rare bultjes bij lies/flank.

Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
muiszje

Berichten: 3104
Geregistreerd: 04-01-04
Woonplaats: Am*dam!

rare bultjes bij lies/flank.

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 06-04-06 10:35

Hallo!

Eergisteren had mijn pony (30) opeens kleine bultjes bij de overgang van haar lies naar flank. (vooral waar de haren dan zo omhoog staan.)
Die kleine bultjes voelden redelijk hard aan, en er zaten kleine korstjes op.
Ze heeft er zo'n stuk of tien, dicht bij elkaar.
Op de rest van haar lichaam heeft ze niets ongewoons.

Uit de bultjes komt niets, en het doet haar ook gene pijn als ik eraan zit. De bultjes zijn ongveer zo groot als een halve vlierbes (van die hele kleine rode zure..) dus zo'n diameter van 1 cm.

Ik heb het met betadine gewassen en een huidverzorgde zalf op gedaan.

Nu vraag ik mij toch echt af wat het is? weten jullie dat?

(allergie? met de hooivork geprikt? ?) of?....

muiszje

Berichten: 3104
Geregistreerd: 04-01-04
Woonplaats: Am*dam!

Re:

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 08-04-06 09:14

niemand?

(ze krijgt trouwens als voer: subli pony-brok, Muesli, zemelen, wortels, FoeneGriek Knoflook en Zeewier en Glucosmanine (corts-flx). Misschien weten jullie of hier iets tussen zit wat een allergie kan opwekken?)

Anoniem

Re:

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-04-06 15:31

Alles wat je voert kan een allergie opwekken, ook als je het al jaren voert kan het opeens opkomen, dus dat is moeilijk te zeggen.
Ik zou het nog even een week in de gaten houden, reageert het niet op de wondzalf'behandeling' en worden het er meer, dan zou ik de DA contacten. Succes

Marmot
Berichten: 224
Geregistreerd: 13-11-05

Re: rare bultjes bij lies/flank.

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-04-06 18:47

Eén van onze pony's had laatst ook van die bultjes, volgens mijn instructeur kwam het doordat het gras weer ging groeien.
De bultjes waren met een dag of tien verdwenen (zonder behandeling).

muiszje

Berichten: 3104
Geregistreerd: 04-01-04
Woonplaats: Am*dam!

Re:

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 10-04-06 19:02

die van peps worden ook kleiner nu, heb er wel telkens zalf op gesmeerd, dus weet niet of het ook zonder behandeling weg zou zijn gegaan.
Zaten ze bij jullie pony's ook op die plek?