heeft wat bijtwondjes van de andere ruin die erbij loopt en op die wondjes zijn de haren terug gegroeid en die zien dus donkerbruin-zwart, zoals zijn zomervacht er hoort uit te zien in de zomer. Dus hij ziet er nu zo geelachtig-bruin uit met dus zwarte strepen en rondjes van die wondjes.
Hij is normaal super zacht van velletje en ik vind dat hij nu 'ruwer' aanvoelt.
Dit lijkt niet op de geelachtige schijn van een donkerbruin paard dat afgeschenen is door de zon.
Er is al bloed genomen van mijn paard maar alles lijkt in orde te zijn.
Wat me vandaag ook nog opviel was dat hij op een bepaalde plek op zijn hals wat schilfertjes had, verder nergens schilfers te bespeuren.
Wat hij nu momenteel ook heeft (wel al een paar maand) zijn die veulenwratjes (wel wat laat) maar door 2 veeartsen geconstateerd dat het inderdaad die veulenwratjes zijn. En heb hier al gelezen dat ze dit krijgen in een periode dat ze iets zwakker zijn? Zou er een verband zijn? Hij heeft die veulenwratjes op zijn neus langs één kant en ook op de koker langs maar één kant.
Momenteel staat hij ook op rust aangezien hij een overbelasting heeft van het hoefkatrolbot.
Zou dit allemaal samen kunnen hangen?
Mijn gewone veearts vond zijn vacht er toen niet echt raar uit zien (hij vond hem er zelf goed uitzien) maar ik 'voel' precies toch dat er iets niet klopt... Die vacht baart me zorgen...
Iemand soortgelijke ervaringen?