Wie gespecialiceert in combi: Atrose+HKO+Sesamodoise+Spat?

Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Rivano

Berichten: 2286
Geregistreerd: 25-09-03

Wie gespecialiceert in combi: Atrose+HKO+Sesamodoise+Spat?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 13-03-06 00:09

Mijn 8 jarige paard heeft onder andere:
- aan beide voorbenen HKO klasse 4,
- uitgebreide spat in linker en rechter spronggewricht met osteolyse.
- rechts+ rechts voor: sesamodoise en atrose/omvorming in het kroongewricht.

(uitgebreide en volledige rapport opvraagbaar in het duits)

Nu klinkt het een beetje onwaarschijnlijk maar hij eet uitstekend, rent, bokt, springt en galoppeerd rond. Alleen in draf zie je hem kreupel lopen. In stap wat onregelmatig, maar in de galop gaat het prima. Hij is vaak lekker wild en onstuimig en speelt veel met andere paarden.

Nu zou je gezien de diagnose zeggen: Inslapen. Maar gezien het feit dat hij er nog zo schijnbaar prima mee kan leven, wil ik kijken of hij misschien pijnvrij in de wei kan staan.

Zijn er mogelijkheden?
pijnbestrijding?
behandeling?
Is er misschien een kliniek die onderzoek doet?

In duitsland zijn gelijke gevallen behandeld waar zelfs weer op gereden wordt na behandeling. (oa met schokgolf therapie)

Voordat ik hem in laat slapen wil ik zeker weten dat er niets meer aan te doen is en hij zelfs niet pijnvrij in de wei kan staan. Hij doet zelf in ieder geval of er niets aan de hand is. Hoewel hij gezien de diagnose amper voetje voor voetje zou moeten lopen crosst hij als een dolle stier nog vrolijk rond...

XJuul

Berichten: 9577
Geregistreerd: 07-03-01
Woonplaats: Den-Helder

Re:

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-03-06 12:04

Misschien behandeling met tildren. Heeft bij mijn pony met spat aangeslagen. Wel had zij beginnende spat en is het bij jouw paard natuurlijk in een veel verder stadium

Geloof dat tildren ook bij artrose en hko gebruikt wordt.

Rivano

Berichten: 2286
Geregistreerd: 25-09-03

Re:

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 13-03-06 15:19

flair schreef:
Misschien behandeling met tildren. Heeft bij mijn pony met spat aangeslagen. Wel had zij beginnende spat en is het bij jouw paard natuurlijk in een veel verder stadium

Geloof dat tildren ook bij artrose en hko gebruikt wordt.


Heb even op internet gekeken. Klinkt goed. Er staat ook bij dat het niet goedkoop is. Kun je een indicatie geven? Heeft iedere dierenarts dat in zijn assortiment dat je weet?

Citaat:
De resultaten zijn beter naarmate het middel zo kort mogelijk na verschijnen van de symptomen en stellen van de diagnose wordt toegepast.


Weet iemand misschien een kliniek die er onderzoek naar doet? Misschien loopt er wel een onderzoek naar paarden die al in een vergevorderd stadium zijn..

Fleurtje100
Berichten: 2700
Geregistreerd: 13-11-04

Re:

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-03-06 15:21

He Lotti,
Ik geloof dat Time van Saskia ook Tildren heeft gehad.. was idd best prijzig dacht ik en heeft bij hem uiteindelijk niet aangeslagen. Misschien dat zij iets of iemand weet? Heeft toch ook al veel gevallen gehad.
Succes!

XJuul

Berichten: 9577
Geregistreerd: 07-03-01
Woonplaats: Den-Helder

Re:

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-03-06 23:20

Prijsindicatie voor 10 keer inspuiten (dus ook 10 dagen op de kliniek) Ik zat rond de 1000 euro... Ik heb geen idee of elke DA dit in zijn assortiment heeft. Maar ik neem aan dat de grotere het zeker hebben. Renske20 haar pony heeft het ook gehad maar dan in infuusvorm (de 10 inspuitingen in 1 infuus) zij woont meer in jouw richting geloof ik.

Waar je je paard laat onderzoeken (nadat je gevraagd heeft of ze deze behandeling uberhaupt aanbieden) kan je natuurlijk laten beoordelen of tildren wel zin heeft bij jou paard.

Renske_

Berichten: 20558
Geregistreerd: 12-10-02
Woonplaats: het zonnige zuiden van NL

Re:

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-03-06 23:43

Tildren

mijn pony heeft
HKO fase4
vergroeide spat, maar verder gaan woekeren in de sprong zelf wat zeldzaam is
verbening van het hoefkraakbeen

ze heeft met de gewone spat&HKO fase 4 nog in de sport gelopen! zonder medicijnen

toen ze kreupel werd heeft ze ieder jaar en t 1ejaar 2x een infuus Tildren gehad
ze is er nogsteeds, vrolijk&gelukkig
dagelijks krijgt ze ook cortaflex en ze doet het super!
(destiny in mn profiel, ik kreeg van 1 DA advies inslapen, en 2e DA raadde rust/weidegang aan, tildren bestond toen nog niet, toen dat op de markt kwam heeft ie me dat alsnog aangeraden, met succes!)

ze is wel met pensioen, maar af en toe een bosritje doet ze met plezier
ze is nu 16, op haar 8e kreeg ze spat, 9e HKO fase 4 en 3 jaar later ongeveer woekerde de spat extreem verder en werd ze kreupel, maar sinds ze tildren krijgt is ze stabiel!

[edit] zie nu dat flair me idd al noemde

nog ff 1 tip, vraag even de prijs op van te voren! vriendin van me was over de 500 euro kwijt in Someren, ik was in Reusel 330 euro kwijt, voor exact hetzelfde!! alleen een infuus Tildren en een lichte verdoving om rustig te blijven staan met het infuus

Rivano

Berichten: 2286
Geregistreerd: 25-09-03

Re:

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 14-03-06 03:17

Renske20 schreef:
maar sinds ze tildren krijgt is ze stabiel!


Is tildren alleen bedoeld om "het" te stoppen? Of ook om de situatie beter te maken? Zou hij bijvoorbeeld weer regelmatig kunnen draven?

Renske20 schreef:
nog ff 1 tip, vraag even de prijs op van te voren! vriendin van me was over de 500 euro kwijt in Someren, ik was in Reusel 330 euro kwijt, voor exact hetzelfde!! alleen een infuus Tildren en een lichte verdoving om rustig te blijven staan met het infuus


goede tip! Is best een verschil ja....
Alleen wordt die lichte verdoving waarschijnlijk een zware, want met lichte verdoving kan hij nog prima naar dierenartsen trappen hebben we gemerkt. Alleen het mikken gaat wat minder.

Fleurtje100 schreef:
Ik geloof dat Time van Saskia ook Tildren heeft gehad..


Saskia is ook ondertussen wel ervaringsdeskundige geworden... Die heeft ook echt pech steeds. Hopelijk vindt ze nu een gezond blijvertje.

Vraag me alleen af of Tildren geschikt is voor een paard die er al zo lang mee rondloopt en waar door de vorige eigenaresse nooit iets aan gedaan is. Want als Tildren het alleen stopt dan is dat eigenlijk te weinig, of ik zou het moeten combineren met pijnstillers.

Renske20 schreef:
ze is wel met pensioen, maar af en toe een bosritje doet ze met plezier


Als ik hem geschikt kan maken voor af en toe een bosritje... Dat zou super zijn!! Dan ga ik er helemaal voor. Dat cortaflex zal ik ook even opzoeken wat het is en doet.

XJuul

Berichten: 9577
Geregistreerd: 07-03-01
Woonplaats: Den-Helder

Re:

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-03-06 10:47

Blijkbaar is het infuus dus ook veel goedkoper dan 10 inspuitingen.
Ik heb het gechecked en was voor foto's van beide achterbenen, kreupelheidsonderzoek, verdoving, kalmeringsmiddel, speciaal beslag achter, 10 dagen kliniek inclusief voer, 10 inspuitingen tildren rond de 800 euro kwijt. Dus niet alleen de 10 inspuitingen (zo'n 500 euro) maar evengoed blijft het duur.

XJuul

Berichten: 9577
Geregistreerd: 07-03-01
Woonplaats: Den-Helder

Re:

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-03-06 10:52

Oh en wat de spat betreft (de rest kan ik niks over zeggen)

Mijn DA heeft mij verteld dat bot dat al weggegeten/aangemaakt is geen zeer meer doet. Vooral het wegvreten van bot veroorzaakt de pijn bij spat, tildren zet dit stop (wanneer het aanslaat 60% kans) en daardoor heeft het paard de pijn niet meer en heb je dus kans dat je paard weer bruikbaar is. Omdat er bot weggevreten is komt het natuurlijke proces van bot aanmaak op gang (wat dan vaak op de verkeerde plekken komt bij spat) Dit proces doet geen zeer maar zorgt in 50% van de gevallen dat de spat vergroeit en het paard er geen pijn meer aan heeft, wat hem geschikt maakt voor licht recreatief werk.

Ik heb geen idee of jouw paard hierdoor bruikbaar kan worden aangezien hij nog meer kwalen heeft dan spat. Bij mijn pony is dat wel het geval, ik ben haar nu aan het opbouwen, over 2 weken begin ik met een drafje.

Renske_

Berichten: 20558
Geregistreerd: 12-10-02
Woonplaats: het zonnige zuiden van NL

Re:

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-03-06 12:55

wat flair hierboven zegt klopt precies! ben trouwens nogsteeds blij voor je dat het met flair zo goed gaat!
het ontstekingsproces waarbij spat het bot aantast dat doet pijn en geeft kreupelheid, Tildren stopt dat proces en ondersteund het natuurlijke proces waarbij er nieuw bot wordt aangemaakt, de spatgewrichtjes(waar de spat zit, net onder de sprong) groeien dan aan elkaar vast en de meeste paarden lopen dat weer aardig goed
die van mij heeft nog M1 dressuur en L springen gelopen zonder tildren maar met spat&HKO fase4, tildren bestond toen helaas nog niet en ze heeft een jaar rust op de wei gehad
3 jaar daarna is de spat opnieuw verder gegaan., er werd veel meer bot aangetast en er gingen stukjes aan elkaar zitten die helemala neit aan elkaar kunnen zitten omdat het been dan niet meer goed bewogen kan worden
ze leek verder gewoon vrolijk dus ik liet haar mooi op de wei staan, en toen ik van mn DA over Tildren hoorde heb ik dat dus geprobeerd
ze had dus al heel wat jaartjes gewone spat&HKO fase 4 en al zeker een jaar rust&weidegang met de extreme spat voor ze Tildren kreeg, en nog heeft het super geholpen!

voor ze Tildren kreeg had ze sinds de spat verder was gegaan geen galopsprong meer, ze huppelde met 2 stijve achterbenen naast elkaar ipv een mooie galopsprong te maken
sinds ze Tildren krijgt scherut ze weer vol gas door de wei, emt ee echte galopsprong
maar omdat er bij haar dus veel meer aan elkaar zit dan bij gewone spat kan ze linksachter in draf niet ver genoeg onder haar lochaam etten om zuiver te draven, rechtuit gaat wel maar wendinen niet

alle foto's in mn profiel zijn gemaakt nadat ze dus met 'pensioen' is gegaan omdat ze kreupel werd omdat de spat dus ineens weer verder was gaan woekeren
als je haar rontgenfoto's ziet geloof je niet dat ze zo kan lopen!

SunnyBoy
Berichten: 437
Geregistreerd: 20-05-03

Re:

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-03-06 16:57

Sunny is nu bijna 14 jaar en vanaf zijn 8e jaar is er bij hem HKO ontdekt. Speciale ijzers gehad, homeopatische druppeltjes etc etc. Er kwam op een gegeven moment een vorm van spat bij. Namelijk een haak aan zijn spronggewricht. Hij had ook al een haakje aan zijn kootgewricht. De DA had al voor de derde keer gezegd dat het toch echt beter was om hem in te laten slapen.
Ik heb toen 2 dingen gedaan:
Ik heb les genomen van Betsie hier van Bokt op de antoine de bodt manier en ik ben van stal veranderd zodat hij veel naar buiten kan i.p.v. op stal staan.
Hij is wel afgekeurd bij de verzekering en heb hem daarvan teruggekocht (bedankt nog Renske voor het advies) maar geloof het of niet, het gaat alleen maar beter met hem eigenlijk.
Hij gedraagd zich als een 3 jarige soms, hij is blij, gezond, niet echt kreupel. Ik noem het dat hij een slag in zijn wiel heeft. Je kan wel zien dat hij met 1 achterbeen wat 'trekt'. Maar dat vind ik zelf nog een groot woord hoor.
Zorg in ieder geval dat je paard meer dan voldoende op de wei kan want bewegen is naar mijn idee het beste remedie wat er is. Voor de rest moet je van alle medicijnen die hierboven geoemd zijn gewoon voldoende info opvragen om te kijken of het voor jouw paardje goed kan zijn.
Succes in ieder geval ermee en ik waardeer al heel erg dat je wat WILT proberen.
groetjes Joyce

Rivano

Berichten: 2286
Geregistreerd: 25-09-03

Re:

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 14-03-06 19:11

Allemaal super bedankt voor de informatie!!
Dacht eigenlijk dat ik met een kansloze onderneming bezig was. Maar dit klinkt allemaal erg bemoedigend.


SunnyBoy schreef:
Ik heb les genomen van Betsie hier van Bokt op de antoine de bodt manier en ik ben van stal veranderd zodat hij veel naar buiten kan i.p.v. op stal staan.


Heb hem om die reden ook van stal verplaatst, hier kan hij de hele dag buiten in de winter, en in de zomer 24 uur. En wat het lessen betreft, die stond ook al op mijn lijstje. Niet zozeer echt lessen, maar ik wilde hem 2 weken helemaal absoluut pijnvrij inspuiten en dan naar Marijke de Jong gaan (ook Antoine de Bodt methode) zodat hij (zonder iemand op zijn rug) kan leren hoe hij het beste moet lopen. Als de pijnstilling daarna is uitgewerkt heeft hij vast nog wel onthouden hoe het ook al weer moest dat stappen en draven. Dat in combinatie met Tildren, Bute-less en Cortaflex, en ... je zou er toch bijna van gaan denken dat hij weer een echt paardje wordt en geen inslaapkandidaat.

SunnyBoy schreef:
Succes in ieder geval ermee en ik waardeer al heel erg dat je wat WILT proberen.


Maar ik ben dan ook niet goed snik... grinnik.
Wil je het hele verhaal weten, zie dan:
http://www.bokt.nl/forums/viewtopic.php?f=13&t=520733&hilit=
Laat je niet afschikken door het begin, het verhaal begint een stukje naar beneden.

Rivano

Berichten: 2286
Geregistreerd: 25-09-03

Re: Wie gespecialiceert in combi: Atrose+HKO+Sesamodoise+Spa

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 14-03-06 19:32

Moet hij voor het infuus ook naar de kliniek? Of doen ze dat op stal?

Mist

Berichten: 9704
Geregistreerd: 17-02-03
Woonplaats: noord brabant

Re:

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-03-06 20:58

Ik heb mijn paard nu al 3x (jaarlijkse onderhoudsdosis) thuis met tildren laten behandelen, gewoon in de stal dus- en zonder verdoving, want als ik erbij ben staat ie gewoon stil.

Mijn paard heeft nu al 15 jaar arthrose + HKO RV4 LV 2-3

_Anke_

Berichten: 2409
Geregistreerd: 06-10-04
Woonplaats: Zuid - Limburg

Re:

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-03-06 11:58

Mijn paard Chrijtzen is ingespoten geweest met tildren voor kissing spine en nog iets, maar ben de naam vergeten. De behandeling bij de Bosdreef kostte ongeveer 600 euro en bij de eigen dierenarts iets goedkoper!

Mocht je naar AdB gaan met je paard, dan zou ik em niet laten inspuiten, aangezien je geen geld terug krijgt mocht het niet baten als de behandeling niet aanslaat bij hem.

Bij mijn paard heeft de Tildren behandeling helaas niet geholpen en was het voor een korte tijd een pijnstiller.

scoobydoo

Berichten: 2269
Geregistreerd: 09-09-03

Re:

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-03-06 13:05

hoi hoi,
tildren kan idd ook in een infuus gegeven worden en dat kost rond de 400 euro.
sommige dierenartsen doen het op lokatie andere doen het in de kliniek.
ik heb zelf een paard met een been probleem door enorme blunders in een kliniek in nederland en hebben zelfs gezegd dat hij ingeslapen moest worden.
ik ben met hem naar belgie gegaan en die kunnen daar zo ontzettend veel.
ongelooflijk.
van cortisonen willen ze niks weten want dat is echt troep maar hun hebben wel andere middelen die wel werken.
ook zijn ze een kei in operaties.
geef het niet zomaar op.
als ik je advies mag geven ga ook een keer met je paard naar belgie.
ze behandelen veel topsport paarden in heel de wereld en staan zeer hoog aangeschreven.
als hun iets niet kunnen behandelen dan kan niemand het.
wil je verder info hebben pm me maar.

Rivano

Berichten: 2286
Geregistreerd: 25-09-03

Re:

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 16-03-06 16:48

scoobydoo schreef:
wil je verder info hebben pm me maar.


Gedaan!

littleroosie

Berichten: 6268
Geregistreerd: 16-05-01
Woonplaats: Oldemarkt

Re:

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-03-06 13:30


ShirleyA

Berichten: 2001
Geregistreerd: 08-09-03
Woonplaats: Purmerend

Re: Wie gespecialiceert in combi: Atrose+HKO+Sesamodoise+Spa

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-03-06 14:09

Op 16 april en op 2 juli hebben we op onze stal (www.taamsstables.nl) n clinic v AdB. wellicht kan je komen kijken hoe hij met paarden werkt en hoe de paarden daarop reageren. Er zijn per dag 10 paarden 3 kwartier aan het werk onder zijn begleiding, dus volgens mij is er een heleboel te leren. Kosten om te komen kijken is 10 euro. Voor meer info kan je pb-en.
Goed dat je nog v alles wil proberen voor je paard! In nov kreeg ik ook slecht nieuws over mijn paard maar de arts zag nog wel n kans! Die heb ik gepakt: heel rustig aan doen en met n fysio elke 3 weken n nieuw schema maken. We mogen nu 12 rondjes draf en 6 galop: genieten voor mij en mijn paard! Als ik zie hoe mijn paard nog geniet ben ik blij dat ik de kans genomen heb! Wens je alle sterkte en geluk.

Rivano

Berichten: 2286
Geregistreerd: 25-09-03

Re: Wie gespecialiceert in combi: Atrose+HKO+Sesamodoise+Spa

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 18-03-06 22:03

ShirleyA schreef:
Op 16 april en op 2 juli hebben we op onze stal (www.taamsstables.nl) n clinic v AdB. wellicht kan je komen kijken hoe hij met paarden werkt en hoe de paarden daarop reageren.


Ben bekend met zijn mogelijkheden. Maar dan via Marijke de Jong. (zij traint paarden op dezelfde manier als AdB. (rechtrichten, hoefkatrol , etc.)
Bedacht me net dat ik het in een ander topic geschreven had, maar mijn behandelplan wat ik tot nu toe bedacht heb is:

- Infuus Tildren.
- voor 2 weken (eventueel pijnvrij laten inspuiten) en die 2 weken naar Marijke de Jong voor training zodat hij kan leren goed te lopen.
- Bute-less (beginnen met de 3 daagse stoorkuur, dan de normale dosering)
- Cortaflex Double Strenght/ of Cort-vet via de dierenarts. (ook beginnen met de 3 daagse stootkuur en dan de normale dosering.)

Bij geen effect: bezoekje aan een gespecialiseerde kliniek in belgie.

En met Marijke de Jong bedoel ik eigenlijk AdB, maar dan in de persoon van Marijke de Jong.

Moeilijk is wel dat hij te kreupel is om op te rijden, met moeite draaft, en ook niets meer gewend is. Dus hij moet eerst wat beter zijn voordat je er een berg geld tegenaan gooit voor een intensief weekje/maandje Marijke de Jong of AdB.

Renske_

Berichten: 20558
Geregistreerd: 12-10-02
Woonplaats: het zonnige zuiden van NL

Re:

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-03-06 23:13

ik heb betere ervaringen met cortaflex dan met cort-vet, geen idee hoe dat kan maar mn pony reageerde veel beter op de gewone cortaflex
maar dat is helaas ook weer per paard verschillend waar ze wel/niet op reageren qua supplementen