Bij de dierenarts is bij Flair de diagnose spat gesteld rechts achter in de sprong. Ze heeft toen een behandeling met tildren gehad en speciaal beslag achter.
Nou liet ik haar beslaan bij de dierenarts en dat is lastig. Ik heb toen aan de hoefsmid bij ons op stal gevraagd of hij haar ook op deze manier kon beslaan. Hij vroeg waarom ze zo moest staan en gaf als reactie dat ze geen spat had. Hij zei dat hij dat zou kunnen voelen en zien aan haar manier van lopen.
Hij legde uit dat ze geen speciaal beslag had en nog niet goed op haar achterbenen stond. Ze zou op een manier staan waarbij haar knieschijf bij elke pas zou wegschieten waardoor ze dat been niet onder haar lijf kon zetten. Vrijdag gaat hij haar bekappen en beslaan, het klonk allemaal logisch wat hij zei dus ik wil dit toch proberen.
Aan de andere kant is Flair wel op de foto gezet en daar was iets spatachtigs op te zien, maar zeker niet zo ernstig als foto's die ik op internet heb gevonden van een spatbeen. De hoefsmid vertelde mij dat bij elk paard wel wat te vinden is op de foto's en dat dit niet was waar Flair last van heeft.
Ben dus heel benieuwt hoe dit gaat aflopen...