op trektocht wat te voeren.

Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
fjordnina
Berichten: 8861
Geregistreerd: 14-10-05

op trektocht wat te voeren.

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 14-04-06 12:50

eind juli ga ik op trektocht. Paardlief zal dan dus anders gevoerd moeten worden wil het geen uitputtingstocht voor haar worden.

De normale situatie:
Ze ( = fjord) staat 24/7 op het land, nu nog met hooi (altijd beschikbaar), straks alleen weer met gras. Dan wordt ze niet bijgevoerd. Ik geef haar nu een muesli zonder haver van Havens, waarvan ik duidelijk kan merken dat ze er wat uit haalt.

De situatie over een paar maanden:
We beginnen bijtijds met trainen. Hiervoor heeft ze dan dus ook al wat extra's nodig. Op trektocht is mij aangeraden de dubbele hoeveelheid te voeren en dat tijdens de 1 na laatste dag weer af te bouwen.

Nu is mijn vraag: wat is geschikt om te voeren voor een fjord wat straks toch aardig aan het werk moet. Ik probeer zoveel mogelijk dagelijks een uur buiten te rijden. We hebben dat altijd nog zonder krachtvoer vol kunnen houden.

Wat moet ik voeren en wat zijn daar de kosten van?

Anoniem

Re:

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-04-06 14:55

Op zich zou je wel na het rijden slobber kunnen geven met daarin een vitaminesupplement als Energy Boost of Multivit 15 van Pavo (www.pavo.nl). Of voer het door een klein beetje krachtvoer, al is het 250 gram..
En het is voorjaar en het gras gaat weer flink de lucht in schieten en dat bevat ook zeer veel voeding. Kijk wel uit dat je paard niet teveel voorjaarsgras eet ivm met hoefbevangenheid.
Verder wens ik je dan veel plezier op trektocht & succes met trainen !

mjet

Berichten: 1383
Geregistreerd: 28-09-01

Re:

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-04-06 22:11

Ik maak regelmatig tochten met mijn fjord en ze krijgt een kwart schep mussli zonder haver , een handje draversbrok en 50 gram vitamine brokjes van pavo (pavo vital). Ik rij behorlijk pittig op de andere dagen en daar doet ze het erg goed op. Ik geef mijn fjord zo min mogelijk om kans op bevangenheid tegen te gaan en er zit nu al zo veel in het gras dat je al moet oppassen. Wat dan dus wel belangrijk is zijn dus de vitamine korrels om te zorgen dat ze bij een lage voergift genoeg binnen krijgt.

Starks ga iki ook weer op vakantie met mijn fjord en dan krijgt ze een halve schep mussli en de rest hetzelfde. En energie zat om het uren vol te houden.

vergeet trouwens niet om toch gedegen dressuur te rijden met je fjord een paar keer per week, want zo krijg je een gedegen spieropbouw.
Buiten rijden is toch eenzijdig rijden tenzij je echt interval training gaan doen. Ik spreek helaas uit ervaring, want mijn fjord is door overbelasting en te veel gras spierbevangen geraakt. ze werd spierbevangen omdat ze zo goed getraind (wel eenzijdig door alleen maar buiten te rijden) was en niet hoefbevangen. Dat was mijn geluk.

Zo kwam ik er toch ook achter dat buitenrijden alleen niet genoeg is om je fjord op conditie te krijgen voor een vakantie. Krijg je eenzijdige spieropbouw.

Conditie krijg je met name door interval training en dat kan je wel in het bos doen

je mag me gerust PB en. Ik maak ieder jaar tochten