Mijn paard is niet vernageld gewest maar was heel gevoelig op de zolen. Ik ben natuurlijk gaan bekappen en dit helpt echt. Ik ben nu wel bijna een jaar bezig daarmee maar hij loopt echt super over de verharde weg. je hoeft niet bang te zijn dat de hoeven te snel slijten. Ze slijten af tot de lengte dat ze goed zijn en dan groeit het net zo snel aan als dat het slijt. Deze lengte word wel vaak gezien als te kort, maar is dan pas goed.
Om hem door de gevoelige periode te helpen kun je hem hoefschoenen aandoen. Dit heb ik niet gedaan. Ik weet niet wat ik van die dingen moet vinden en als je het rustig opbouwd met over het harde stappen gaat dat ook goed.
Als je door hebt dat ze erg veel last heeft gewoon weer even in de berm laten lopen. Maar soms is het ook even doorbijten en laten wennen aan het harde.