Wij hebben een nieuw manegepaard Valerie, Lusitano-merrie van 8, maar heeft haar hele leven op de wei gestaan nadat ze is "stuk"-gereden.
Haar knieën waren volledig stuk, maar met de nodige DA-hulp is dit ook weer goedgekomen. Toen ze opnieuw ingereden werd, was er niks te zien van mankementjes ofzo... Tot drie weken terug.
Ik nam haar van de wei en toen ik op het erf kwam schoot onze stalkat onder der hoeven voorbij, waar ze dus wel even van schrok en in een drafje schoot. Toen zag ik dus dat ze enorm aan het manken was
Nooit gedacht dat ze haar hoeven zo hoog kon heffen in een drafje
. Direct aan de eigenaar laten weten, DA geweest, artrose vastgesteld.Valerie krijgt nu nodige stalrust, moet wel meerijden natuurlijk, maar enkel rustige lessen. Maar nu vraag ik mij af of er niets is dat je zelf kunt doen om de artrose minder pijnlijk te maken (weet niet juist hoeveel zeer ze ervan heeft
) of dat je het proces trager kunt laten verlopen, of toch in ieder geval het voor haar wat leuker maken op stal of op de wei.Wat ook wel opvalt, is dat ze er op de wei iets minder last van heeft dan tijdens het rijden zelf.
in ieder geval al bedankt voor degene die reageren!
xxx
Het zijn homeopatische middelen.