Moderators: Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola, Essie73
ze zeggen als je hem langer hengst laat worden dat dievaatbundel daar steeds dikker word, en daardoor het moeilijker word om hem te laten helpen. dus ook wat meer pijn voor de pony is. dit had ik gehoord van de dierenarts. de mooiste leeftijd is tussen 1 1/5 of 2 jaar.)
.

xDAANTJEE schreef:als je hem langer hengst laat word hij waarschijnlijk groter het kan nooit heel veel zijn, maar als je hem zo jong mogelijk castreerd heeft je pony er minder last van of het de haargroei beinvloed heb ik nog nooit van gehoord mijn pony was op zijn 5e gecastreerd en had dikke manen mijn paard is op zijn 2,5 gecastreerd en die heeft een heel klein plukje dit zal ook zeker aan het ras liggen en aan de voeding, als een jonge paarden langer op de wei staan worden ze ook groter.. (zeggen ze)

reactie was dus niet meer relevant 
_Jessica schreef:wel kijken niet reageren HANDIG!!
_Jessica schreef:wel kijken niet reageren HANDIG!!

Teuntje111 schreef:Ik zou hem NIET castreren, nog niet althans..
Wat er gezegd wordt in het topic van de 10-maanden oude hengst die gecastreerd wordt: zou die niet ook al die vrachten behang hebben gekregen als hij nog hengst was? Je kan het nu nooit meer weten, omdat zijn ballen er af zijn
De groei en de haardos van je paard is genetisch bepaald en niet afhankelijk van de hormonen. Wat echter wel lichtelijk hormoonafhankelijk is, is het in de breedte groeien van je paard. Paarden zonder testosteron (op veulenleeftijd gecastreerd) blijven vaak ranker/slungeliger. Wel zijn hengsten dus gespierder en breder in de borst, spiermassa op deze gebieden heeft wel een invloed van hormonen.
of dit voor ieder paard geld weet ik niet en dat zal het gewoon moeten uitwijzen.