weet echt niet meer wat ik moet doen.

Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
biancavw
Berichten: 157
Geregistreerd: 21-03-05
Woonplaats: krimpen aan den ijssel

weet echt niet meer wat ik moet doen.

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 15-09-05 13:56

ik zal het allemaal wel even uitleggen.
ik heb nu zins 3 maanden ongeveer een hele lieve ruin.
voor het kopen kon ik hem al een paar maanden en was alles goed. hij reed in manege lesse meestal 1 uur per dag alleen op woensdag en zaterdag 2 uur. maar nu had ik hem gekeurd maar hij liep heel slecht op zn achterhand (links) maar dat zou met trainen over gaan ook wou hij haast nooit zn benen optillen om ze bijv. uittekrabben. maar hij is toch goed gekeurd. Nou heb ik hem voorzichtig minder werk laten doen en hem een tijdje na het afbouwen rust gegeven. alleen nu valt hij heel erg af( was al nietzo dik ) maar heb hem wel goed ontwormd, en hij krijgt gwn goed te eten ( hij krijgt zelfs al mais en merrie brok om hem dikker temaken.) en hij heeft nu ook allemaal kwaaltjes ( 2 hoefzweren loopt stokkreupel) dus wij terug naar een andere dierenarts en opnieuw gekeurd wordt hij op 3 benen en zn rug zwaar afgekeurd. maar omdat hij een hoefzweer had kon de dierenarts niet helemaal een goed beeld geven ondanks 3 benen helemaal verdoofd werden. dus nou moet ik hem een paar weken longeren alleen stap en draf zonder iets erop of eraan. maar nu liep hij eergisteren aardig goed (niet kreupel) en nu kwam ik gister en is hij weer stok kreupel ( dat was al 3 maanden zo als hij maar iets doet is hij gelijk weer kreupel.
heeft iemand hier miss ervaring mee of weet iemand wat ik kan doen ik weet het echt niet meer

bij voorbaat dank
groetjes bianca
ps sorry voor het lange verhaal

WowAmigo
Berichten: 4919
Geregistreerd: 22-07-05

Re: weet echt niet meer wat ik moet doen.

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-09-05 14:04

Dat is wel erg voor je zeg! Wat raar dat ie de eerste keer goed is gekeurd, ik neem aan dat je erbij hebt verteld dat ie voor de sport gebruikt ging worden? Als aangetoond kan worden dat dat paard niet goedgekeurd had mogen worden voor de sport dan kan je de koop volgens mij ongedaan maken. Tenzij de dierenarts al een bemerking had gegeven en jij hem toch hebt gekocht, maar ze hebben aangegeven dat het met trainen beter zou moeten worden.

Volgens mij zijn zulke dingen al eens in een artikel in de Hoefslag besproken, kijk eens op hun website, of schrijf een brief naar de Bit ofzo, dan kan je misschien goed advies krijgen.

Eerlijk gezegd lijkt het me een bak ellende, het paard kan er niks aan doen, maar dit was ook jou bedoeling niet denk ik?

biancavw
Berichten: 157
Geregistreerd: 21-03-05
Woonplaats: krimpen aan den ijssel

Re: weet echt niet meer wat ik moet doen.

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 15-09-05 14:08

de koop omdraaien gaat niet meer ik heb hem van de manege eigenaar gekocht en die zijn verhuist naar belgie ( woon zelf in nederland) en zei hebben allemaal rechtzaken op hun naam staan en wijgeren hem terug tenemen ik heb wel gezegt tegen de dierenarts dat hij voor springen gebruikt moet worden. maar hoe hij er nu uit ziet kan er nooit meer op hem gereden worden en kan hij alleen een beetje in de wei staan.

we hebben ook fotos gemaakt maar daar was weer niks op tezien maar hij loopt gewoon echt niet goed.
bedankt voor de reactie

daffodil

Berichten: 10539
Geregistreerd: 12-11-03

Re: weet echt niet meer wat ik moet doen.

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-09-05 14:12

wil je mij pm-en welke dierenarts deze gekeurd heeft??

biancavw
Berichten: 157
Geregistreerd: 21-03-05
Woonplaats: krimpen aan den ijssel

Re: weet echt niet meer wat ik moet doen.

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 15-09-05 14:20

ik heb u een pm gestuurd
zijn der nogmeer mensen die mij kunnen helpen
groetjes bianca

biancavw
Berichten: 157
Geregistreerd: 21-03-05
Woonplaats: krimpen aan den ijssel

Re: weet echt niet meer wat ik moet doen.

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 15-09-05 15:20

plzz kan iemand mij helpen ??
groetjes

Alani
Berichten: 1729
Geregistreerd: 14-06-05

Re: weet echt niet meer wat ik moet doen.

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-09-05 15:41

Ik vraag me af hoe een dierenarts (klinisch) kan keuren terwijl hij hoefzweren heeft. Da's overigens niet ernstig wel vervelend. Hoe was hij op de foto's? Zijn er beengebreken geconstateerd?

Geef de moed nog niet direct op, ondanks dat de koop niet mee ongedaan kan worden gemaakt (of geld terug). Probeer een behandeling/oplossing te zoeken.
Hoe oud is je paardje?
Vwb het verliezen van gewicht; is hij verhuisd naar een andere stal? Dan zou het mogelijk spanning oid kunnen zijn.
Hoe dan ook ik vind het harstikke vervelend voor je. Sterkte!
gr. Alani

biancavw
Berichten: 157
Geregistreerd: 21-03-05
Woonplaats: krimpen aan den ijssel

Re: weet echt niet meer wat ik moet doen.

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 15-09-05 15:55

ja hij is wel verhuist maar heeft het hier juist veel meer naar zn zin.
hij heeft hem kunnen keuren door zijn benen teverdoven.

neej op de fotos is niks aangetroffen.

biancavw
Berichten: 157
Geregistreerd: 21-03-05
Woonplaats: krimpen aan den ijssel

Re: weet echt niet meer wat ik moet doen.

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 15-09-05 15:56

o hij is trouwens pas 8geworden

WowAmigo
Berichten: 4919
Geregistreerd: 22-07-05

Re: weet echt niet meer wat ik moet doen.

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-09-05 16:15

Volgens mij moet je haast de arts kunnen aanklagen? Normaal gesproken keuren ze toch niet bij duidelijke kreupelheid, dan is er toch niet met zekerheid te zeggen of ie goed is? Bij katrolcontrole verdoven ze ook! Ik snap dat er bij de vorige eigenaren niks meer te halen valt in deze situatie, maar die dierenarts lijkt me ook niet helemaal zuiver op de draad! Ik zou ergens goed juridisch advies vragen en in de tussentijd kijken hoe je je paard weer op de been krijgt. Misschien is een osteopaat een goed idee voor hem, of ik heb ergens een topic gezien over iemand die paarden goed op de been kon krijgen, maar ik weet niet meer wie dat was en waar het nou precies over ging. Misschien dat de andere bokkers een idee hebben?

Ik zie trouwens dat de foto's goed waren, dat is al een opluchting, toch? Kijk anders ook eens op www.hoefkatrol.com, Antoine de Bodt schijnt al veel paarden weer op de been te hebben gekregen, ben er zelf ook geweest en was enthousiast.

Succes!

borak
Berichten: 3
Geregistreerd: 04-06-05

Re: weet echt niet meer wat ik moet doen.

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-09-05 18:11

Hey,
heb je al geprobeerd om hem van zijn ijzers af te halen (als hij op ijzers staat tenminste?) De hoeven hebben van zichzelf een super zelfherstellend mechanisme.


Suc-6 met je paardje

Edit anya: a.u.b. niet dit topic aangrijpen om een bepaalde methode van bekappen aan de mens te brengen. TS stelt een ander soort vraag.
Laatst bijgewerkt door Anya op 15-09-05 19:39, in het totaal 1 keer bewerkt
Reden: edit anya: verwijzing naar site gewijzigd. Geen onderdeel vraag TS.

Janski

Berichten: 6497
Geregistreerd: 03-03-04

Re: weet echt niet meer wat ik moet doen.

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-09-05 18:56

Ga voor dat je je stort op natuurlijk bekappen en anders rijden eerst even goed naar die DA luisteren .. leuke alternative geneeswijzen maar al die mensen op de sites zijn GEEN DA. En genezen helemaal niks maar leren je omgaan met problemen. Daarvoor heb je eerd wel een duidelijk beeld nodig van wat er precies an de hand is.

Verstandig lijkt me voor je verder gaat misschien toch even een te kijken wat het paard precies heeft. Als de foto's allemaal goed zijn dan is de thermoscan een goede metode om problmen op te sporen. Niet heel veel DA's hebben dit maar het geeft een aardige indicatie van waar de kwaal kan zitten.
Natuurlijk bekappen vind ik met die zoolzweren absoluut geen goed plan! Een Natuurlijk bekappen kan geen zoolzweren netjes uitsnijden, laat dit aub aan een goede smid of DA over.

Een paard dat kreupel loopt mag op een aankoop keuring NOOIT goedgekeurd worden DA's mogen hierbij geen positief aankoopadvies geven. Zeker niet als ie positief is op buigproeven.

Ik zou als ik jou was overleggen met de verkoper en eventueel een jurist.

Wt je paardje betreft, een goede DA is erg belanrijk iemand die echt op paarden is gespecialiseerd. Herstel is soms een lange weg meid. Veel succes ermee.

heleenxx

Berichten: 3796
Geregistreerd: 16-11-04
Woonplaats: Noord-Holland

Re: weet echt niet meer wat ik moet doen.

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-09-05 20:56

Hoi,
Laat eens een goede osteopaat naar je paard kijken. Een ex-manegepaard zal zeker een slechte rug hebben en andere problemen. Een osteopaat bekijkt het hele paard en zal veelproblemen kunnen verhelpen.
Succes ermee!

Babootje

Berichten: 29796
Geregistreerd: 25-06-05

Re: weet echt niet meer wat ik moet doen.

Link naar dit bericht Geplaatst: 15-09-05 21:37

Terug brengen!!! Desnoods met een rechtszaak hoor. Je hebt je paard van een handelaar gekocht en dan geldt het consumenten kooprecht. Dat betekent dat je een half jaar de tijd hebt om de koop ongedaan te maken.
Beter nog, als de veearts iets kan vinden dat er al zat voor aankoop (zoals artrose of zoiets); kan zijn dat er iets zit dat nu net niet op de normale aankoop rontgenfoto;s gaat. Laat er goed naar kijken!!
Thermoscan, zeker aan te raden. Laat je informeren door een goede (paarden)jurist.

daffodil

Berichten: 10539
Geregistreerd: 12-11-03

Re: weet echt niet meer wat ik moet doen.

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-09-05 08:38

Ja dat gaat dus niet zoals je eerder in het topic gelezen hebt......terugbrengen is geen optie. En daarbij ik denk dat TS gewoon wil weten waar ze aan toe is, en dat paard terugbrengen dan weet je wel waar hij eindigt niet???

Maar goed, je hebt foto's laten maken, maar die zijn denk ik van zijn benen gemaakt? Ik zou als ik jou was een afspraak maken in Wassenaar bij de Raaphorst. Dit is een enorm goeie kliniek die behalve goed behandelt, ook gewoon erg eerlijk is. Als je in mijn profiel kijkt, zie je daar Impuls staan. Mijn man heeft ruim vier jaar met dit paard aangetobt, van kliniek naar kliniek en uiteindelijk zijn we dus in Wassenaar terecht gekomen. Daar werd pas goed duidelijk wat er aan de hand was. Toch weer geprobeerd t goed te laten komen, maar wij zijn wel gewaarschuwd vanaf de eerste keer dat de kans erg klein was. Het is dus ook niet gelukt.

Als je echt wil weten waar je aan toe bent, denk ik dat je naar een goede kliniek moet, gespecialiseerd in rug en beengebreken. Ik kan Wassenaar aanraden!

biancavw
Berichten: 157
Geregistreerd: 21-03-05
Woonplaats: krimpen aan den ijssel

Re: weet echt niet meer wat ik moet doen.

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 16-09-05 13:02

oke heel erg bedankt allemaal
ik ga er vanavond nog een keer goed over praten met mn vader.

over ijzers eraf halen:
toen ik hem kocht stond hij niet op ijzers en omdat hij slechter ging lopen ( zijn hoeven zijn aan de korte kant ) heb ik hem na aanraden op ijzers gezet maar het werd alleen maar erger dus die zijn er ondertussen al weer af.

Ik teminste nobel (mn paard) staat onder behandeling bij volears uit vlaardingen na aanrade van verschillende stalgenoten en die is ook gespecialiseerd in paarden ( teminste dat is mij verteld)

maar als ik meer weet dan zou ik het wel vertellen

groetjes bianca
en heel erg bedankt.