hubble schreef:Een kennis van mij haar paard heeft regelmatig de hik. volgens de dierenarts en de kliniek kan dat niet. Als hij opgewonden is en zich druk maakt voor het rijden krijgt hij de hik. Zodra het bit in zijn mond zit ontspant hij en is het over.
Kan het echt niet dat een paard de hik heeft? Wat zou het dan zijn? Of hebben de da en de kliniek het mis en heeft hij echt de hik?
Hoi,
een paard kan in feite wel gewoon de hik krijgen, als er sprake is van tetanie.
Echter denk ik niet dat dat paard echt lijdende is aan tetanie, maar het zou misschien kunnen dat het dier wel gewoon de hik krijgt, en verder niets.
Door de stress voor het rijden, kan het dier misschien een beetje gaan hyperventileren, waardoor er als gevolg van een verandering in een aantal bloedgaswaarden (koolstofdioxide gehalte van het bloed daalt, dus pH van het bloed ook ietsjes) de concentratie ongebonden Calciumionen in het bloed gaan dalen, met als gevolg dat de hik kan ontstaan.
Zodra het dier onder het zadel weer tot rust is gekomen, kan het weer over zijn, als de hyperventilatietoestand dus ook is opgeheven.