mijn 28 jarige pony krijgt in de winter altijd een superdikke vacht, ik doe hem elke winter en deken op en begin er zo vroeg mogelijk mee om te voorkomen dat de vacht zo dik wordt, maar elk jaar is het raak. door zijn dikke vacht komen er allemaal kleine beestjes, vachtluis.
zo te zien heeft hij er zelf geen last van, maar wij hebben nog meerdere paarden. Wie weet een middel om ze te voorkomen? of om ze te bestrijden?
bij de DA kun je wel een middel krijgen om ze weg te laten gaan. Vergeet niet ook je deken te ontsmetten, als hij elk jaar dezelfde deken op krijgt kunnen daar ook nog eitjes in zitten! Ook borstels e.d. ontsmetten!
Misschien ook iets extra's geven voor zijn weerstand. Dan heb je kans dat hij wat minder aantrekkelijk is voor die beestjes (ze pikken een zwak dier uit). Verder de tips die hierboven staan: goed wassen, bijhouden en ontsmetten (dekens enz)
Is het nodig dat hij een deken opheeft? Zijn vacht komt er toch wel, dus koud krijgt hij het niet waarschijnlijk... Als hij beschut kan staan, is dat volgens mij geen probleem.
voor honden en katten heb je zo'n spuitbusje tegen vlooien frontline ofzo geloof ik heet het.. goed op de vacht spuiten en na 2 weken herhalen en alle dekens bostels en alles goed ontsmeten..
Onze merrie had het afgelopen week. Ik heb er vlooienmiddel opgespoten van het merk Frontline en het is over. (ik heb haar wel geschoren, maar dat zat al in de planning.)
-wassen met dat antiluis spul ook je deken borstels halster etc etc -als je de laatste voor de winter wormen middel met invermectine neemt dat werkt ook goed tegen luis (is geen garantie overigens maar maakt de kans wel vele malen kleiner) -veerust schijnt idd ook goed tegen luis te werken -frontline is een "paarden middel" zou dit zeker in goed overleg met de da doen , zeker ivm toegestane hoeveel heid (voor een kat hond ed is die bekent weet niet hoeveel je veilig op een paard kunt gebruiken is echt PUUR gif!!)
ik zeg ook in overleg met ivm de veilg te gebruiken hoeveelheid nu ku je het ook in dieren speciaal zaken halen maar tot een paar jaar terug was het enkelt via de da te verkrijgen