Hengstig

Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
IvysToeter

Berichten: 11986
Geregistreerd: 14-10-04
Woonplaats: Nieuwegein

Hengstig

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 26-05-05 09:56

Stomme vraag misschien, maar hoe kan je zien of een merrie hengstig is?
Ik weet dat je haar kan schouwen en laten opvoelen/scannen, maar ik vroeg me af of er nog andere (uiterlijke) kenmerken zijn bij een hengstige merrie.

Want dan weet ik tenminste waar ik de komende tijd op moet gaan letten (voor het geval Ivy stiekem gedekt is door wobbe).

quinoa
Berichten: 766
Geregistreerd: 16-05-05

Re: Hengstig

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-05-05 10:45

Nou hengstigheid kun je niet aan het uiterlijk zien, maar aan het gedrag. Vaak zijn ze zo gek als een deur, heel bewegelijk en druk en veel hinneken.

classic_life

Berichten: 2142
Geregistreerd: 17-03-05
Woonplaats: North Dandalup, Western Australia

Re: Hengstig

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-05-05 11:09

of als je ze op hun kont kriebelt dat ze dan helemaal met hun billen tegen je gaan staan. En misschien klinkt dit vreemd maar, ze doen dan net of ze gaan plassen en weer niet endan zo achter elkaar....

CarpeDiem

Berichten: 7419
Geregistreerd: 14-07-04
Woonplaats: Back in Brabant!

Re: Hengstig

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-05-05 14:26

Het verschilt heel erg per paard. Bij de ene merk je niet eens dat ze hengstig is, terwijl de andere je onderste boven loopt en denkt dat ze hengst is geworden, ipv hengstig..

Als je denkt dat je merrie gedekt is zou ik haar in elk geval laten scannen, dan wel opvoelen.. En niet afwachten of ze wel of niet hengstig wordt. Zeker als je neit eens weet waar je op moet letten. En let wel, er zijn merries die hengstig worden, ondanks dat ze dragend zijn!! Dus hengstig worden is niet 100% garantie dat ze dragend zijn!

En over het hengstig worden zelf, ik neem aan dat je je meriie kent, vaak knipogen ze (dus steken het onderste deel van de vulva naar buiten, en naar binnen, en naar buiten en naar binnen) bij een hengst, of een ander paard. Of ze knipogen als je er een warm water straal op zet (dus onder de staart).. Verder werkt inderdaad het kriebelen bij de kont heel goed, en verder ze plassen veel en kleine beetjes..Als ze goed hengstig zijn en rijp om gedekt te worden zelf "jus d' orange" Maar: Ken je merrie zou ik zeggen, als ze zich anders dan anders gedraagt grote kans dat ze hengstig is..