Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola
rina schreef:effe heel off-topic, oosterhof merk je dat je paard soepeler gaat lopen??
en on-topic, nee wist ik niet. ik gebruik het ook niet, maar ben wel blij met de info (zat er nl over te denken het te gaan voeren).
). jiehaaa schreef:Ik ben sowieso wat voorzichtig met dat zelfdokteren wat een hoop mensen tegenwoordig doen... In de gids en op de site van de Paardendrogist staan voornamelijk zaken die je in principe helemaal niet nodig hebt! Al die supplementen en mengseltjes, hardstikke leuk hoor, maar nodig?
Als er wat met je paard is, zou ik zeggen: Bel EERST de veearts. Als die aanraadt om iets extra door het voer te doen, ok, maar ga niet zomaar zelf dokteren.
Zo zie je maar weer wat er kan gebeuren als je eigenlijk niet weet wat je doet. (goede bedoelingen doen soms meer kwaad dan je lief is!)
oosterhoff schreef:Als je normaal geen azijn voert maar nu wel dan is de zuurgraad van het voer toch hoger dan normaal dus is het daar binnen toch ook zuurder? Is voor mij al lang geleden dat ik scheikunde heb gehad en ik weet al helemaal niets van hoe de maag werkt.
Ibbel schreef:oosterhoff schreef:Als je normaal geen azijn voert maar nu wel dan is de zuurgraad van het voer toch hoger dan normaal dus is het daar binnen toch ook zuurder? Is voor mij al lang geleden dat ik scheikunde heb gehad en ik weet al helemaal niets van hoe de maag werkt.
Tenzij je je paard zoutzuur voert, is álles wat je erin stopt minder zuur dan de maaginhoud. De pH van wat je voert, heeft invloed op de hoeveelheid zoutzuur die je paard aanmaakt. Geef je zuurder voer, dan zal je paard zelf minder zoutzuur aanmaken. Maar het paardenlichaam wil de maag op een bepaalde, lage, pH hebben. Die is er ook niet voor niks, die is nodig om het verteringsproces op gang te brengen.
Daarna wordt de maaginhoud weer keurig op een pH van ongeveer 7 gebracht, door stoffen in de 12-vingerige darm.