Tja idd je hebt vastliggen en vastliggen.
Die jongste van mij lag bij de vorige eigenaar al een keer vast o was met opstaan al vrij lomp (hij is groot en stevig). Toen ik hem verhuisde naar ZH ging hij naar een kleine stal. Deze plek had hij voorlopig totdat er wat vrij was.
Hij heeft dus idd vastgelegen en nu ben ik al 8 weken aan het rommelen. Hij had dus een flinke schouderblessure die iedere keer erger werd. Ik ben er goed ziek van heb net 4 weken kunnen rijden.
Vastliggen zegt niet je moet je nietgek laten maken door "penny"mensen die in alles maar foute dingen zien. Jij kent je paard en als je met rijden of doen en laten niets merkt is er niets aan de hand.
Ik zou het niet verstandig vinden als je rustig aandoet juist lekker doortrainen om de stijve spieren wat los te maken (als hijdie heeft). Op dat moment als het dreigt mis te gaan kan je altijd ingrijpen.
Zelf laat ik mijn paarden 1x in de 5/6 maanden controleren op de spieren puur voor mezelf en het paard.