wat houd nou eigenlijk hoefkatrol in..

Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
vencedor
Berichten: 9353
Geregistreerd: 27-05-04

wat houd nou eigenlijk hoefkatrol in..

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 10-05-05 11:46

ik wil er graag een beetje meer over weten want ik heb nl een bang vermoeden...(misschien wel onterecht hoor)

Bets

Berichten: 2807
Geregistreerd: 17-07-03
Woonplaats: LOON OP ZAND (SPRANG-CANARIA was het eerst)

Re: wat houd nou eigenlijk hoefkatrol in..

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-05-05 11:50

Zoek met zoekfunctie eens. Ook in mijn onderschriftlinks word er over hoefkatrolontsteking gesproken. Hopelijk heb je er wat aan.

Divine
Berichten: 2294
Geregistreerd: 31-03-05
Woonplaats: Op Limburgeringscursus

Re: wat houd nou eigenlijk hoefkatrol in..

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-05-05 12:12

Kort gezegd: Hoefkatrolontsteking (de volledige naam) is een slijtage aan het hoefkatrolmechanisme. De pezen aan de achterkant van het voorbeen lopen vanuit de knie over een beentje naar de hoef toe. Dit beentje fungeert dus als een katrol, waarover de pees "glijdt". Als het beentje van mindere kwaliteit wordt (het wordt ruw of er komen groefjes in), dan kan de pees er minder makkelijk overheen glijden. Dit geeft irritatie aan de pees en dit is pijnlijk voor het paard.

Paarden met hko willen minder graag strekken in draf, staan op rust vaak met het bewuste been naar voren en worden snel kreupel.
Wil je zekerheid hebben, ga dan naar een goede kliniek die ook foto's kunnen maken. Zij kunnen bij kreupelheid een kreupelheidsonderzoek doen (buigproeven etc) en naar aanleiding daarvan kunnen ze foto's maken van het hoefkatrolmechanisme.

Onlangs was mijn paard ook kreupel en was ik ook bang voor hko of artrose (slijtage). We zijn naar de kliniek geweest en bij het kreupelheidsonderzoek vertoonde ze alle symptomen van hko. Ik was natuurlijk meteen helemaal in paniek, maar toen ze foto's namen om de ergheid te bepalen bleek ze helemaal niets te hebben! Alle gewrichten waren perfect, geen enkel spoortje van artrose of hko. Ze heeft nu een maand op rust gestaan en deze week ben ik voorzichtig weer begonnen met rijden. Perfect! Waarschijnlijk heeft ze een kleine pees/spierblessure onder in haar been gehad.

Dus, als je er geld aan wilt spenderen en je wilt gewoon zekerheid hebben, dan zou ik een kreupelheidsonderzoek laten doen.

Jantien

Berichten: 6469
Geregistreerd: 25-03-02
Woonplaats: Zweden

Re: wat houd nou eigenlijk hoefkatrol in..

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-05-05 13:01

Zoek even op de pagina's van MD, hier is namelijk alles al over te vinden.