RicardoOpa schreef:Je zegt dat het paard koliek krijgt van krampen.
Maar die krampen krijgt een paard toch juist door koliek?
Bij hengstigheid speelt er zich heel wat af in de hormonenhuishouding. De DA zei dat je het kunt vergelijken met vrouwen en hun maandelijkse probleempjes. Bij haar zet de baarmoeder zich extreem uit en wordt er vocht gevormd (te veel) waardoor ze (uitzet)krampen krijgt (door dat vocht zou ze waarschijnlijk al met moeite drachtig geraken). Dat is een lichte pijn waarop ze reageert door koliek te krijgen met nog meer krampen als gevolg.
Om terug te komen op de andere reacties. Je zou dus evengoed enkel bij haar hengstigheid (dagen tellen maar) Regumate kunnen geven. Zo hoeft ze niet constant het product te geven. Omdat ze nog vrij jong is en de eigenaresse toch nog wedstrijden wil doen, wil dit wel zeggen dat het op jaarbasis prijzig gaat worden. Jammer dat er geen andere oplossingen zijn. Ik ga eens horen achter kruiden e.d.
Knavia, er wordt niet met haar gewerkt zolang ze niet tiptop in orde is.
Ik bedoelde maar dat steriliseren een drastische maatregel is. De eigenaresse denkt nu nog niet aan een veulen, maar binnen enkele jaren kan dit veranderen. En omdat het een superpaard is, zowel qua rijden als in omgang, zou het mooi zijn daar ooit een veulen van te hebben dan dat je naar een vreemd paard moet gaan kijken.