Hoeven te kort??? HELP alsjuh.....!!!!

Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
xThalyx

Berichten: 4097
Geregistreerd: 30-11-01
Woonplaats: Zoetermeer

Hoeven te kort??? HELP alsjuh.....!!!!

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 17-11-04 09:44

Hallo allemaal,

Ik zal het jullie eerst even kort uitleggen. Mijn paard heeft toen ze 2 jaar was een misstap gemaakt uit de trailer bij haar vorige eigenaar. Hieraan heeft ze een litteken overgehouden aan haar linkerachterbeen. Ze is gekeurd voordat ik d'r keurde en daaraan dus ook... moest geen probleem zijn. Ik begon toen ze ruim 3 jaar was met zadelmak maken.. Alles ging goed totdat haar hoeven te kort werden en er achter ijzers onder moesten, toen begon het probleem!
2 weken nadat ze achter ijzers kreeg, had ik wedstrijd.. Inrijden ging goed totdat ik de ring in mocht.. Mijn paard ging in de eerste hoek gelijk op 3 benen. Ik werd gediskwalificeer, paard is kreupel.
Ik naar de inrijbak terug en uitgestapt ik eraf.. kijk ik.. Heeft ze dat litteken met der rechterbeen opengeslagen!
Ik dierenarts laten komen.. week gestapt daarna liep ze eigenlijk weer goed.
MAar ik vertrouwde het toch niet helemaal. Ik ben naar de kliniek gegaan foto's laten maken was dus goed mis.. zat een botwoekering op kootbeen en kroonbeen. Het viel niet weg te halen mbv operatie omdat er de spieren en pezen er te dicht langslopen.
Ik moest 2 maanden stappen.. daarna mocht ik weer rustig aan opbouwen. Maar nu is dus het probleem dat mijn paard niet zonder ijzers kan lopen omdat ze te kort worden.. en met ijzers slaat ze het litteken open.
Ik heb toch omdat ik het te toevallig vond van toen ze de ijzers achter kreeg dat ze hem opensloeg en daarvoorhad ze negrens last van dus ik heb ze er 4 -5 weken geleden er weer onder uit laten halen.
Mijn paard loopt nu sinds donderdag kreupel... en ik vraag me dus af of het ligt aan de korte hoeven. Het kan ook heel goed iets anders zijn.. maar der hoeven zijn gewoon te kort...
Ik smeer al 1 1/2 jaar elke dag hoefvocht en laurierzalf en ben sinds kort begonnen met rainmaker. Ik geef biotine en der hoeven groeien gewoon echt NIET!!
Maar wta zouden jullie nou doen? Eerst da laten komen om te kijke of het wel echt aan der hoeven ligt of toch eerst die ijzers er weer onder... en dat proberen..???
Ik heb al op internet gekeken naar het product Perfect Hoof en dat ga ik proberen.

Iemand nog ideeen??

Groetjes Ilona

PS sorry dat het toch een beetje een lang verhaal geworden is... Bloos

TeamSpirit
Berichten: 5818
Geregistreerd: 05-05-04
Woonplaats: De meern

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-11-04 09:49

ze staat dus nog wel op ijzers>?
dat begrijp ik even niet!
je kan je paardje achter ook beschermers omdoen zodat hij het niet meer open kan slaan

xThalyx

Berichten: 4097
Geregistreerd: 30-11-01
Woonplaats: Zoetermeer

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 17-11-04 10:11

TeamSpirit schreef:
ze staat dus nog wel op ijzers>?
dat begrijp ik even niet!
je kan je paardje achter ook beschermers omdoen zodat hij het niet meer open kan slaan


Ze staat nu voor op ijzers.. achter niet meer..
Ik heb dus alleen al 4 maaden al met beschermer gereden alleen wil graag weer gaan starten... dit moet dus zonder beschermers..
Ik had een dierenartsverklaring gehad voor het knhs dat ze niet zonder mocht starten.. maar ze zijn zo moeilijk bij dat knhs dat ze me geen dispensatie gaven..

xThalyx

Berichten: 4097
Geregistreerd: 30-11-01
Woonplaats: Zoetermeer

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 17-11-04 10:13

hier een foto van het litteken..
Afbeelding
Toen ik week geleden zonder beschermer reed, en ze nog goed liep.. toen leek het toch wel of ze met der rechterachterbeen echt dat linkerbeen probeert te ontlopen... dus ze gaat anders lopen om hem niet aan te tikken..
Dit merk ik ook aan dat ze niet goed buigt met der achterhand op de rechterhand..

ellepel

Berichten: 48838
Geregistreerd: 24-02-04
Woonplaats: assen

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-11-04 10:25

is het een idee om met hoefschoenen te gaan rijden?
mijn pony zijn hoeven groeien ook zeel langzaam. ijzers is een idee maar de jouw tikt zichzelf aan. dus vandaar die schoenen.
staat wel ergens info denk ik op internet

Antheman

Berichten: 11857
Geregistreerd: 08-02-04
Woonplaats: bij de plas

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-11-04 10:25

Overweeg eens een hoefschoen!

opala

Berichten: 6374
Geregistreerd: 14-06-01
Woonplaats: Almere

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-11-04 11:11

nemo schreef:
een botwoekering op kootbeen en kroonbeen. Het viel niet weg te halen mbv operatie omdat er de spieren en pezen er te dicht langslopen.


Die botwoekering zit er nog steeds

Kitten
Berichten: 1717
Geregistreerd: 12-05-04

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-11-04 11:27

Een (zeer goede) hoefsmid zou dit probleem voor je moeten kunnen oplossen, deels door de stand van de voet enigzins aan te passen, deels door aangepast beslag.
Het feit dat ze zich kapot trapt, doet vermoeden dat de stand van de voeten (benen) niet helemaal correct is, of dat het beslag niet correct geweest is.
Probeer een hoefsmid te vinden, die gespecialiseerd is in correctief beslag.
De kliniek in Emmeloord, had (heeft) een hele goede, maar allicht zit er nog een dichter bij jou in de buurt.

xThalyx

Berichten: 4097
Geregistreerd: 30-11-01
Woonplaats: Zoetermeer

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 17-11-04 11:38

Ja, mijn vorige smid zij ook dat de stand veranderd moest worden alleen de smid die ik nu heb zegt dat dat niet meer kan omdat ze al 4 jaar is.
Als ze gewoon een rechte lijn loopt op het harde dan loopt ze wijd genoeg met der achterbenen uit elkaar alleen als ik rijd, dan tikt ze op een of andere manier aan.
Veel zeggen dat met een goed ijzer het niet uitmaakt, of er wel of geen ijzer onder zit alleen volgensmij tikt ze echt met de onderkant van der ijzer dat litteken aan.
Hierdoor maakt het dus niet uit wat voor ijzers eronder zitten.

Kitten
Berichten: 1717
Geregistreerd: 12-05-04

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-11-04 11:58

Onzin, een beenstand kan altijd veranderd worden, alleen als dit een grote verandering is, moet dat over een aantal keren gebeuren en kan dit niet in 1 keer.
Bovendien is een 4 jarig paard nog niet volledig uitgegroeid en zal zich daardoor makkelijker aanpassen.

Nogmaals, zoek een smid die gespecialiseerd is in correctief beslag, ik maak me sterk dat jouw probleem niet opgelost kan worden.

Als je de faculteit in Utrecht belt en uitlegt wat er gaande is, kunnen zij je wel helpen aan de juiste persoon bij jou in de buurt.
Succes.

xThalyx

Berichten: 4097
Geregistreerd: 30-11-01
Woonplaats: Zoetermeer

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 17-11-04 14:59

Ok.. weet iemand een gespecialiseerde hoefsmid in de buurt van Zoetermeer-Berkel Rodenrijs???
Hoe denken jullie over hoefschoenen?? Zou ze daar ook dat litteken niet hard mee aantikken??

Morrie

Berichten: 22694
Geregistreerd: 08-07-03
Woonplaats: 't Gooi

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-11-04 15:15

als je aan hoefschoenen denkt, zou ik ook overwegen een natuurlijk bekapper te laten komen i.p.v. een hoefsmid.

Er is een aantal natuurlijk bekappers in Nederland die b.v. in Amerika zijn opegeleid en aangelsoten zijn bij de American Association of Natural Hoof Care Practitioners, geen beunhazen dus maar goed opgeleide mensen die ook veel kunnen doen aan de hoefstand.

Arabesk

Berichten: 28701
Geregistreerd: 19-03-04
Woonplaats: Aan de dijk tussen Hoorn en Enkhuizen

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-11-04 16:33


Shetfan

Berichten: 1590
Geregistreerd: 09-11-03
Woonplaats: Amsterdam en Beusichem

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-11-04 17:03

idd, ik heb zelf geen ervaring met hoefschoenen maar het is zeker het proberen waard!

xThalyx

Berichten: 4097
Geregistreerd: 30-11-01
Woonplaats: Zoetermeer

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 17-11-04 18:09

De dierenarts is vandaag geweest. Ze is gevoelig op der buitenste hoefbal aan dr linkerachterbeen. Ze is gelukkig niet gevoelig op d'r hoeven. Hij vond wel dat ze er erg kort opstond. Ook voor.. terwijl ze daar dus ijzers onder heeft en die niet zo snel slijten.
D'r pees was vandaag ook weer dikker en dat moet ik in de gaten houden.
Ik moet dr hoef in de biotex zetten en dr pees in de gaten houden.
Als dr pees dik blijft, moet er een echo van gemaakt worden.

Yuma
Berichten: 203
Geregistreerd: 15-01-04

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-11-04 21:05

Het lijkt me dat er twee problemen spelen. Enerzijds de pees en anderzijds de hoeven. Nou wat die hoeven betreft: stuur eens een mailtje met bijvoorbeeld een foto naar Rob Van Nassau. Ga eerst naar de site van hoofcare.nl en mail hem dan. Je krijgt gegarandeerd antwoord. Ik had ook een gigaprobleem met mijn paards hoef en hij heeft me schitterend uit de brand geholpen.
Is absoluut het proberen waard en als je toch eerst mailt weet je tevoren al of hij er iets aan kan doen of niet.

xThalyx

Berichten: 4097
Geregistreerd: 30-11-01
Woonplaats: Zoetermeer

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 17-11-04 22:19

Bedankt voor je reactie.
Ik heb al is een mailtje gestuurd naar hem toen ze nog wel ijzers had en toen heeft hij uitgelegd hoe ze op d'r ijzers neergezet moest worden.. alleen die ijzers zijn gewoon geen succes...

jirina

Berichten: 629
Geregistreerd: 27-09-04

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-11-04 22:27

Kijk voor Strassertrim op:
http://www.paardenwerkplaats.nl
Ijzers er af en veel beweging en een natuurlijke trim en jij heb geen ijzers nodig. In de tussen periode hoefschoenen.

Pendrag

Berichten: 558
Geregistreerd: 21-08-04

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-11-04 23:10

Inderdaad, ijzers eraf. Strasseren of natuurlijk bekappen (www.paardnatuurlijk.nl) met in de tussentijd misschien hoefschoenen (Smit uit Rijssen heeft hele goede). Dan kan dit echt weer helemaal goed komen.

Hetja

Berichten: 2338
Geregistreerd: 12-03-04
Woonplaats: Assendelft

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-11-04 12:23