Zo erg dat hij er op asfalt en grind echt kreupel loopt.
Een half jaar geleden heb ik hem voor op ijzers gezet.
Daarna liep die weer als een trein. Lekker los enzo.
Nu trapte hij wel vaak zijn ijzers eraf en omdat die door de da verdoofd moet worden (is nogal lastig met voetjes geven
)werd het nogal een dure aangelegenheid.Nadat hij ze er voor de vierde keer op rij afgetrapt had kwam de hoefsmid met het idee er een maat kleinere hoefijzer onder te zetten.
Zo gezegd zo gedaan. Maar hij liep er niet echt lekker op, eerste twee weken gingen nog wel maar daarna werd ie toch weer wat onregelmatig. Niemand zag het eraan af maar ik voelde het toch wel.
Na 4 week zat een van de ijzers los dus heb ik de smid gebeld om er een nagel bij in te slaan. De smid zei gelijk dat ie nieuwe ijzers moest omdat zijn hoef er wat overheen was gegroeid. Volgens de smid kon ie daarom wel zo onregelmatig lopen.
Die avond liep hij echt kreupel dus ik heb gelijk weer de smid gebeld voor nieuwe ijzers. Dat was vorige week vrijdag. Woensdagmiddag kwam ie en heeft ie nieuwe ijzers gekregen.
Vanmiddag liep mijn paard echter nog niet beter. Ik zag ook boven zijn kogel wat vocht zitten.
Kan het zo zijn dat hij van de te kleine ijzers peesproblemen heeft gekregen?