Mijn 24 jarige bijrijpony is in korte tijd 2 x hoefbevangen geweest (het zoontje van de eigenaar denk dat ze een crossmotor is en galopeerd zo een kwartier achterelkaar , hoefbevangen dus door overbelansting en bij de 2e keer door rijden bij kreupelheid). Beide keren was ik er erg snel bij en d'r hoeven zijn dus niet gekanteld. De 2e keer heb ik d'r 3 weken op rust moeten zetten van de DA en ipv lucerne (wat ze alleen nog maar kreeg want biks kreeg ze na de 1e keer al niet meer) geweekt hooi moest geven. Hij heeft echter niet echt gezegd hoeveel.
Ze krijgt nu volgens mij 's ochtends een plak hooi en 's avonds 1. Als ik er 's avonds ben geef ik dr meestal wat meer. En als ik er 's middags ben geef ik d'r meestal ook wat hooi. (moeillijk te schatten hoeveel precies, omdat het door het natmaken niet meer in plakken zit)
Nu vroeg ik me af, is dit genoeg? Kan je teveel hooi voeren? Ze is nu natuurlijk erg gevoelig om nog een keer bevangen te raken. Maar het is wel het enigste wat ze krijgt op een dag. Ze wordt dagelijks gestapt aan de hand, wisselend van 10 minuten tot een half uur. De rest van de dag staat ze in de paddock 's nachts in een box met vlas.
En dan had ik nog een vraag, is geweekt hooi echt goed voor een bevangen pony? Beter dan gewoon droog hooi?
Heleboel vragen, maar hopelijk kan iemand me er mee helpen